VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CENTRUM

Kruhový objezd u ostravské Nové radnice bude mít novou výsadbu

Kruhový objezd na Prokešově náměstí byl nově osázen trvalkami a cibulovinami v barvách heraldického znaku. Zcela novou podobu získá o posledním říjnovém víkendu.Heraldického koně z letniček, který byl nejlépe vidět pouze z vyhlídkové věže Nové radnice, vystřídala extenzivní výsadba trvalek a cibulovin.

Chceme slíbené parkování, láteří obchodníci na Českobratrské. Ukončí podnikání?

/FOTOGALERIE/ Rekonstrukce pro ně byla velká rána. Někteří před ní utekli, jiní sčítají ztráty a zvažují, co s podnikáním dál.

Konec komplikací v centru Ostravy. „Nová“ Českobratrská se otevírá!

/FOTOGALERIE/ Půl roku museli řidiči, cestující i pěší akceptovat její nedostupnost. Českobratrská ulice, klíčový tah centrem města, však už ve středu 1. listopadu, otevře svou náruč autům a zprovozněny budou i zastávky.

V centru Ostravy budou v neděli kácet uschlé lípy

Usychající anebo už zcela uschlé lípy v Sokolské třídě v centru Ostravy budou v neděli 22. října pokáceny.

Přestavba Centrumky je na bodu mrazu. Dosavadní majitel ji ještě nevyklidil

Přestože v pondělí došlo k podepsání smlouvy mezi Městským obvodem Moravská Ostrava a Přívoz a novým nájemcem restaurace Astorie (dříve kavárna Centrum) – ostravským podnikatelem Lukášem Chlebovským, kdy budeme moci zasednout do jejích zbrusu nových prostor je překvapivě ve hvězdách.

VIDEO: V Ostravě padl rekord. Tatrovka se vydrápala na kovové monstrum

/FOTOGALERIE/ Při pohledu na šplhající nákladní speciál běhal lidem mráz po zádech.

Ostravská jatka jsou znovu pod palbou kritiky. Práce kvapná, málo platná

Za rok se mělo začít přestavovat, do dvou let mělo být hotovo. Autor vítězného návrhu však s městem odmítl podepsat smlouvu.

Rekonstrukce Divadla Jiřího Myrona: přibude kavárna i komorní scéna

V příští, sté sezoně, by mělo ostravské Divadlo Jiřího Myrona přivítat své návštěvníky v novém hávu. V současné době už vrcholí přípravy na zahájení první etapy rekonstrukce areálu tohoto kulturního stánku.

V ostravském bistru přivítali Zdeňka Pohlreicha. A už přestavují...

/FOTOGALERIE/ Na googlu mají 4,6 hvězdičky z pěti, od Pohlreicha však dostali tak trochu za uši. Bratři Kaňákovi, kteří si v květnu v centru Ostravy otevřeli vlastní bistro, přivítali v závěru minulého týdne televizní štáb v čele s přísným šéfkuchařem.

Nábřežím Ostravice zněl folklor i jazz

/FOTOGALERIE/ Festival česko-polské a slezské kultury Silesian Open 2017 se v pátek 29. a v sobotu 30. září odehrál na nábřeží řeky Ostravice.

Další ostravské infocentrum v „novém kabátě“

Bezmála milion korun, konkrétně 950 tisíc, dostane pobočka Ostravského informačního centra na hlavním nádraží na svou rekonstrukci.

Konec Tesco Expresu v centru Ostravy. Důvodem je malá poptávka

Malá poptávka. Takový je podle vedení společnosti důvod uzavření pobočky Tesco Expres v Zámecké ulici v historickém centru Ostravy.

V Ostravě bylo slavnostně odhaleno Tlapákovo nároží

/FOTOGALERIE/ Pamětní deska Rudolfa Tlapáka, meziválečného profesora a posléze i ředitele Matičního gymanázia, nejstarší české střední školy v Ostravě, byla ve čtvrtek dopoledne odhalena na zdi školy na rohu ulic Matiční a Dr. Šmerala.

Matiční gymnázium slaví 120 let

Matiční gymnázium v Ostravě si připomíná 120 let od svého založení. Během této doby odmaturovalo na gymnáziu 10 902 studentů a vyučovalo 574 pedagogů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT