VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MALÉ OBVODY

Bedřiška? Kdepak, lidi v Ostravě více zajímá kolonie Červený kříž!

/FOTOGALERIE/ Vedení obvodu Mariánské Hory a Hulváky se v ulicích Bílé, Cottonově a Hany Kvapilové zajímalo o přeměnu sociálně vyloučené lokality ve „studentské městečko“. Její sousedé však v souvislosti s rekonstrukcí vyslovili pochyby i obavy.

Co bude s osadou Bedřiška? Vedení obvodu má jasno: Vystěhovat a zbourat

/FOTOGALERIE, ANKETA/ Osadu Bedřiška, která se nachází na hranici městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky za ulicí Plzeňskou, v budoucnu možná čekají zásadní změny. Mohla by se stát místem pro rezidentní bydlení. 

Protidrogový vlak se i letos zastaví v Ostravě

Svinovské nádraží bude místem, kde se i letos objeví preventivní protidrogový vlak Revolution Train.

Pomozte dopadnout zloděje. V Ostravě-Mariánských Horách ukradli pět kol

Policisté pátrají po muži a ženě, kteří před časem z kolárny domu v Ostravě-Mariánských Horách ukradli pět kol.

Smrad v Hrabové, zavání to postihem?

/FOTOGALERIE/ Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) vede správní řízení s firmou působící v průmyslové zóně v Hrabové kvůli emisím, které zlobí okolní obyvatele.

Vyšetřování zabití nevítaného hosta skončilo. V Nové Vsi šlo o nutnou obranu

Žena (67 let), která vloni září ve svém domě v Ostravě-Nové Vsi zabila násilníka, jednala v rámci nutné obrany. Rozhodl o tom policejní vyšetřovatel.  

V Ostravě-Radvanicích dýchali znečištěný vzduch 89 dní v roce

Kvůli vysokým koncentracím polétavého prachu v ovzduší bylo v loňském roce v Česku vyhlášeno celkem 39 smogových situací a 17 regulací - všechny v lednu a únoru. 

Hulváky: nejhorší zastávka v ulici 28. října

/FOTOGALERIE/ Na jedné z hlavních přívodních tepen do centra Ostravy se nachází deset tramvajových zastávek. Od Karoliny po Vodárnu v Nové Vsi. Jasně nejhorší jsou z nich Hulváky.

Historik zmapoval osudy všech hospod v Ostravě-Nové Vsi

/FOTOGALERIE/ Současně s vydáním publikace o historii zdejšího pohostinství se obyvatelé v nejmenším ostravském obvodě dozvěděli o konci restaurace U Boříka, jež fungovala 116 let.

Nejsou voliči? V Mariánských Horách zmizela téměř polovina volebních okrsků

Kde jsou voliči? Tuto otázku si kladou v nejednom městě a obci po celé republice.

Mrtvý násilník z Nové Vsi měl v sobě jedno a půl promile alkoholu

Policie čeká na závěry znalců, pak rozhodne, zda žena jednala v rámci nutné obrany

Příběh svinovské Sokolovny: obnova po dvaceti letech

/FOTOGALERIE/ Rovných dvacet let po vyhoření tehdejší budovy se obyvatelé Svinova dočkají nového kulturního a společenského střediska. Hotové bude zkraje příštího roku.

Svinov získá dopravní hřiště třetího tisíciletí

/VIZUALIZACE/ Dopravní hřiště s „elektroautíčky“, tenisové kurty, fotbalové hřiště, atletická dráha a několikapodlažní budova s učebnou pro třicet žáků, garážemi či otevřenou pavlačí.

Čisté nebe: Třicet malých stromků prachu nezabrání

Kauza skládky uhlí pro koksovnu, kterou chce podnik ArcelorMittal Ostrava (AMO), a odmítají občané z Radvanic a Bartovic, neunikla pozornosti neziskových organizací zasazujících se o lepší ovzduší.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT