Předchozí
1 z 5
Další

S novodobou sanitkou si splnila jeden sen, teď si plní další

Romana Tvarůžková je sympatická mladá žena z Ostravy. Do povědomí veřejnosti se dostala už před 7 lety, kdy s projektem Novodobá sanitka zvítězila v celorepublikovém kole soutěže Rozjezdy roku. S projektem začala v roce 2012. Služba odvozu do lékařských zařízení pacientům, seniorům či handicapovaným osobám, byla ve své době hodně novátorským počinem.

Romana Tvarůžková

„Řidič či řidička sanitky lidi zdarma doprovázeli, vyřizovali za ně formality, vyzvedávali jim léky a za samotnou přepravu jsme si účtovali tehdy zhruba poloviční ceny než běžné taxislužby,“ vrací se k začátkům podnikání Romana Tvarůžková. Aby nebylo vše tak jednoduché, byla nucena o svou sanitku bojovat i s úřady.

Romana Tvarůžková pomáhá těm, kdo to potřebují, i s doprovodem.

Poté, co vstoupila v platnost novela zákona o silniční dopravě, tak musela sundat z vozidla majáček. Osoby, které její sanitka převážela, už nesměla evidovat jako pacienty, ale jako nemocné. „Tenkrát jsem zažívala hodně perné dny a byly i okamžiky, kdy jsem nevěděla, jak dále," říká.

Ilustrační foto

„Nakonec to dopadlo dobře a novodobé sanitky jezdí dodnes. Já už ale u toho nejsem, prodala jsem svůj projekt. Na území České republiky jsem udělila během 1,5 roku přes 30 franchisových poboček a následně jsem celou společnost prodala,“ vysvětluje Romana Tvarůžková. Ta se počátkem letošního roku pustila do jiného druhu podnikání. 

S novodobou sanitkou si splnila jeden sen, teď si plní další

„Spustila jsem další franchisovou síť NANO úklidy a už jsem udělila čtyři licence, o které je mezi podnikateli velký zájem. Jedna z našich poboček je i na Ostravsku a nabízíme zákazníkům možnost úklidů pomocí nano přípravků za ceny běžných úklidových služeb. Sama tyto přípravky ve své domácnosti používám, a jsem s nimi spokojena. Takže věřím, že si brzo najdou své zákazníky,“ dodává Romana Tvarůžková.

S novodobou sanitkou si splnila jeden sen, teď si plní další