VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CENTRUM

„Uniká plyn!" volali úřednici aneb Pelíšky po Ostravsku

Hasiči, policisté a strážníci se zapnutými majáky vyjeli v pondělí dopoledne k budově ostravského magistrátu v centru města. Důvodem bylo oznámení o unikajícím plynu, který úředníci cítili na chodbách.

Výstava koček: egyptská Mau a kocourek Whiskas

Sedm porotců z Česka, Polska a Francie hodnotilo o víkendu 230 chlupatých kočičích mazlíčků, kteří se o víkendu představili na výstavě na Černé louce v Ostravě.

Parkovací karty budou vydávány až po 10. lednu

Zájemci o parkovací karty typu R a typu A, které pro rok 2017 vydává městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz, budou muset odložit návštěvu úřadu.

OBRAZEM: Hurá na brusle aneb Poslední den prázdnin

I poslední den vánočních prázdnin se dal prožít aktivně. Zájemci z Ostravy a okolí si například mohli zabruslit na Vánočním kluzišti na Masarykově náměstí.

Stodolní po Silvestru: střepy, flašky, papíry

Ostrava – V jedno velké smetiště se v prvních hodinách roku 2017 proměnila proslulá Stodolní ulice v centru Ostravy. Po bujarých nočních oslavách zůstaly na zemi zbytky pyrotechniky, prázdné i rozbité lahve od sektů a dalšího pití.

Neodbočujte, kam to nejde, radí chytře značka v centru Ostravy

Dopravní značka zakazuje odbočení tam, kam to v podstatě ani není možné.

OBRAZEM: Vánoce skončily a s nimi i trhy v centru Ostravy

/FOTOGALERIE/ Vánoční trhy, kterými ožilo Masarykovo náměstí v centru Ostravy v době adventu, skončily. 

OBRAZEM: Rodiny s dětmi zaplnily katedrálu

/FOTOGALERIE/ Tradiční vánoční mše v Katedrále Božského Spasitele pro rodiny s dětmi opět slavila úspěch. Jako každoročně o ni byl na Štědrý den velký zájem, katedrála byla odpoledne zcela zaplněná.

Lanovka za jednu a čtvrt miliardy: ano, nebo ne?

Z Dolních Vítkovic na Karolinu, nebo přes Černou louku a haldu Emu až do zoo? Turistická lanovka by podle optimistických odhadů mohla brázdit nad hlavami Ostravanů přibližně do pěti let. Jaká jsou její „pro a proti"?

Ostrava má nové kulturní a vzdělávací centrum

Nové kulturní a vzdělávací Centrum PANT s artovým kinem a kavárnou na křižovatce ulic Nádražní a Čs. legií začalo včera fungovat v Ostravě.

Studenti vaří džemy jako o duši. Co za ně utrží, pošlou filipínským sirotkům

Bývalá studentka Matičního gymnázia v Ostravě Mikki Pospěchová stála před dvěma a půl roku u počátku projektu pomoci dětem na filipínském ostrově Gumiaras.

Jesličky zůstávají prázdné... do odpoledne 24. prosince!

Hned po páteční ranní mši nastoupil František Urban se ženou Ludmilou a dalšími farníky z Moravské Ostravy na stavbu betléma v katedrále Božského Spasitele. Letos už přibližně potřicáté. Práci přerušili pouze po poledni kvůli pohřbu, do odpolední bohoslužby měli hotovo. Tedy, až na Ježíška.

Na vlastní nebezpečí aneb Ostravská jatka otevřela své brány

/FOTOGALERIE/ Na vlastní nebezpečí. S tímto podtitulem a helmou na hlavě se v pátek pro novináře uskutečnila prohlídka chátrajícího objektu historických jatek v centru Ostravy, které město v uplynulých měsících odkoupilo od společnosti Bauhaus. Památku z roku 1881 po 30 letech netečnosti nyní čeká stavebně historický průzkum. Ten by měl určit, které prvky by při plánované renovaci měly být zachovány. Připravuje se také architektonická soutěž.

Před KB na Nádražní parkujte couváním! Řidiči nařízení obcházejí

Frekventované parkoviště před Komerční bankou v Nádražní ulici v centru Ostravy pije řidičům krev. Po rekonstrukci je zde dovoleno pouze parkování couváním vozidlům jedoucím od Elektry. K porušení předpisů dochází často. Řidičům hrozí vysoké pokuty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení