Předchozí
1 z 5
Další

Po dvaceti letech v kavárně Daniel, kterou dokonale vystihuje jejich motto „Lépe než doma“, se rozhodli majitelé Daniel Lachnovský a Daniel Skeřil udělat radost svým věrným hostům. Vytvořili jedinečnou odpočinkovou zónu, první svého druhu v Ostravě. Letní relaxační prostor je totiž umístěn na střeše domu v centru krajského města. „Chtěli jsme udělat něco pro sebe, ale hlavně pro lidi, kteří chodí do naši kavárny. Za ty roky se z nich stali i naši přátelé,“ říká Daniel Lachovský.

Kavárna DanielZdroj: archiv - Kavárna Daniel

„V samém centru města jsme chtěli udělat místo, kde se bude dobře relaxovat. Je jedno jestli si chci přečíst oblíbenou knížku, zacvičit jógu při západu slunce, nebo se jen tak na chvíli zastavit a podívat se na svět, jak se říká, shora. Přesně to se tady totiž dá dělat,“ vysvětluje s úsměvem majitel kavárny. A opravdu, nejen že se tady člověk cítí doslova nad věcí, ale pohoda, která tady ze všech stran dýchá, je přímo omračující. 

Kavárna DanielZdroj: archiv - Kavárna Daniel

Před 15 lety ke kavárně přidali majitelé ještě DunBar, který byl naproti kavárně Daniel a byl plánován jako krátkodobý projekt. Nakonec předčil všechna očekávání a do loňského roku fungovaly oba podniky souběžně. „Zavření DunBaru nám uvolnilo ruce vytvořit opět něco jedinečného, jako poděkování pro naše hosty. A protože jsme o střešní terase už dlouho snili, naskytla se nám možnost ji realizovat. DunBar byl projektem pro veřejnost, zatímco střešní terasa je jen pro námi pozvané,“ vysvětluje Daniel Lachovský.

Kavárna DanielZdroj: archiv - Kavárna Daniel

Aby vypadala střešní terasa přesně podle jejich představ, začali ji Danielové zabydlovat už v loňském roce. „Už teď se těšíme na to, že po znovuotevření kavárny Daniel oslavíme léto a návrat do běžného života pozváním našich blízkých na toto kouzelné místo.“ dodává Daniel Skeřil. 

Kavárna DanielZdroj: archiv - Kavárna Daniel

Kavárna Daniel vznikla před více než 20-ti lety jako unikátní koncept prvorepublikové bytové kavárny, ve které můžete navštívit babičku v jejím bytě z třicátých let minulého století. „Já v ní bydlím 16 hodin každý den, volno mám jen o křesťanských svátcích a stejně bych neměnil,“ říká pobaveně Daniel Skeřil. Do této stylové kavárny, která čeká na své návštěvníky v centru Ostravy, se může podívat každý. Ať už budete mít chuť na dobrou kávu a nebo něco na zub, určitě si tady příjdete na své. A navíc ta atmosféra celého prostředí… Ta je prostě k nezaplacení. 

PIF

Kavárna DanielZdroj: archiv - Kavárna Daniel