Předchozí
1 z 5
Další

Pecky budou z kvasů pryč, než je dají do kotlů. Chuť pálenky bude lepší

Marcel Černík se v oboru pěstitelského pálení pohybuje už dlouho. Je jednatel Lihovaru a likérky ve Velké Polomi. S nadhledem proto hovoří i o letošním propadu úrody ovoce a logicky i poklesu zájemců o vypálení ovocných kvasů. V přírodě už to tak podle něj chodí, že po roce úrodném přichází rok slabší. „Loňská úroda ovoce byla opravdu něco neskutečného. Letos byly stromy unavené, počasí také nebylo ideální. Takže se ovoce tolik neurodilo. Odhaduju, že v této sezoně vypálíme asi 15 procent toho, co v té uplynulé,“ říká.

A pro lepší představu ukazuje barely, ve kterých jsou ovocné kvasy a pak i ty prázdné. „Loni jsme měli kvasy ve třiceti nádobách, letos zatím nemáme zaplněny ani čtyři. Ovoce, které se nakonec urodilo, mělo ale dostatek sluníčka. Takže jeho cukernatost je velmi dobrá a výtěžnost kvasů bude slušná,“ pokračuje jednatel velkopolomské pálenice.

Jak také upozorňuje, prošlo zařízení pálenice letos modernizací. „Jednou z novinek je i pořízení odpeckovačky. Zákazník k nám doveze ovocný kvas ze švestek, meruněk, mirabelek či třešní. Než se dostanou do kotle, zbavíme je na novém zařízení pecek. To zajistí lepší chuť destilátu. Pokud bylo dříve v kvasu třeba z mirabelek či švestek hodně pecek a některé byly i poškozené, mohlo se to projevit hořkomandlovou příchutí pálenky,“ vysvětluje Marcel Černík.

„Rekonstrukcí prošel i kotel. Dříve byl obezděný v šamotových cihlách. Pokud se ale nejelo na tři směny, cihly stačily vychladnout a museli jsme zatápět znovu. Teď máme kotel dobře izolovaný a celý provoz by měl být ekonomičtější.“

Marcel Černík připomíná, že loni v říjnu jela zdejší pálenice na dvě směny. „Teď nemáme od zákazníků dostatek kvasů, takže stojíme. Nějaké objednávky ale přibývají. Sezonu ukončíme v lednu. A už se budeme těšit na to, že příští rok bude úroda lepší a budeme mít více objednávek od našich zákazníků,“ věří jednatel velkopolomského lihovaru a likérky.

.