VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MALÉ OBVODY

OBRAZEM: Nejlepší čertovskou pohádku 8. ročníku napsal Sebastian

Osmý ročník literární soutěže Čertovské pohádky určené pro děti základních škol a adekvátních ročníků víceletých gymnázií z celého Moravskoslezského kraje letos ovládl Sebastian Kožušník.

Poptávka po bydlení ve Staré Bělé převyšuje nabídku

Obvod na jihu Ostravy nemá mnoho míst, kde by se ještě mohl realizovat a rozvíjet. Nástavba domu pro seniory a nová tělocvična pro žáky základní školy jsou tak jedny z mála možných projektů.

Potíže jsou jinde, bydlíme bez feťáků i breberek, tvrdí ubytovaní ve Svinově

První místopředseda sociální demokracie Jiří Zimola se dnes při návštěvě Ostravy chystá zajít i do „problémové ubytovny“. Její osazenstvo je ovšem toho názoru, že si nevybírá nejlépe.

MichalFest Ostrava: Goran Bregovič, Mandrage, Mládek a další

Festival s pestrým programem se uskuteční už od pátku v industriálním prostředí Dolu Michal.

Školička na farmě: Děti si užijí pečování o zvířata i rostliny

/FOTOGALERIE/ Možná už od srpna – aby vyhověla zaměstnaným rodičům – zahájí ve Svinově provoz předškolní zařízení, kde si budou malí moci pohrát s kočičkou, pohladit si ovečku či nakrmit želvičku.

VIDEO: Motoristé prchali před ohnivou fábií. Jeden to nestihl

V ohnivou kouli se změnilo vozidlo Škoda Fabia Combi, jehož řidič v úterý odpoledne projížděl městskou částí Ostrava-Vítkovice.

VIDEO: Policie v Ostravě hledá zloděje kola. Záběry kamery nejsou moc kvalitní

Policie žádá o pomoc při pátrání po zloději, který před několika dny v ulici Československé armády v Ostravě-Michálkovicích ukradl jízdní kolo značky Maxbike žluté barvy.

Hrabová sní o centru, které nikdy neměla

/VIZUALIZACE/ Jak se jednotlivé obce rozrůstají, objevuje se potřeba vzniku nového zázemí. To je i případ Hrabové, která chce mít konečně důstojné centrum obce. A není to jen vize.

Bezpečnější přechody v Radvanicích. A kde dál?

Přechody pro chodce v Těšínské ulici v Ostravě-Radvanicích od minulého týdne slibují lidem větší bezpečí.

Škatulata, „hejbejte“ se. V Polance připravují přesun institucí

Polanka nad Odrou uplatňuje koncepci využití obecních budov. Nejenže je hodlá postupně všechny zrekonstruovat, což už se děje, ale zároveň chce jednotlivé instituce přesunout. Co kde bude?

Víkendová nehoda v Bartovicích: mazda skončila na střeše

FOTOGALERIE/ - Tři jednotky hasičů, včetně vyprošťovacího speciálu Bizona, zasahovaly v sobotu dopoledne v Ostravě-Bartovicích u nehody osobního automobilu Mazda, který skončil po nárazu do betonového mostku na střeše. Zraněnou řidičku ještě před jejich příjezdem vyprostili obyvatelé blízkého domu.

Lhotka na nohou, honil se král

/FOTOGALERIE/ Tradice, která má své začátky asi někde v době třicetileté války, v ostravské městské části Lhotka žije. Populární honění krále, lidová slavnost, při které se místní chlapci na koních na louce nedaleko řeky Odry prohánějí a snaží se zmocnit symbolického šátku visícího na tyči.

Dopravní hřiště ve Svinově poslouží i na hodinách fyziky

/VIZUALIZACE/ Teprve třetí dopravní hřiště na území Ostravy má být vůbec nejlepší ze všech. Vznikne spolu s dalšími sportovními plochami při ZŠ Bílovecká v Ostravě-Svinově. Co nabídne?

Jako z Okresního přeboru: fotbalové hřiště ve Staré Bělé obsadily kolotoče

/FOTOGALERIE/ Procházeli jste o víkendu okolo fotbalového hřiště ve Staré Bělé? Pokud nejste obyvatelem tohoto ostravského obvodu, naskytl se vám neobvyklý pohled.

Nová Bělá chce vytáhnout lidi z aut a od počítačů

V Nové Bělé se daly do pohybu dva projekty, které mají lidi v obci přimět více sportovat. Připravuje se stavba sportovní haly a ještě letos by obec s nedalekou průmyslovou zónou měla spojit cyklostezka.

První chytrý veřejný záchod ve Staré Bělé otvírá na kódy a dobíjí mobily!

Přibližně čtyřtisícová Stará Bělá má poprvé ve 746 let trvající historii obecní toaletu. Jakou se nemůže pochlubit žádná jiná ostravská městská část!

Mariánské náměstí, centrum někdejší Čertovy Lhotky, čeká velká proměna

/SERIÁL DENÍKU, FOTOGALERIE/ Mariánské náměstí v centru ostravského obvodu Mariánské Hory a Hulváky má v sobě stále něco z doby, kdy se nazývalo Marxovo, a navíc neplní základní funkci – místa pro shromažďování obyvatel a konání trhů.   

Školka v Proskovicích slaví hned dvoje kulatiny

U příležitosti 70 let od založení mateřské školy a 40 let od výstavby nové budovy školky se chystá akademie. Obec při té příležitosti představí plán na výstavbu dílny pro děti.

Vítkovice dýchají industriálem i starými časy, tvrdí živnostník

/FOTOGALERIE/ Mírové náměstí žije podle ranní šichty. Továrny, firmy, kanceláře, nemocnice. Ty, a většinou ranní šichty v nich, v podstatě určují, jak je živo na Mírovém náměstí a v blízkém okolí. Provozovny otevírají časně ráno a zavírají o něco dříve, než v dalších částech města. A podle toho to vypadá i v ulicích. Okolo páté k večeru pustěji, nežli v samém centru Ostravy o víkendech…  

Pomůže opětovnému spojení Nové Vsi park? Podívejte se, jak bude vypadat

/VIZUALIZACE, FOTOGALERIE/ Volnočasové prostranství vznikne v místě dnešní louky mezi ulicemi U Boříka a 28. října. Nedaleko vznikne i zcela nová cyklostezka.

Za pohádku na dovolenou. Už jen do pondělí!

Už jen poslední čtyři dny mají děti v regionu na to, aby napsaly „čertovsky dobrou“ pohádku a při troše štěstí za to jely na dovolenou.

Svinovská Sokolovna je opředena osmičkami. Vydrží to?

/VIZUALIZACE/ V „malém velkém“ obvodě sní o tom, že rovných dvacet let po vyhoření tehdejší Sokolovny se podaří postavit novou multifunkční halu pro sport i kulturu. Zatím se to jen komplikuje.

Hmyzí gurmánský zážitek v Ostravě. Za příplatek byli dokonce štíři či sklípkani

/FOTOGALERIE/ Třicet míst předem si zarezervovali zájemci o středeční neobvyklý gurmánský zážitek v restauraci v Mercure Center Ostrava.

AKTUALIZOVÁNO

Srážka autobusu s tramvají v Ostravě: policie hledá svědky

/FOTOGALERIE/ Jako obecné ohrožení z nedbalosti začala policie vyšetřovat středeční nehodu, při které se v ulici Martinovské v Ostravě střetly autobus na lince číslo 35 a tramvaj na cvičné jízdě. Zranění utrpěli řidič tramvaje a dva cestující v autobuse.

V Hulvákách se srazila tři auta. Jedno skončilo v kolejišti

/FOTOGALERIE/ Velké dopravní komplikace způsobila nehoda, která se stala v pondělí před polednem na frekventované Plzeňské ulici v Ostravě-Hulvákách. U zastávky Střelnice bourala tři auta.

AKTUALIZOVÁNO

Sezona farmářských trhů v Ostravě začala. Lidé je brali útokem

/FOTOGALERIE/ Sezona farmářských trhů začala. V sobotu si Ostravané na parkovišti u OC Futurum mohli letos vůbec poprvé nakoupit čerstvé potraviny od tuzemských pěstitelů. A trhy brali při slunném dopoledni téměř útokem.

Vodárna v Nové Vsi slouží už 110 let, chystá se její rekonstrukce

V roce 1908 byla do provozu uvedena Vodárna v Ostravě-Nové Vsi. Jímání vody probíhalo v okolí ale už dříve − první zmínky jsou zaznamenány okolo roku 1885.

Petřkovice se těší na nový kulturní dům. Podívejte se, jak by měl vypadat

/VIZUALIZACE, FOTOGALERIE/ Centrum petřkovického kulturního života po bezmála půl století dosluhuje. Proto se lidé dočkají moderního zázemí.

Velikonoční jarmark v Mariánských Horách

Také v Ostravě-Mariánských Horách na Stojanově náměstí se v pondělí 26. března 2018 od 15 do 18 hodin uskuteční Velikonoční jarmark.

Vinylová burza v Přívoze

Po únorové vydařené premiéře se vinylová burza vrací do Ostravy; koná se v sobotu od 9 do 16 hodin v hudebninách Bayger nad klubem Hudební bazar v areálu Mlejn v Přívoze (Nádražní ul. 138a).

ON-LINE rozhovor se starostkou Mariánských Hor a Hulváků Lianou Janáčkovou

Starostka Liana Janáčková byla hostem ON-LINE rozhovoru Deníku. 

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Večerní požár v Ostravě-Svinově. Hořela střecha bývalé kotelny

/FOTOGALERIE/ Požár v objektu bývalé kotelny v průmyslovém areálu v těsné blízkosti vlakového nádraží v Ostravě-Svinově likvidovalo v sobotu večer a v noci jedenáct hasičských jednotek.

Staví se i v krutých arktických mrazech

Ani mrazivé dny s arktickými teplotami nezastavily práce na výstavbě outletového centra v Ostravě-Přívoze, jež má být otevřeno letos na podzim.

Bedřiška? Kdepak, lidi v Ostravě více zajímá kolonie Červený kříž!

/FOTOGALERIE/ Vedení obvodu Mariánské Hory a Hulváky se v ulicích Bílé, Cottonově a Hany Kvapilové zajímalo o přeměnu sociálně vyloučené lokality ve „studentské městečko“. Její sousedé však v souvislosti s rekonstrukcí vyslovili pochyby i obavy.

Co bude s osadou Bedřiška? Vedení obvodu má jasno: Vystěhovat a zbourat

/FOTOGALERIE, ANKETA/ Osadu Bedřiška, která se nachází na hranici městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky za ulicí Plzeňskou, v budoucnu možná čekají zásadní změny. Mohla by se stát místem pro rezidentní bydlení. 

Protidrogový vlak se i letos zastaví v Ostravě

Svinovské nádraží bude místem, kde se i letos objeví preventivní protidrogový vlak Revolution Train.

Pomozte dopadnout zloděje. V Ostravě-Mariánských Horách ukradli pět kol

Policisté pátrají po muži a ženě, kteří před časem z kolárny domu v Ostravě-Mariánských Horách ukradli pět kol.

Smrad v Hrabové, zavání to postihem?

/FOTOGALERIE/ Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) vede správní řízení s firmou působící v průmyslové zóně v Hrabové kvůli emisím, které zlobí okolní obyvatele.

Vyšetřování zabití nevítaného hosta skončilo. V Nové Vsi šlo o nutnou obranu

Žena (67 let), která vloni září ve svém domě v Ostravě-Nové Vsi zabila násilníka, jednala v rámci nutné obrany. Rozhodl o tom policejní vyšetřovatel.  

V Ostravě-Radvanicích dýchali znečištěný vzduch 89 dní v roce

Kvůli vysokým koncentracím polétavého prachu v ovzduší bylo v loňském roce v Česku vyhlášeno celkem 39 smogových situací a 17 regulací - všechny v lednu a únoru. 

Hulváky: nejhorší zastávka v ulici 28. října

/FOTOGALERIE/ Na jedné z hlavních přívodních tepen do centra Ostravy se nachází deset tramvajových zastávek. Od Karoliny po Vodárnu v Nové Vsi. Jasně nejhorší jsou z nich Hulváky.

Historik zmapoval osudy všech hospod v Ostravě-Nové Vsi

/FOTOGALERIE/ Současně s vydáním publikace o historii zdejšího pohostinství se obyvatelé v nejmenším ostravském obvodě dozvěděli o konci restaurace U Boříka, jež fungovala 116 let.

Nejsou voliči? V Mariánských Horách zmizela téměř polovina volebních okrsků

Kde jsou voliči? Tuto otázku si kladou v nejednom městě a obci po celé republice.

Mrtvý násilník z Nové Vsi měl v sobě jedno a půl promile alkoholu

Policie čeká na závěry znalců, pak rozhodne, zda žena jednala v rámci nutné obrany

Příběh svinovské Sokolovny: obnova po dvaceti letech

/FOTOGALERIE/ Rovných dvacet let po vyhoření tehdejší budovy se obyvatelé Svinova dočkají nového kulturního a společenského střediska. Hotové bude zkraje příštího roku.

Svinov získá dopravní hřiště třetího tisíciletí

/VIZUALIZACE/ Dopravní hřiště s „elektroautíčky“, tenisové kurty, fotbalové hřiště, atletická dráha a několikapodlažní budova s učebnou pro třicet žáků, garážemi či otevřenou pavlačí.

Čisté nebe: Třicet malých stromků prachu nezabrání

Kauza skládky uhlí pro koksovnu, kterou chce podnik ArcelorMittal Ostrava (AMO), a odmítají občané z Radvanic a Bartovic, neunikla pozornosti neziskových organizací zasazujících se o lepší ovzduší.

AKTUALIZOVÁNO

OBJEKTIVEM ČTENÁŘŮ: Venku mrzne, ale v Ostravě kvetou stromy. Podívejte se

/FOTOGALERIE/ Pohledem na kvetoucí strom v prosincových mrazech se v těchto dnech mohli lidé hned na několika místech Ostravy.

Outletové centrum: proč není dálniční napojení

Výstavba outletového centra v Ostravě-Přívoze, kterému se Deník v minulých dnech věnoval, budí mezi motoristy a starosty přilehlých obvodů a obcí rozpaky.

Obyvatelé nechtějí skládku uhlí, ArcelorMittal míní, že jde o nepochopení

Jsme zásadně proti uskutečnění záměru a žádáme o zamítnutí projektu v plném rozsahu! To je závěr jedné z několika připomínek obyvatel Radvanic a Bartovic podaných v řízení EIA ohledně nové skládky uhlí podniku ArcelorMittal.  

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT