VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CENTRUM

Dvě bistra v centru Ostravy, stejný problém. Co s tím?

Bistro v podloubí na Sokolské třídě má co nevidět ukončit prodej, protože se bude bourat, přesto poptává prodavačku. Stánek u Výstaviště zase přislíbil, že s bezdomovci pomůže skoncovat doprodejem posledního alkoholu. Vyřešili to tam ale věru lišácky…

V centru Ostravy se o víkendu rozsvítí vánoční stromy

Vánoční strom před ostravskou Novou radnicí se rozsvítí už v sobotu. V neděli 2. prosince v 17 hodin se pak rozzáří i ten na Masarykově náměstí. Loni se na jeho rozsvícení přišlo podívat na deset tisíc lidí.

EXKLUZIVNĚ

Hotel Palace dnes i očima pamětníka: Ve dne opravoval, v noci hrával v kavárně

AKTUÁLNÍ FOTOGALERIE Z INTERIÉRU/ V dnešním studentském kampusu i kancelářské části vzniklé z dříve nejluxusnějšího ostravského hotelu nemá údržbář Jiří Dvořáček moc času na nostalgii. Ta přichází až v místech pro veřejnost uzavřených, léta opuštěných…

Divadlo je bez pevných linek, vstupenky lze objednat přes mobil

Dokončovací práce na rekonstrukci Divadla Jiřího Myrona v Ostravě se aktuálně dotkly také všech pevných telefonních linek.

V Ostravě už "montují" vánoční strom. Zase umělý!

ANKETA/ V centru Ostravy už finišují přípravy Vánoc. Pracovníci technických služeb včera na Masarykově náměstí začali stavět – vlastně montovat vánoční strom.

Husa, víno a svatý Martin. Hodování na náměstí se blíží

V neděli 11. listopadu do Ostravy přijede svatý Martin a centrální náměstí se změní v jednu velkou hodovní síň – jen pod otevřeným nebem.

Na Masarykovo náměstí bude MHD jezdit až od jara. Proč má plán zpoždění?

FOTOGALERIE/ Začátkem roku dopravní podnik avizoval nové propojení Slezské a Moravské Ostravy elektrobusy, které by měly zajíždět i na centrální Masarykovo náměstí. Plán má už přes čtyři měsíce zpoždění. Co za ním vězí?

OBRAZEM: Všude samá čokoláda! Podívejte se, co nabídl Čokofestival v Ostravě

FOTOGALERIE/ Na celé tři dny se Výstaviště Černá louka v závěru tohoto týdne proměnilo v baštu milovníků čokolády.

Socha Věry Špinarové v Ostravě zůstane. Úterní jednání žádný zvrat nepřineslo

DENÍK SLEDUJE/ Ani úterní jednání syna a maminky Věry Špinarové s radními městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz nepřineslo žádné změny v případě kontroverzní sochy oblíbené zpěvačky.

Nekončí. Zbraně a střelivo v centru Ostravy čeká rekonstrukce

Už 22 let nabízí prodejna v Poštovní ulici v centru Ostravy sortiment zbraní a střeliva. Když se objevilo ve výloze upozornění na výrazné slevy „na vybrané a poslední kusy“, někteří z kolemjdoucích to považovali za signál, že prodejna končí.

Vyhrabali si „šik“ kousky, zbavovali se nenošeného

Stovka za spíše zimní květované šaty, třikrát tolik za aktuální červenou podzimní bundu. To byly úlovky Kristýny Lindovské za první hodinu podzimní Hrabárny v Trojhalí na Karolině.

Bistro u Mostu Miloše Sýkory prodává dál. Kdy padne?

Asijské bistro s hladovým oknem u prodejny ASO na Sokolské třídě dopomohlo Mostu Miloše Sýkory k titulu nejostudnější zastávka ve městě v seriálu Deníku. A ještě chvíli tomu tak bude.

Ostravská univerzita otevřela Welcome centre

Místo Pedagogické fakulty kontaktní místo pro studenty a zájemce o studium. Rohová budova v Mlýnské ulici se uprostřed týdne oblékla do nového kabátu.

OBRAZEM: Auto parkující poblíž Stodolní v Ostravě „ozdobil“ krumpáč ve střeše

Případ krumpáče zapíchnutého ve střeše vozidla BMW X6 vyšetřují od víkendu ostravští policisté.

V Moravské Ostravě vzniknou dvě nové parkovací zóny

Na sídlištích Šalamouna a Fifejdy III budou řidiči od dubna příštího roku moci zaparkovat už jen s rezidenčními parkovacími kartami. Jejich cena v parkovacích zónách mimo centrum města podraží.

OBRAZEM: Karolina Oktobeerfest bavil Ostravu

Prostranství mezi obchodním a zábavním centrem Forum Nová Karolina a Trojhalím obsadily už v pátek na tři desítky zavedených, regionálních, řemeslných či rodinných pivovarů.

Letošní ročník Karolina Oktobeerfestu v Ostravě začíná už dnes

Prostranství mezi obchodním a zábavním centrem Forum Nová Karolina a Trojhalím bude až do soboty patřit pátému ročníku již tradičního dvoudenního pivního a hudebního festivalu Karolina Oktobeerfest.

OBRAZEM: Pozor! V centru Ostravy u zastávky Stodolní mění obrubníky

Na tramvajové zastávce Stodolní v centru Ostravy jsou od pondělí vidět bagry a dělníci. Dochází tam k výměně obrubníků. Tramvajové zastávky v obou směrech jsou posunuty zhruba o třicet metrů směrem k zastávce Důl Jindřich.

Poznáte muže na videu? V Ostravě chtěl z auta ukrást notebook

Policie pátrá po neznámém zloději, který v Moravské Ostravě vnikl do zaparkovaného vozu značky Škoda. Po rozbití okna dveří zavazadlového prostoru vzal notebook.

Univerzita dostala dotace. Nový miliardový areál na Černé louce bude do tří let

Na čtyřech hektarech půdy za Divadlem Antonína Dvořáka budou za tři roky stát fakulty Ostravské univerzity zasvěcené sportu a umění.

Alkoholová tour v Ostravě: mazáci vítali prváky skutečně ve velkém stylu

Ulice centra patřily ve středu večer a svým způsobem celou noc na dnešek posluchačům Ostravské univerzity (OU) i Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO). Na pět stovek studentů „pařilo“ v pěti lokálech    

Muž chtěl skočit z lávky mezi obchodními středisky v centru Ostravy

K sebevrahovi, který chtěl skočit z lávky pro pěší spojující Obchodní centrum Nová Karolina a Nákupní centrum Karolína v Ostravě vyjížděli ve čtvrtek po poledni ostravští policisté.

Sváteční cesta za „vůní prosperity“ trhla rekord

FOTOGALERIE/ Za „vůní prosperity“ prvorepublikových let v Ostravě se pod vedením kunsthistoričky Gabriely Pelikánové z Galerie výtvarného umění (GVUO) vyráželo do ulic v centru také v Den české státnosti.

AKTUALIZOVÁNO

Ptali jste se senátora Parlamentu ČR Zdeňka Nytry

Ing. Zdeněk Nytra, senátor Parlamentu České republiky a zastupitel městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, byl hostem online rozhovoru Deníku a odpovídal na otázky čtenářů.

Efekt Pohlreich v Ostravě zabírá! Do Mama‘s bistra se hrnou davy lidí

Zájem o podnik bratří Kaňáků se díky známému šéfkuchaři Zdeňku Pohlreichovi zvedl ze dne na den o 400 procent. Po odvysílání ostravského dílu Ano, šéfe! se do Mama‘s bistra v centru města hrnou davy lidí. 

Muž prohrál na Stodolní, vztek si poté vybil na náhodné oběti. Poznáte ho?

Policie zveřejnila záběry, na kterých je zachycen pachatel brutálního napadení, které se odehrálo v červenci letošního roku v Moravské Ostravě.

AKTUALIZOVÁNO

Ptali jste se Miroslava Svozila, kandidáta ODS pro Moravskou Ostravu a Přívoz

Miroslav Svozil, kandidát ODS do Zastupitelstva obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, byl hostem on-line rozhovoru Deníku 

OBRAZEM: Sobotní odpoledne v Ostravě patřilo sousedským slavnostem

FOTOGALERIE/ Na dvou místech v Ostravě (ulice 30. dubna v centru a U Oblouku v Porubě) propukly v sobotu odpoledne sousedské slavnosti.

Ano šéfe! z Ostravy. Podívejte se, čím bratři Kaňákovi oslnili Zdeňka Pohlreicha

FOTOGALERIE/ Televize Prima v pondělí večer odvysílala premiérový ostravský díl pořadu Ano šéfe!, o jehož natáčení jsme koncem minulého roku informovali. Rodinný podnik bratrů Kaňákových zazářil.

(R)evoluce v parkování. V centru Ostravy už to zdarma nepůjde

PŘEHLED ZMĚN, FOTOGALERIE/ Z nových pořádků ohledně parkování v centru Ostravy dostávali řidiči postupně „malé ochutnávky“. Ta větší sousta přijdou v následujícím období. Cílem je zlepšit ovzduší. Ale opravdu jen to?

OBRAZEM: Policejní "žokejové" bavili Ostravu. Podívejte se

/FOTOGALERIE/ V Komenského sadech v Ostravě se v sobotu odpoledne konal už jednadvacátý ročník Mezinárodního setkání jízdních policií.

Tyfloservis změnil působiště

Ostrava − Středisko Tyfloservisu, o.p.s. od počátku srpna změnilo působiště.

Ulice směřující k ZŠ Ostrčilova je už jednosměrka

Ostrava – Slavíčkovu ulici, po které dříve projížděla auta nejen od ZŠ Ostrčilova, ale i v opačném směru, už bude možno projíždět jen jedním směrem. A to od školy směrem ke Zborovské ulici.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Železnice i republika před sto lety

Prohlídku starších lokomotiv, techniky drážních hasičů a pro děti i svezení na modelu Sičovy drobné železnice.

Uzávěrka přihlášek do vzdělávacích kurzů Vědecké knihovny v Ostravě se blíží

Zajímáte se o regionální historii, hudbu, cestování, technické vynálezy nebo se chcete zdokonalit v používání moderních informačních technologií?

Divadlo Jiřího Myrona: Sezona začne určitě včas, ujišťuje diváky ředitel

Divadlo Jiřího Myrona, které je jednou ze scén Národního divadla moravskoslezského, prochází první etapou velké rekonstrukce. Přestože nová divadelní sezona začne už za dva týdny, budova je stále „zahalena“ lešením.

Policisté hledají svědky střelby v centru Ostravy

Ostravští policisté zadrželi muže, který v opilosti střílel v ulicích města z plynové pistole. Nyní hledají svědky události.

Hornická poliklinika otevře novou neurologickou ambulanci

Akutní neurologické obtíže, následky cévní mozkové příhody, ale i problémy spojené s Parkinsonovou či Alzheimerovou chorobou budou moci pacienti z Ostravska vyřešit v nové ambulanci, kterou již brzy otevře Hornická poliklinika. Ambulance zaměřená na diagnostiku i léčbu neurologických obtíží dospělých pacientů zahájí svůj provoz již 1. září.

DENÍK PŘEDSTAVUJE: Osm koček v kavárně (o psu nemluvě)

Adam, Bambas, BenDr, Corazón, Desdemona, Merlin, Mimzy, Monroe a Zuzanka. To je zvířecí osazenstvo kavárny Kočcafé sídlící v Poděbradově ulici v centru Ostravy. Tato smečka se pod dozorem Terezy Hanzlíkové, vedoucí podniku, nastěhovala na Stodolní loni v létě a od té doby ozvláštňuje zákazníkům posezení u kávy.

Nábřeží Ostravice v centru Ostravy mění svou tvář. Podívejte se

FOTOGALERIE, VIZUALIZACE/ V rámci revitalizace pravého břehu řeky Ostravice začala minulý týden instalace městského mobiliáře. Přibude i workoutové hřiště.

Svařák v Ostravě v akci 1+1 zdarma! Frajeří kdekdo, ale neobjednává si...

Minikinokavárna v období, kdy teploty ve stínu v Ostravě překračují třicetistupňové hranice, nabízí zimní specialitu podávanou na zahřátí. Navíc v akci 1 + 1 zdarma.

Nebezpečná vedra pokračují. Před čím lékaři varují?

Nechodit na slunce a hodně pít, hlavně vodu. Tyto základní rady zná snad každý, byť zdaleka ne všichni je svědomitě dodržují. Co dalšího lékaři při teplotách přes třicet stupňů Celsia radí?

Prodejcům zeleniny se na ostravském „Kuřím rynku“ daří

Nejen netradiční bistra, nové bary a fastfoody, ale i klasické stánky s ovocem a zeleninou sklízí v centru Ostravy v poslední době nemalý úspěch.

Jak budou vypadat nová jatka?

Ostrava - Přístavba bývalých městských jatek bude sídlem kreativního mezinárodního kulturního centra. Veřejnou zakázku vypsanou městem vyhrála se svým návrhem společnost Cooltour.

Odpočinkové náměstíčko u Nádražní ulice v Ostravě je hotové

Dříve nevábná průchozí plocha, kde lidé neměli důvod se ani zastavit. Brzy možná místo, kde v horkých dnech budou procházející lidé odpočívat. Takzvaná piazzetta, tedy náměstíčko, u Komerční banky v Nádražní ulici je po bezmála čtvrt roce na světě.

Ostravu zasáhla zombie apokalypsa

Čtvrteční večer patřil v centru města živým mrtvým. Do ostravských ulic totiž vůbec poprvé vyrazil průvod těchto nadpřirozených bytostí.

S Karlem Krylem se potkáte před rozhlasem

Bronzová figurální socha písničkáře a básníka Karla Kryla (1944 až 1994) byla vve středu odhalena před budovou Českého rozhlasu v Ostravě.

OBRAZEM: Slavnosti Ostravaru jsou plnoleté aneb Ruku v ruce za pivem

Slavnosti pivovaru Ostravar jsou „plnoleté“. Pípy se od pátku roztáčejí na jejich osmnáctém ročníku v pivovaru v Hornopolní ulici v Ostravě od 15.30 hodin na celkem sedmi místech.

ON-LINE s Miroslavem Svozilem, kandidátem ODS pro Moravskou Ostravu a Přívoz

Ing. Miroslav Svozil, kandidát ODS do Zastupitelstva obvodu Moravské Ostravy a Přívozu ve čtvrtek 21. června odpovídal jako host ON-LINE rozhovoru Deníku na dotazy čtenářů.

VIDEO: Nohavicova Ostrava. Příznivci geocachingu se sešli v centru města

FOTOGALERIE/ Hráči geocachingu se v pondělí odpoledne sešli na Masarykově náměstí v centru Ostravy. Završili projekt pojmenovaný po písních Jarka Nohavici.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT