VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CENTRUM

DENÍK PŘEDSTAVUJE: Osm koček v kavárně (o psu nemluvě)

Adam, Bambas, BenDr, Corazón, Desdemona, Merlin, Mimzy, Monroe a Zuzanka. To je zvířecí osazenstvo kavárny Kočcafé sídlící v Poděbradově ulici v centru Ostravy. Tato smečka se pod dozorem Terezy Hanzlíkové, vedoucí podniku, nastěhovala na Stodolní loni v létě a od té doby ozvláštňuje zákazníkům posezení u kávy.

Nábřeží Ostravice v centru Ostravy mění svou tvář. Podívejte se

FOTOGALERIE, VIZUALIZACE/ V rámci revitalizace pravého břehu řeky Ostravice začala minulý týden instalace městského mobiliáře. Přibude i workoutové hřiště.

Svařák v Ostravě v akci 1+1 zdarma! Frajeří kdekdo, ale neobjednává si...

Minikinokavárna v období, kdy teploty ve stínu v Ostravě překračují třicetistupňové hranice, nabízí zimní specialitu podávanou na zahřátí. Navíc v akci 1 + 1 zdarma.

Nebezpečná vedra pokračují. Před čím lékaři varují?

Nechodit na slunce a hodně pít, hlavně vodu. Tyto základní rady zná snad každý, byť zdaleka ne všichni je svědomitě dodržují. Co dalšího lékaři při teplotách přes třicet stupňů Celsia radí?

Prodejcům zeleniny se na ostravském „Kuřím rynku“ daří

Nejen netradiční bistra, nové bary a fastfoody, ale i klasické stánky s ovocem a zeleninou sklízí v centru Ostravy v poslední době nemalý úspěch.

Jak budou vypadat nová jatka?

Ostrava - Přístavba bývalých městských jatek bude sídlem kreativního mezinárodního kulturního centra. Veřejnou zakázku vypsanou městem vyhrála se svým návrhem společnost Cooltour.

Odpočinkové náměstíčko u Nádražní ulice v Ostravě je hotové

Dříve nevábná průchozí plocha, kde lidé neměli důvod se ani zastavit. Brzy možná místo, kde v horkých dnech budou procházející lidé odpočívat. Takzvaná piazzetta, tedy náměstíčko, u Komerční banky v Nádražní ulici je po bezmála čtvrt roce na světě.

Ostravu zasáhla zombie apokalypsa

Čtvrteční večer patřil v centru města živým mrtvým. Do ostravských ulic totiž vůbec poprvé vyrazil průvod těchto nadpřirozených bytostí.

S Karlem Krylem se potkáte před rozhlasem

Bronzová figurální socha písničkáře a básníka Karla Kryla (1944 až 1994) byla vve středu odhalena před budovou Českého rozhlasu v Ostravě.

OBRAZEM: Slavnosti Ostravaru jsou plnoleté aneb Ruku v ruce za pivem

Slavnosti pivovaru Ostravar jsou „plnoleté“. Pípy se od pátku roztáčejí na jejich osmnáctém ročníku v pivovaru v Hornopolní ulici v Ostravě od 15.30 hodin na celkem sedmi místech.

ON-LINE s Miroslavem Svozilem, kandidátem ODS pro Moravskou Ostravu a Přívoz

Ing. Miroslav Svozil, kandidát ODS do Zastupitelstva obvodu Moravské Ostravy a Přívozu ve čtvrtek 21. června odpovídal jako host ON-LINE rozhovoru Deníku na dotazy čtenářů.

VIDEO: Nohavicova Ostrava. Příznivci geocachingu se sešli v centru města

FOTOGALERIE/ Hráči geocachingu se v pondělí odpoledne sešli na Masarykově náměstí v centru Ostravy. Završili projekt pojmenovaný po písních Jarka Nohavici.

Zasedání akademického senátu v Ostravě: Kdo vyhraje boj o „ekonomku“?

Ačkoliv rektor VŠB-TUO Václav Snášel vyřkl verdikt, zástupci ekonomické fakulty vedou jinou. „Stěhovat se nechceme,“ převažuje názor čelných zástupců fakulty.

Městská nemocnice Ostrava nabízí brigády studentům

Studentům, kteří se připravují na výkon povolání zdravotnického pracovníka na vysokých a vyšších odborných školách v oborech všeobecná sestra nebo zdravotnický záchranář, středních zdravotnických školách v oboru praktická sestra, ale také medikům oboru všeobecného lékařství, nabízí brigády Městská nemocnice Ostrava (MNO).

Festival v ulicích na konci června zaplaví Ostravu mohutnou vlnou zábavy

Aneta Langerová, Peter Lipa, Dara Rolins, dánská skupina Virelai, finská kapela Tuuletar, hudební partičky The Great Malarkey či The Carny Villains z Velké Británie to jsou jen některá jména účinkujících, kteří se letos představí v posledních dvou červnových dnech v moravskoslezské metropoli.

Muzejní noc 2018 v Ostravě: Z radniční věže si město prohlédlo více než 700 lidí

/FOTOGALERIE/ Muzejní noc v Ostravě má za sebou jubilejní desátý ročník. Opět o něj byl velký zájem.

Kasino hyzdí centrum Ostravy. Nic hezčího tu není, štve majitele

/FOTOGALERIE/ Zatímco provozovateli restaurace památkáři zamítli možnost na jeho vlastní náklady opravit a zkrášlit podloubí na Sokolské třídě kvůli špatnému odstínu barev, jen o kousek dál centrum Ostravy připomíná spíše exkurz do Las Vegas. Inu, zákon o regulaci hazardu si lze vykládat různě. Ještěže se ve městě připravuje vyhláška, která reklamu v ulicích omezí.

Kocourkov u „Sýkoráku“: asfalt střídají kostky, avšak jen dočasně!

/FOTOGALERIE/ Před několika lety byla část ulice 28. října před mostem Miloše Sýkory kompletně zrekonstruována. Následky po špatném podloží v podobě asfaltových záplat nyní silničáři do čtyř měsíců (!) opraví. A za rok zde „naklušou“ znovu.

Z jatek v centru Ostravy má být mezinárodní kulturní centrum

V prostorách přístavby bývalých městských jatek by mělo za několik let vzniknout kreativní Mezinárodní kulturní centrum.

VIDEO: V centru Ostravy ve čtvrtek odpoledne vykolejila tramvaj

Kolaps veřejné dopravy v Ostravě ve čtvrtek odpoledne způsobila vykolejená tramvaj v centru města.

OBRAZEM: Ostravský kompot opět nabídl rodinnou zábavu

/FOTOGALERIE/ Bohatý a pestrý program nabídl v neděli 2. ročník rodinného festivalu Ostravský kompot v Trojhalí Karolína.

Ekonomická fakulta se z centra Ostravy stěhuje! Bude na škole dusno?

/DENÍK SLEDUJE/ Je rozhodnuto! Ekonomická fakulta Vysoké školy báňské Technické univerzity Ostrava se přestěhuje z centra města do kampusu v Porubě. Definitivní verdikt vynesl rektor univerzity Václav Snášel.

Most Miloše Sýkory bude svítit od prázdnin

Mosty Miloše Sýkory, spojnice moravské a slezské části Ostravy, bude přece jen svítit. Po odstoupení původního uchazeče se o nasvícení nakonec postarají Ostravské komunikace, jež most spravují.

Nová tvář centra Ostravy: Okolí Nádražní ulice se dále mění

/FOTOGALERIE, VIZUALIZACE/ Rok a půl po kompletní rekonstrukci Nádražní ulice v centru Ostravy se začíná měnit také její okolí. Piazzeta u Komerční banky bude hotová během prázdnin. Částečně se změní také prostor před Domem umění.

Vizualizace: Nový vstup do centra Ostravy bude vskutku netradiční

/OCENĚNÉ NÁVRHY UVNITŘ/ V pořadí už čtvrté architektonické soutěže vyhlášené městem vzešla nová podoba někdejší historické brány do centra města. Hodně netradiční bytový dům na rohu ulic Kostelní a Biskupské by mohl stát zhruba za tři roky.

Okolí Ostravice se změní, přibudou zeleň i nové stezky

/FOTOGALERIE, VIZUALIZACE/ Tvář okolí řeky Ostravice by se měla v průběhu roku 2018 proměnit. V jedné z fází projektu na úpravu nábřeží řeky už v oblasti mezi Hradní lávkou a mostem Miloše Sýkory zmizely desítky stromů.

Českobratrská: zpackaná zastávka a marná snaha o změnu

/FOTOGALERIE/ Po rekonstrukci dostala Českobratrská ulice v centru Ostravy nový kabát. Hezčí. Změn se dočkaly i trolejbusové zastávky. Idylka? Kde že. Právě zastávky skrývají řadu neduhů a vše ukazuje spíše na zpackanou práci.

Quo vadis, slavná Stodolní? Podívejte se, které podniky již patří mezi stálice

/FOTOGALERIE/ Prázdné parkety, málo tanečních klubů, předražené bary, invaze teeenagerů, násilí, bitky, prostitutky, celkový úpadek. Tak vnímají dnešní Stodolní lidé, které zde v pátek večer potkáváme.

OBRAZEM: Jak vypadá nové Hogo Fogo Bistro na Sokolské ulici?

Jeden z nejoblíbenějších podniků v centru Ostravy se přestěhoval do většího a krásnějšího prostoru.

Umístění „ekonomky“ je nejisté. Pomůže průzkum?

Univerzita nemá pevný termín volby. Jak přesun, či setrvání Ekonomické fakulty (EKF) Vysoké školy báňské Technické univerzity Ostrava vidí přední ostravští politikové?

Zákaz vjezdu v centru Ostravy zmizel

Když ve druhé polovině března začala rekonstrukce mostů v Rudné ulici a řidiči se jali využívat objízdnou trasu přes centrum města, objevila se v ulici Na Karolíně značka se zákazem vjezdu.

„Nechceme stíhaného premiéra,“ demonstrovali lidé i v Ostravě

/FOTOGALERIE/ Odhadem dvě stovky až 250 lidí stálo na Masarykově náměstí v pondělí v 18 hodin, kdy tady začala demonstrace Milion chvilek pro demokracii. Napříč celou Českou republikou dnes vyšly do ulic tisíce lidí, aby vyjádřili nesouhlas s kroky Babišovy vlády. 

OBRAZEM: Proměna ostravského parku Čs. letců začala. Letadlo nebude

/FOTOGALERIE/ Rekonstrukce parku Čs. letců podél ulice 30. dubna v centru Ostravy za bezmála šest milionů korun začala.

OBRAZEM: Přístřešek u Elektry už slouží lidem

/FOTOGALERIE/ Zastávka Elektra je od začátku tohoto týdne zase taková, na jakou jsou lidé zvyklí zastřešená.

Tisíce Romů přijely slavit do Ostravy. A Deník byl u toho

/FOTOGALERIE/ Na 8. dubna každoročně připadá Mezinárodní den Romů a v Ostravě se letos slavil vůbec poprvé. Začíná nová tradice, na níž v sobotu dorazili Romové z řady měst z celé republiky.

AKTUALIZOVÁNO

ON-LINE rozhovor se starostkou centrálního obvodu Petrou Bernfeldovou

Starostka městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Petra Bernfeldová odpovídala jako host ON-LINE rozhovoru Deníku na otázky čtenářů.

OBRAZEM: Velikonoční trhy v centru Ostravy. Pomlázku žena uplete do čtvrt hodiny

Do včerejška upletla rodina Marty Bretové, jež patří k prodejcům tradičních velikonočních trhů na Masarykově náměstí, 6500 karabáčů.

Velikonoční dárek Ostravanům: Je rozhodnuto! Bistro u Sýkoráku se musí zbourat

Seriál Deníku o nejhorších zastávkách ve městě slavil úspěch.

OBRAZEM: Festival skákacích hradů v Ostravě aneb Když děti dovádí

/FOTOGALERIE/ Veliké letadlo, kousek dál fotbalový biliár, perníková chaloupka, obrovská žirafa, skluzavky, ale také bojové arény, skákadla, opičí dráhy. A všechno nafukovací.

SOUTĚŽ DENÍKU: Vyhrajte poukaz do Zábavního centra Horník v Ostravě!

Pozor, další soutěž Deníku je tady! Ve hře jsou tentokrát 3 poukazy v hodnotě 500 Kč na netradiční aktivity v Zábavním centru Horník v Ostravě!

Studentskou výzvu Vyjdi ven vyslyšely dvě stovky Ostravanů

VIDEO, ANKETA/ Studenti a obyvatelé Ostravy se ve čtvrtek zapojili do výstražné stávky na Masarykově náměstí.

Konečně! Po dvou letech budou mít lidé na Elektře zase střechu nad hlavou

Při druhé etapě rekonstrukce Nádražní ulice v roce 2016 byl stržen i přístřešek na zastávce Elektra. S tím, že místo něj vznikne nový, modernější. Uběhly dva roky a stále nestojí. Ale brzy bude!

Na Masarykovo náměstí v Ostravě se po půl století vrací MHD!

V pěší zóně v historickém centru Ostravy bude nejpozději od léta stavět minibus. Zastávky budou u hotelu Imperial a na Masarykově náměstí před muzeem. Mají pomoci k oživení centra. Jaké další změny se chystají?

Vinylová burza v Ostravě – tradice je zpět!

/FOTOGALERIE/ Když se před čtvrt stoletím v Ostravě naposledy setkávali rockeři a metalisté, aby prodávali či vyměňovali nahrávky, přišel Jaromír Jirák teprve na svět. V sobotu měl ovšem v Přívoze jednu z nejpestřejších nabídek klasických desek.

Novinky i stěhování. Úspěšné podniky v centru Ostravy mění adresy

/FOTOGALERIE/ Gastronomická mapa centra Ostravy doznala řadu zásadních novinek. Podívejte se, jakých.

OBRAZEM: Centrum Ostravy ožilo masopustním veselím

/FOTOGALERIE/ Masarykovo náměstí a jeho okolí ožilo v úterý 13. února masopustním veselím. Uskutečnil se zde v požadí již desátý ročník Masopustu Ostrava, letos s podtitulem Ať žije republika!

Korejská vesnička v centru - pojítko mezi Ostravou a Pchjongčchangem

U Ostravar Arény se zejména sportuje a fandí, ale na Masarykově náměstí v centru Ostravy zažijete tu pravou korejskou atmosféru.

Strážníci v Ostravě zachránili muže, který zkolaboval na ulici

Hlídka ostravské městské policie zachránila život muži (63 let), který tento týden zkolaboval na ulici v Ostravě-Přívoze.

OBRAZEM: Přijďte sáňkovat na Masarykovo náměstí

/FOTOGALERIE/ Celkem 300 kubíků umělého sněhu navezlo z ostravského skiareálu Skalka dvanáct nákladních aut na Masarykovo náměstí v centru Ostravy, kde se staví Korejská vesnička.

Kupka, Zrzavý, ale i Balabán v ostravském Domě umění

/FOTOGALERIE/ Hned čtyři výstavní projekty najednou nabízí široké veřejnosti v těchto dnech Galerie výtvarného umění v Ostravě (GVUO).  

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT