VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MALÉ OBVODY

Zeď parkoviště proměnil v historickou galerii

V pronájmu nemovitostí se Milan Krejčíř cítí jako ryba ve vodě. V této oblasti se pohybuje už od roku 1989 a stereotypní zákoutí Ostravy ho pomalu začínají nudit. Když rozšiřoval majetek o parkoviště pro nájemníky i další občany v Mariánských Horách, přišel s neobvyklým nápadem.

Hasiči v Ostravě-Vítkovicích při požáru evakuovali tři ženy

/FOTOGALERIE/ Tři ženy museli ve čtvrtek evakuovat hasiči při požáru dvou bytů v bytovém domě v Ostravě-Vítkovicích. Jedna z nich byla invalidní. Oheň způsobil škodu za zhruba milion korun.  

V Ostravě se rodí nové Divadlo Mír. Iniciátorem projektu je herec Albert Čuba

Počátkem příštího roku by se už mohlo otevřít nové profesionální Divadlo Mír v Ostravě-Vítkovicích. A to v budově bývalého kina Mír (původně se jmenovalo Rekord), která byla postavena za první republiky a promítalo se v ní až do začátku devadesátých let.

Prvňáci z Mariánských Hor a Hulvák se pojedou seznámit k moři

Ne všichni prvňáčci z obvodu Mariánské Hory a Hulváky, kteří na počátku září poprvé usednou do školních lavic, se budou rozpačitě a stydlivě seznamovat se svými spolužáky a učiteli.

Podchod v Hulvácké stále děsí procházející

Ostrava - Před rokem, v červenci 2015, Deník informoval o nebezpečném podchodu na tramvajové zastávce Hulvácká, ve kterém nefungovalo osvětlení a v jehož okolí docházelo k obtěžování lidí lumpy. Ani to ale nevedlo ke zlepšení a podchod je i po roce stále hrozbou pro obyvatele, kteří jím každý den procházejí.

Vodojem na Hladnově zakrylo lešení, začala jeho rekonstrukce

Dva věžové vodojemy Hladnov jsou řídícími vodojemy pro zásobování nejvýše položených oblastí Ostravy nad Bazaly.

Sportovní nadšenec si plní sen. Dělá radost fanouškům

Jako mnoho malých chlapců měl sen, že bude fotbalistou. To se Janu Filipovi nepovedlo, přesto zůstal sportu věrný. Když pak v dospělosti navštívil v Miláně fotbalový stadion „svého" klubu s oficiálním obchodem a také fanshop Ferrari, měl rázem jasno: chci mít svůj vlastní obchod.

V Michálkovicích byla zřízena nová sociální poradna

V nových prostorách bude provozovat další dvě ze svých služeb Diecézní charita ostravsko-opavská. Její středisko Vesnička soužití se rozšiřuje do Michálkovic, aby tam vyšli vstříc potřebám místních obyvatel.

Za nejlepší čertovskou pohádku pojede na hory

/FOTOGALERIE/ Původně místní literární soutěž pro děti přerostla do krajských rozměrů. Letos příspěvky poslalo na pět stovek žáků.

Rekonstrukci haly ve Svinově zdrželo špatné podloží

Ačkoliv měla být hala naproti Hornbachu ve Svinově původně dokončena už v závěru loňského roku, práce v ní stále pokračují. Investora zdrželo „papírování", ale také problémové podloží.

V jímce ve Svinově ležel mrtvý muž

Policisté prověřují okolnosti smrti čtyřiačtyřicetiletého muže, který byl ve středu nad ránem nalezen mrtvý v jímce v Ostravě-Svinově.

Lidé mají obavy z prodlužování Mostní ulice v Hrabové

/FOTOGALERIE/ Příští rok začne dlouho plánovaná stavba prodloužení Mostní ulice, která spojí průmyslovou zónu Hrabová s Vratimovem.

In-line areál U Cementárny čeká rozšiřování

Ostrava připravuje druhou etapu výstavby in-line areálu U Cementárny. Bruslaři se mohou těšit na novou 1500 metrů dlouhou trať. Kromě ní ale v areálu vznikne také první parkurové hřiště v městě.

OBRAZEM: Den otevřených dveří Elektrárny Třebovice

/FOTOGALERIE/ Prohlídka provozu, prezentace technických modelů a předmětů, výstava fotografií z historie a současnosti elektrárny.

ON-LINE rozhovor se starostkou Lianou Janáčkovou

Starostka obvodu Mariánské Hory a Hulváky, Ing. arch. Liana Janáčková, odpovídala jako host ON-LINE rozhovoru Deníku na vaše dotazy.

OBRAZEM: Stará Bělá získala ostatky svatého Jana Nepomuckého

Do kostela svatého Jana Nepomuckého ve Staré Bělé byly v neděli uvedeny ostatky tohoto generálního vikáře pražského arcibiskupa a později mučedníka katolické církve.

Cestující v Ostravě o víkendu čekají výluky tramvají. Začínají už v pátek

Od pátečních 23.30 hodin do nedělní 22. hodiny dojde kvůli pracím v kolejišti na Mírovém náměstí a ořezu stromů v Ruské ulici ke změnám v organizaci dopravy tramvajových linek č. 2, 3, 12 a 19.

OBRAZEM: Ve Vítkovicích začala demolice

/VELKÁ FOTOGALERIE/ Zdevastované domy v prostoru mezi ulicemi Rudnou, Závodní a vítkovickým nádražím za chvíli zmizí z dohledu. Začala totiž jejich demolice.

Většina lidí si myje ruce špatně. Dnes se to mohou naučit

Většina lidí si myje ruce špatně, ve Vítkovické nemocnici je to dnes chtějí naučit.

Vandal si vybíjel zlost na tramvajových zastávkách

/FOTOGALERIE/ V rukou ostravských strážníků skončil jedenadvacetiletý vandal, který v noci na pondělí ve vzteku rozbil hned několik tramvajových zastávek. Stalo se tak v Ostravě-Vítkovicích poté, co jej řidič tramvaje vykázal z vozu a mladík musel jít pěšky domů.

Zdevastované domy ve Vítkovicích čeká demolice

/FOTOGALERIE/ Jeremenkova osada v Ostravě-Vítkovicích projde velkou proměnou. Zdevastované domy v prostoru mezi ulicemi Rudnou a Závodní a vítkovickým nádražím půjdou brzy k zemi. V budoucnu by je mohlo nahradit velké parkoviště a také nová tramvajová trať.

Napište pohádku a vyhrajte týdenní dovolenou v Beskydech

Městský obvod Mariánské Hory a Hulváky, který od roku 2011 organizuje pro děti z našeho kraje literární soutěž Čertovské pohádky, vyhlásil šestý ročník soutěže.

V Beskydech se to nepovedlo. Projdou Hulváky?

Na pozemku rozměrů parcely pro rodinný domek měl vyrůst až čtyřpatrový dům pro seniory s dvaceti byty. Místní starousedlíci jsou proti megalomanskému projektu.

Závodní dráha v in-line areálu u Ferony má pořád trhliny

V in-line areálu U Cementárny odstartoval jarní provoz. Má však jednu vadu na kráse. Závodní dvousetmetrový ovál, jehož povrch měl být opravený už o loňských letních prázdninách, má stále trhliny. Jejich oprava je v nedohlednu.

V Zábřehu věřící nad ránem slavili vzkříšení Krista

Nejen obyvatelé Ostravy-Zábřehu se v neděli ve 4.30 ráno sešli za tmy v kostele svatého Ducha, aby společně prožili vrchol Velikonoc – velikonoční vigílii.

Přehlídka krajských ochotnických divadel: populární Ostravské buchary začínají

V kulturním domě v Michálkovicích soutěží ochotnická divadla z Moravskoslezského kraje.

Ostravští hasiči zasahovali u požáru bagru s nakladačem

Čtyři jednotky hasičů vyjely v sobotu kolem poledne do areálu firmy v Hrabové k požáru bagru, kombinovaného s nakladačem.

Bývalý starosta Svinova dostal pětiletý zákaz řízení

Kauza bývalého komunistického starosty Svinova Jiřího Kusýná má pokračování.

Výtluky v Plesné jsou opraveny, omezení čeká opět na Místecké

Silničáři o víkendu opravovali výtluky na Opavské v těsné blízkosti Globusu. K dopravním komplikacím na Rudné ulici v Porubě se nově přidala uzavírka na Místecké. 

Ve Vítkovicích vystaví „mobilní" fotografie

„Jsme facebooková skupina fotografů, kteří to myslí s focením mobilním telefonem vážně, neustále přemýšlí nad tím, co chtějí svými obrázky vyjádřit, a snaží se nezaplňovat virtuální prostor dalším zbytečným balastem."

Cestáři v Ostravě pod Globusem opravují výtluky

Hned ráno v sedm hodin začala v sobotu pod Globusem v Ostravě-Plesné oprava výtluků.

Policie hledá muže, který byl u tragické nehody

Policie žádá o pomoc při vyšetřování tragické nehody, která se stala v pátek 26. února kolem 19.20 hodin v ulici Československé armády v Ostravě-Michálkovicích.

Násilníci vzali dívce telefon a pak ji zbili

Policisté tento týden obvinili muže (26 let) a ženu (21 let) z Ostravy, kteří vloni v listopadu okradli a poté zbili dvacetiletou dívku. Dvojice si oběť vyhlédla při vystupování z tramvaje na zastávce v Ostravě-Vítkovicích.

OBRAZEM: Masopustní veselice v Michálkovicích

Po velkých masopustních slavnostech v centru Ostravy či v areálu Slezskoostravského hradu se o víkendu dočkali i obyvatelé Michálkovic.

Ostravský obvod Hrabová hledá dobrovolníky pro organizování dětských akcí

Komise pro děti a mládež při úřadu městského obvodu Hrabová hledá dobrovolníky, kteří jsou ochotni pomoci při organizování akcí pro děti a jejich rodiče. 

Svědci nehody společně se zdravotníky zachránili seniorovi život

Zřejmě náhlá zdravotní indispozice hrála hlavní roli při nehodě osobního automobilu, která se stala v sobotu v podvečer v Mariánských Horách.

Ve Vítkovicích je budoucnost. Stále více firem sem přesouvá svá sídla

/DENÍK ZAUJALO/ Stále více firem přesouvá sídla do Vítkovic. Ačkoliv v nich žije řada nepřizpůsobivých, jsou podle majitelů společností ideálním místem k podnikání. V posledních letech navíc přibylo i trvale hlášených obyvatel.

Podnikatel převzal svou osadu. Změny pocítí stovky lidí

Osada Červený kříž v Mariánských Horách byla prodána loni za 38 milionů korun. Část současných obyvatel ji bude muset opustit. Na jejím místě vznikne studentské městečko.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Havarované auto v Bartovicích viselo nad řekou

/FOTOGALERIE/ Do nezáviděníhodné situace se dostal řidič vozidla Škoda Fabie, který ve středu dopoledne havaroval v Ostravě-Bartovicích. Vozidlo prorazilo zábradlí mostu a zůstalo nebezpečně viset zadní částí nad řekou Lučinou.

Pustkovecké údolí projde revitalizací. Zaplatí ji město

/FOTOGALERIE/ V příštích měsících začne v Pustkoveckém údolí celá řada průzkumů. Jejich výsledky by měly být známy zhruba za půl roku. Záštitu nad jeho revitalizací převzalo město, které ji bude hradit ze svého rozpočtu. Údolí však bude i nadále místem odpočinku.

ON-LINE rozhovor s místostarostou Patrikem Hujdusem

Místostarosta městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky, zastupitel Moravskoslezského kraje, Patrik Hujdus, byl hostem on-line rozhovoru Deníku.

Čištění lagun začne v roce 2017. Nahradí kaly lesopark?

/DENÍK SLEDUJE/ Ministerstvo průmyslu chce prostřednictvím státního podniku Diamo vybrat firmu, která vyřeší problém s dekontaminovanou zeminou na dně a podél stěn ostravských lagun. Město teď musí zvolit upřednostňovanou variantu sanace.

Laguny: možnost, že by se nesanovaly, město nepřipouští

/DENÍK SLEDUJE/ Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO), který v úterý navštívil Ostravu, zahájil projekt kotlíkových dotací a společně s vedením města řešil i problematiku ostravských lagun.

Vyřeší problémy Hrabové nový starosta?

Hrabová se stále nevypořádala s chybami, které odhalily audity města. Ostravští radní obvodu v těchto dnech prodloužili termín k nápravě. V jeho čele mezitím stanul nový starosta, Igor Trávníček z ODS.

Kaly z lagun sice zmizí, ale co bude se zeminou pod nimi?

/DENÍK SLEDUJE/ Do tří let kaly odstranit, do pěti let definitivně zlikvidovat. K tomu se zavázala společnost AVE CZ odpadové hospodářství.

Ministerstvo financí: sanace lagun bude pokračovat

/DENÍK SLEDUJE/ Sanace ostravských lagun bude pokračovat. O odstranění kalů po bývalé chemičce Ostramo se postará společnost AVE CZ.

Změna značení: Po Místecké až do průmyslové zóny bez známky

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v těchto dnech vyměňovalo dopravní cedule v Místecké ulici poblíž sjezdu na Hrabovou a Makro Ostrava, které označují začátek zpoplatňovaného úseku dálnice.

Porsche v plamenech museli uhasit hasiči

K uhašení požáru osobního automobilu značky Porsche, stojícího v těsné blízkosti domu v Ostravě-Kunčičkách, byli ve večerních hodinách prvního vánočního svátku přivoláni hasiči.

Pro Betlémské světlo si můžete přijít na Štědrý den i do Vítkovic

Udělejte radost sobě nebo svým blízkým, darujte Betlémské světlo, symbol přátelství a naděje, poselství vánočních svátků.

Bouře na mariánskohorské radnici

Jiným směrem, než se původně plánovali, se ubíralo čtvrteční zasedání mariánskohorského zastupitelstva.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT