VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MALÉ OBVODY

Policie hledá muže, který byl u tragické nehody

Policie žádá o pomoc při vyšetřování tragické nehody, která se stala v pátek 26. února kolem 19.20 hodin v ulici Československé armády v Ostravě-Michálkovicích.

Násilníci vzali dívce telefon a pak ji zbili

Policisté tento týden obvinili muže (26 let) a ženu (21 let) z Ostravy, kteří vloni v listopadu okradli a poté zbili dvacetiletou dívku. Dvojice si oběť vyhlédla při vystupování z tramvaje na zastávce v Ostravě-Vítkovicích.

OBRAZEM: Masopustní veselice v Michálkovicích

Po velkých masopustních slavnostech v centru Ostravy či v areálu Slezskoostravského hradu se o víkendu dočkali i obyvatelé Michálkovic.

Ostravský obvod Hrabová hledá dobrovolníky pro organizování dětských akcí

Komise pro děti a mládež při úřadu městského obvodu Hrabová hledá dobrovolníky, kteří jsou ochotni pomoci při organizování akcí pro děti a jejich rodiče. 

Svědci nehody společně se zdravotníky zachránili seniorovi život

Zřejmě náhlá zdravotní indispozice hrála hlavní roli při nehodě osobního automobilu, která se stala v sobotu v podvečer v Mariánských Horách.

Ve Vítkovicích je budoucnost. Stále více firem sem přesouvá svá sídla

/DENÍK ZAUJALO/ Stále více firem přesouvá sídla do Vítkovic. Ačkoliv v nich žije řada nepřizpůsobivých, jsou podle majitelů společností ideálním místem k podnikání. V posledních letech navíc přibylo i trvale hlášených obyvatel.

Podnikatel převzal svou osadu. Změny pocítí stovky lidí

Osada Červený kříž v Mariánských Horách byla prodána loni za 38 milionů korun. Část současných obyvatel ji bude muset opustit. Na jejím místě vznikne studentské městečko.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Havarované auto v Bartovicích viselo nad řekou

/FOTOGALERIE/ Do nezáviděníhodné situace se dostal řidič vozidla Škoda Fabie, který ve středu dopoledne havaroval v Ostravě-Bartovicích. Vozidlo prorazilo zábradlí mostu a zůstalo nebezpečně viset zadní částí nad řekou Lučinou.

Pustkovecké údolí projde revitalizací. Zaplatí ji město

/FOTOGALERIE/ V příštích měsících začne v Pustkoveckém údolí celá řada průzkumů. Jejich výsledky by měly být známy zhruba za půl roku. Záštitu nad jeho revitalizací převzalo město, které ji bude hradit ze svého rozpočtu. Údolí však bude i nadále místem odpočinku.

ON-LINE rozhovor s místostarostou Patrikem Hujdusem

Místostarosta městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky, zastupitel Moravskoslezského kraje, Patrik Hujdus, byl hostem on-line rozhovoru Deníku.

Čištění lagun začne v roce 2017. Nahradí kaly lesopark?

/DENÍK SLEDUJE/ Ministerstvo průmyslu chce prostřednictvím státního podniku Diamo vybrat firmu, která vyřeší problém s dekontaminovanou zeminou na dně a podél stěn ostravských lagun. Město teď musí zvolit upřednostňovanou variantu sanace.

Laguny: možnost, že by se nesanovaly, město nepřipouští

/DENÍK SLEDUJE/ Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO), který v úterý navštívil Ostravu, zahájil projekt kotlíkových dotací a společně s vedením města řešil i problematiku ostravských lagun.

Vyřeší problémy Hrabové nový starosta?

Hrabová se stále nevypořádala s chybami, které odhalily audity města. Ostravští radní obvodu v těchto dnech prodloužili termín k nápravě. V jeho čele mezitím stanul nový starosta, Igor Trávníček z ODS.

Kaly z lagun sice zmizí, ale co bude se zeminou pod nimi?

/DENÍK SLEDUJE/ Do tří let kaly odstranit, do pěti let definitivně zlikvidovat. K tomu se zavázala společnost AVE CZ odpadové hospodářství.

Ministerstvo financí: sanace lagun bude pokračovat

/DENÍK SLEDUJE/ Sanace ostravských lagun bude pokračovat. O odstranění kalů po bývalé chemičce Ostramo se postará společnost AVE CZ.

Změna značení: Po Místecké až do průmyslové zóny bez známky

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v těchto dnech vyměňovalo dopravní cedule v Místecké ulici poblíž sjezdu na Hrabovou a Makro Ostrava, které označují začátek zpoplatňovaného úseku dálnice.

Porsche v plamenech museli uhasit hasiči

K uhašení požáru osobního automobilu značky Porsche, stojícího v těsné blízkosti domu v Ostravě-Kunčičkách, byli ve večerních hodinách prvního vánočního svátku přivoláni hasiči.

Pro Betlémské světlo si můžete přijít na Štědrý den i do Vítkovic

Udělejte radost sobě nebo svým blízkým, darujte Betlémské světlo, symbol přátelství a naděje, poselství vánočních svátků.

Bouře na mariánskohorské radnici

Jiným směrem, než se původně plánovali, se ubíralo čtvrteční zasedání mariánskohorského zastupitelstva.

Hasiči likvidovali požár rodinného domu v Hrabové

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Pět jednotek hasičů bojovalo v úterý odpoledne s požárem, který zachvátil rodinný dům v Ostravě-Hrabové.

Hasiči museli násilím vniknout do bytu, z něhož se valil kouř

Kouř vycházející z okna věžového domu, hasičská auta před budovou, marné bušení na dveře v šestém patře a poté násilné vniknutí do uzamčeného bytu.

Regenerace sídliště Vršovců bude pokračovat. Podle dotací

Loni na podzim začala mariánskohorská radnice s regenerací sídliště Vršovců.

Prodloužená Bílovecká je hotova, ve Svinově si oddechli

Tři roky a 100 milionů korun. Prodloužená Bílovecká je hotova. Práce na zhruba jeden a půl kilometru dlouhé spojnici k dálnici D1 začaly v říjnu roku 2013. Stavba, která ulehčí život řidičům i obyvatelům Svinova, si vyžádala kolem sta milionů korun.

ON-LINE s Lianou Janáčkovou, starostkou obvodu Mariánské Hory a Hulváky

Liana Janáčková, krajská zastupitelka a bývalá senátorka Liana Janáčková, současná starostka obvodu Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky, byla ve středu hostem on-line rozhovoru Deníku.

Policisté v pátek v Ostravě dohlíželi na pořádek, zadrželi čtyři osoby

/FOTOGALERIE/ Desítky policistů a strážníků dohlížely na pořádek v souvislosti se dvěma sportovními akcemi, které se v pátek konaly v Ostravě. Ochránci zákona byli v pohotovosti od odpoledních do pozdních nočních hodin. 

Ranní požár v Hulvákách si vyžádal 2 zraněné a 13 evakuovaných

Dva zraněné a třináct evakuovaných. Taková je bilance požáru, který ve čtvrtek nad ránem vypukl v přízemním bytě 1+1 třípodlažního domu v Lázeňské ulici v Ostravě-Hulvákách.

V Heřmanicích u rybníka hořela starší rybářská chata

Čtyři ostravské jednotky hasičů zasahovaly v neděli ráno v Ostravě-Heřmanicích u požáru přízemní rybářské chaty u Heřmanického rybníka. Předběžná škoda po požáru byla odhadnuta na 100 tisíc korun.

Unikátní projekt pokračuje. Sídliště Vršovců dostává novou tvář

Zhruba před rokem začala regenerace na sídlišti Vršovců, které je druhým největším sídlištěm v městském obvodu Mariánské Hory a Hulváky. 

AKTUALIZOVÁNO

Oživení lesoparku Benátky: zatím zůstává jen na papíře

/FOTOGALERIE/ Z velkolepé studie na vybudování rozsáhlé rekreační oblasti uprostřed Ostravy se zatím podařilo uskutečnit jen minimum z plánovaných projektů.

Nebezpečný přechod v Pustkovci: Keře jsou pryč!

Místo v Ostravě-Pustkovci, kde se nachází nebezpečný přechod, o kterém Deník informoval čtenáře v minulém týdnu, je od včerejšího dne přehlednější.

Svinov má (staro)nové vedení

Jako na houpačce. Tak by se dalo označit to, co se děje v městském obvodu Svinov. Tamní zastupitelé si totiž ve středu večer opět zvolili nové vedení.

AKTUALIZOVÁNO

Pustkovec: Auto projelo na červenou a srazilo matku se dvěma dětmi

/REPORTÁŽ DENÍKU/ Na semaforu pro pěší naskakuje zelený panáček. Chodci vcházejí na vyznačený přechod. V té chvíli se ozývá skřípění brzd. Řidič vyjíždějící z blízkého kruhového objezdu nerespektuje či přehlíží červenou. Na poslední chvíli naštěstí dokáže zastavit.

Na svinovské radnici je opět živo. Starosta měl řídit pod vlivem alkoholu

Nový svinovský starosta Jiří Kusýn (KSČM), který byl do funkce zvolen teprve na konci léta, podle svědků řídil pod vlivem alkoholu.

OBRAZEM: Nejtvrdší hasič obhájil prvenství

Mistrovství republiky v TFA (Thoughest Firefighter Alive). Hasiči z celé republiky se v sobotu utkali v Dolní oblasti Vítkovic na sedmém ročníku mistrovství s českým názvem Nejtvrdší hasič přežije.

Terminál Hulváky: první etapa je dokončena

Skončila výstavba první etapy přestupního terminálu Hulváky. Pro městskou hromadnou dopravu je ve zkušebním provozu už od července.

Dočkají se senioři nového komunitního bydlení?

V Ostravě-Svinově má do dvou let vzniknout komunitní dům pro seniory. Z nevyužívaného prostoru by se měly stát byty s bezbariérovými koupelnami i kuchyňskými kouty.

Bubínky umožní handicapovaným dětem rozvoj smyslů

Děti z Ostravska si budou moci v novém školním roce užívat muzikoterapii ve speciální smyslové místnosti. Takzvaný Snoezelen provozuje Základní škola Těšínská v Ostravě a slouží handicapovaným dětem k senzorické stimulaci, rozvoji představivosti, relaxaci i rozvoji komunikace.

Nová školka ve Svinově by mohla mít i logopedickou třídu

Už několik let se ve Svinově vedení městského obvodu s vedením místní školy snaží vyjednat novou budovu v ulici Stanislavského. Původní projekt pro 72 dětí neprošel. Na stole je nová koncepce dřevostavby.

Prvňáčci z Mariánských Hor zahájí školní rok u moře

Radnice pro budoucí školáky uspořádala adaptační a ozdravný pobyt v Dalmácii. První skupina odjíždí už v tomto týdnu.

Svinov, obvod převratů na radnici

Není to tak dávno, co se konaly volby do obecních zastupitelstev. Městský obvod Svinov má přesto už třetí vedení.

Most v Halasově ulici opět průjezdný

Most v Halasově ulici v Ostravě-Vítkovicích, po kterém se řidiči dostanou na Místeckou ulici ve směru do centra Ostravy, je po opravách utrženého kotvení dilatace s dvoutýdenním předstihem opět průjezdný.

Pardálí mláďata už jsou ve výběhu

Návštěvníci mohou konečně spatřit ve výběhu ostravské zoologické zahrady dva samečky vzácného pardála obláčkového.

Tramvají už zase až na Hranečník

Tramvajový provoz bude na terminálu Hranečník opět zahájen v úterý.

OBJEKTIVEM ČTENÁŘE: Kamion ráno blokoval dopravu v Bartovicích

Dopravní komplikace způsobila nehoda kamionu, která se stala v pátek dopoledne v ulici Šenovské v Ostravě-Bartovicích.

Obvod Hrabová nenapravil pochybení, dostane pokutu

Městský obvod Hrabová přijde o dvě třetiny transferu plynoucího z loterií. Neodstranil totiž pochybení, na která je upozornil výsledek kontroly vedené městem v minulém roce. Obvod tak přijde zhruba o 200 tisíc korun.

Kuriózní zákrok strážníků: S pouty nejsou žerty

Nejen s čerty, ale ani s pouty nejsou žerty. Kuriózní zákrok absolvovali strážníci ostravské městské policie. 

Terminál Hulváky bude od neděle v provozu

Od 5. července začne pro ostravské cestující fungovat přestupní uzel Hulváky.

Deník představuje: Ozdravné centrum Ještěrka

/SERIÁL DENÍK PŘEDSTAVUJE/ Pokud máte rádi útulné prostředí pro plavecké i sportovní radovánky, pak se vám bude líbit v Ozdravném centru Ještěrka v Ostravě-Bartovicích.

Sepsala Smlouvu s čertem a vyhrála

Do soutěže o nejlepší pohádku s pekelníkem v hlavní roli přišlo na devět stovek příspěvků z celého kraje.

Dočkají se Proskovice konečně tolik potřebné rekonstrukce náhonu?

O revitalizaci Mlýnské strouhy v Ostravě-Proskovicích usiluje vedení obvodu už několik let. Musí pro něj ovšem získat skoro dvanáct milionů korun.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT