Předchozí
1 z 5
Další

Uspěla v prestižní soutěži kuchařů

Romana Kocmánková z Domova pro seniory Kamenec ve Slezské Ostravě se letos zúčastnila prestižní soutěže Nejlepší kuchař České republiky ve společném stravování. Celkem devět desítek kuchařek a kuchařů předvádělo své umění v šesti kategoriích.

Kuchařka Romana Kocmánková.

„Já jsem soutěžila v kategorii Nejlepší pokrm pro seniory 70+. Připravila jsem krůtí závitek s houbovou fáší a získala jsem čtvrté místo,“ říká usměvavá kuchařka, která v Domově pro seniory ve Slezské Ostravě na Kamenci pracuje už deset let.

„Obědy vaříme zhruba pro dvě stovky seniorů, zhruba pět desítek zaměstnanců a chodí se k nám najíst i asi padesátka dalších strávníků. A co seniorům nejvíce chutná? Je to pořád česká klasika, tedy svíčková, guláše, vepřo-knedlo-zelo nebo třeba rajská. A je jedno, jestli to jsou lidé ve věku těsně nad šedesát let nebo třeba už sedmdesátníci,“ upřesňuje Romana Kocmánková.

Kuchařka Romana Kocmánková.

Jak dodává, i proto se v kuchyni drží české klasiky. „Zároveň se ale snažíme změnit náhled seniorů na stravu. Nabízíme jim dvakrát do měsíce pokrmy z různých zemí světa v rámci akce Zdravý svět seniora na stole. V rámci volnočasových aktivit se senioři dozvědí o těchto pokrmech, a když jim je uvaříme, tak je i vyzkoušejí,“ říká dále Romana Kocmánková. S úsměvem dodává, že daleko větší úspěch než pochoutky z Francie, Mexika či Řecka a další měl jednoznačně Tvarůžkový svět seniora. 

Kuchařka Romana Kocmánková.

„Nabídli jsme našim strávníkům tvarůžkovou polévku, větrník plněný se slanou náplní, tvarůžkovou pivní polévku či tvarůžky v bramborovém těstě. A zájem byl opravdu nesrovnatelně větší, než když jsme připravili chřest nebo zkoušeli různé druhy salátů,“ pokračuje Romana Kocmánková. „Podle naší zpětné vazby je úroveň vaření v našem zařízení na vysoké úrovni. Chtěli jsme si to ověřit i účastí ve zmíněné soutěži. A určitě šlo o velmi dobrou zkušenost,“ komentovala svou účast v soutěži Romana Kocmánková.

Kuchařka Romana Kocmánková.