VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MALÉ OBVODY

Podzemní kontejnery jsou už i v Ostravě

Sběrná místa, která nenarušují atmosféru daného prostředí a navíc jsou odolná vůči atakům vandalů. To jsou nová, do země zapuštěná, kontejnerová stání v městském obvodě Moravská Ostrava a Přívoz.

Podpořte pokus o rekord ve Vítkovicích. Už tuto neděli

Podpořte rekord na památku Jiřího z Poděbrad. Hromadným křtem si města a obce připomenou mírovou misi. Zapojí se i Ostrava, a to městský obvod Vítkovice už tuto neděli hromadným křtem knihy o Jiřím z Poděbrad.

AKTUALIZOVÁNO

Slavnosti pivovaru: slunce, pohoda a překvapení od Kryštofa

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Skvělé počasí, dobrá hudba, hektolitry piva, tisíce spokojených lidí a jedno velké překvapení jako bonus. Takové byly sobotní Slavnosti pivovaru Ostravar, které se bezpochyby zařadily mezi nejpovedenější ročníky této akce, oblíbené nejen mezi pivaři.

Slavnosti Ostravaru: hudba a hektolitry piva už tento víkend

Premiéra černého speciálu, dvě pódia, šedesát píp a pivo za dvacku. To je čtrnáctý ročník Slavností pivovaru Ostravar, který startuje už tuto sobotu.

Ostravar chystá na slavnosti všechny typy piv za dvacku

/VIDEO/ Až dvacet tisíc pivních půllitrů se běžně vypije během Slavností pivovaru Ostravar. Deník přináší informace o typech a zajímavostech piva z ostravského pivovaru.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Další domíchávač skončil v příkopu

/FOTOGALERIE/ Dopravní komplikace způsobila nehoda domíchavače, který v pondělí odpoledne v ulici Bílovecké v Ostravě sjel do příkopu. Při havárii došlo ke zranění. 

Vítkovická nemocnice dnes pořádá Den prevence rakoviny

Ostrava - Vítkovická nemocnice se rozhodla s příchodem letního počasí uspořádat Den prevence rakoviny kůže a zve veřejnost na bezplatné vyšetření znamének.

Ostravské laguny: odtěží sto tisíc tun kalů za čtyři roky?

/FOTOGALERIE/ Zakázka na odstranění kalů z poslední ostravské laguny R3 by měla být dokončena v roce 2018. Vznikne na místě nejhorší ekologické katastrofy v republice lesopark, nebo průmyslová zóna?

Unikátní test ostravské laboratoře odhalí genetické vady už u embryí

Nová podrobnější metoda testování chromozomů snižuje riziko potratu u umělého oplodnění a zvyšuje šance na narození zdravého miminka

Sbor dobrovolných hasičů z Ostravy-Kunčiček slaví 115. výročí

Ostrava – Sto patnácté výročí od svého založení slaví Sbor dobrovolných hasičů Ostrava-Kunčičky.

Radarový semafor odrazuje piráty. Někteří na červenou ale nedbají

Ostrava - Jedete více než padesát kilometrů v hodině? Tak to vás semafor mezi Ostravou-Plesnou a Děhylovem nepustí. Zelená tady totiž naskočí pouze v případě, že řidiči dodrží předepsanou rychlost. V tomto úseku totiž kvůli neukázněným řidičům docházelo často k dopravním nehodám.

Majitel Kamrlíku: Že nejmíň fotil své blízké, zjistí člověk, až když tu nejsou

/ROZHOVOR/ Svůj život zasvětil fotografování. Mnoho Ostravanů ho zná z obchůdku Kamrlík Fotografie na Hulváckém kopci. Za Ladislavem Vavříkem si pro radu a vybavení chodí jak začínající fotografové, tak i ti zkušení. 

Kde budou zastávky? V Mariánkách to vře

Bouřlivé emoce provázejí rekonstrukci tramvajových nástupišť zastávky Prostorná. Rozhoduje se mezi dvěma variantami. Každá z nich má své odpůrce i zastánce.

„Benátky" budoucnosti? Ostravané chtějí jezero, alej a cyklostezky

Svůj názor, jak by měl v budoucnu vypadat areál lesoparku Benátky v Ostravě, vyjádřilo v internetovém hlasování 1255 lidí. Výsledky ankety mají městu výrazně napomoci při upřesnění priorit pro postupnou proměnu lesoparku.

AKTUALIZOVÁNO

Kudy do Dolní oblasti Vítkovic? Co zkusit Jantarovou stezku.

/DOPLNĚNÁ FOTOGALERIE/ Dolní oblast Vítkovic, místo, kde se ještě v devadesátých letech minulého století vyrábělo surové železo, od středy spojuje s centrem Ostravy Jantarová stezka.

Mekka bruslařů v Ostravě: už se staví. Brány otevře v září

/VIZUALIZCE, FOTOGALERIE/ In-line areál, který nemá v České republice obdoby, za bezmála 45 milionů korun se staví naproti Feroně ve Vítkovicích. Veřejnosti by se brány sportoviště měly otevřít v září.

OBRAZEM: Křížová cesta v Hrabové. Co nabídne ostravská katedrála?

/FOTOGALERIE/ Od dřevěného kostela svaté Kateřiny Alexandrijské v Hrabové v pátek dopoledne vyšel průvod farníků směrem do Hrabůvky ke kostelu Panny Marie, Královny posvátného růžence. Vrcholí nejdůležitější křesťanské svátky. Věřící se mohou těšit na řadu akcí v katedrále Božského Spasitele v Ostravě.

OBRAZEM: V Pustkovci vynášeli Mařenu

Ostrava – Na lidový zvyk Vynášení Mařeny ani letos nezapomněli v Ostravě-Pustkovci. Na „smrtnou neděli" tak uspořádal tradiční akci slezský soubor Heleny Salichové ve spolupráci s obvodem a místními hasiči. Průvod vycházel v patnáct hodin od hasičské zbrojnice. Zájemci si mohli přinést i vlastní buřty a později si je mohou opéct na ohništi.

Svatba za dvě stě tisíc korun? S Free Wedding i za více

Na 6. ročníku veletrhu fiktivních firem se představilo více než třicet studentských společností

Pálenice, která vyrobila vadný destilát, je na prodej. Stačí mít 8 a půl milionu

Areál pěstitelské pálenice v Ostravě-Radvanicích s kompletním provozem včetně kancelářských prostor, skladů a šaten se objevil v nabídce jedné z ostravských realitních kanceláří. Základní cena u této akční nabídky činí 8,450 milionu korun. Radvanická pálenice patřila mezi nejznámější v Ostravě.

Přestupní terminál Hulváky: stavět se začne v březnu

Se stavbou nové smyčky pro autobusy, trolejbusy a přestupního bodu pro cestující tramvají na Hulváckém kopci se začne už koncem měsíce. Hotovo má být koncem listopadu.

Objektivem čtenářky Deníku: Rozloučení s letošní zimou ve Vítkovicích

V duchu lidových tradic se v pátek 21. března v Ostravě-Vítkovicích konalo rozloučení se zimou. 

OBRAZEM: V Ostravě otevřeli první bezobslužnou pumpu

/fFOTOGALERIE/ V Ruské ulici v Ostravě včera společnost Benzina otevřela svou samoobslužnou čerpací stanici Expres 24. Řidičům nabídne v rámci nonstop provozu paliva Natural 95, Diesel TOP Q a také plnicí stanici na CNG. „Benzina nyní provozuje v ČR tři bezobslužné čerpací stanice.

OBRAZEM: Auto narazilo do mostního sloupu

U vážné nehody zasahovali v úterý večer moravskoslezští hasiči. Mladý řidič v osobním vozidle Opel Astra narazil do sloupu mostu přes řeku Odru v Ostravě-Petřkovicích.

OBRAZEM: Michálkovičtí slavili masopust

Tradiční masopustní veselí si v sobotu užívaly nejen děti z Ostravy-Michálkovic, ale i dospělí. Masopustní průvod masek vyrazil kolem 16 hodiny z parku u točny autobusů a o hodinu později karnevalové procesí skončilo v místním kulturním domě, kde masopust pokračoval živou lidovou hudbou a bohatou hodovní tabulí.

Před služebním psem Gulliverem se mladý zloděj neschoval

Zloděje, který se vloupal do sběrného dvora v Ostravě-Martinově, zadrželi ve středu nad ránem ostravští strážníci.

Obraz starostky se na plese vydražil za jedenáct tisíc

Za jedenáct tisíc korun byl na sobotním plese mariánskohorské radnice vydražen obraz, který namalovala zdejší starostka Liana Janáčková.

Multifunkční aula Gong ožila sportem. V Dolní oblasti leží hromady sněhu

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Přednášky o upevňování zdraví sportem, ekonomických rozměrech veřejného sportování, ale i lekce pilates nebo taneční překvapení, které rozhýbalo všechny v sále. To bylo náplní páteční celodenní konference s názvem Sport pro všechny a pro zdraví!!!

Ostravský Pentagon je stále na prodej. Podívejte se, co z chlouby Vítkovic zbylo

/VELKÁ FOTOGALERIE INTERIÉRU/ Velkolepé plány na vybudování moderního administrativního centra jsou za současných ekonomických podmínek a přebytku administrativních prostor na trhu nerealizovatelné

Na vítkovické rehabilitaci pomáhá čtyřnohý terapeut pes

Canisterapie rozvíjí hrubou a jemnou motoriku, přispívá k uvolňování napjatých svalů a podněcuje komunikaci.

Lupič, který s nožem v ruce přepadl hernu, skončil s pouty na rukou

Policisté zadrželi lupiče, který koncem ledna přepadl obsluhu herny v Ostravě-Vítkovicích. Čtyřicetiletý násilník barmanku ohrožoval nožem. Nakonec si odnesl téměř devatenáct tisíc korun.

Brány parků v Ostravě se zavírají před vandaly

Zavírat v nočních hodinách hned dva místní parky se rozhodli radní v Ostravě Vítkovicích. Snaží se je tak uchránit před vandaly i narkomany.

Co ukrývá podzemí Beskyd a Jeseníků?

Ostrava - Co ukrývá podzemí Moravskoslezských Beskyd a Jeseníků, jaké jsou mýty a pověsti o místních jeskyních a která zvířata v nich žijí?

Muž zraněný ve středu při výbuchu domu v Ostravě zemřel

Devětatřicetiletý muž, který utrpěl těžká zranění ve středu při výbuchu domu v Ostravě, zemřel. Následkům zranění podlehl v noci na dnešek. 

AKTUALIZOVÁNO

Výbuch v Ostravě-Martinově. Z rodinného domu zbyly jen trosky

/FOTOGALERIE/ V jednom z rodinných domů v Ostravě-Martinově došlo ve středu kolem půl třetí ráno k výbuchu v rodinném domě. Majitel domu byl převezen s těžkými zraněními do Fakultní nemocnice Ostrava. 

Laguny: budou odtěženy do čtyř let?

Výběrové řízení na odstranění kalů z ostravských lagun je v plném proudu. Podle předpokladu by měla být v červenci podepsána rámcová smlouva s pěti uchazeči o tuto zakázku.

Ve Svinově se chystá stavba nové výrobní haly

Výstavba výrobní haly a showroomu ostravské wellness společnosti se plánuje ve Svinově. Objekt bude postaven konci letošního roku a přinese nová pracovní místa.

Davisův pohár je v Ostravě. Vidět ho můžete už tuto sobotu

Potěšit se pohledem na stříbrnou salátovou mísu, legendární trofej pro vítěze Davis Cupu, mohou už tuto sobotu všichni příznivci tenisu v Ostravě. A nejen oni.

Tip na páteční odpoledne: Procházka Vítkovicemi

Ostravská grafička, výtvarnice, ilustrátorka, kronikářka městského obvodu Ostrava-Vítkovice a průvodkyně Lenka Kocierzová pořádá v pátek 24. ledna další odpolední vycházku Vítkovicemi.

Mariánské Hory budou mít vlastní rádio

Občané obvodu Mariánské Hory a Hulváky budou mít brzy více možností, jak se dozvídat informace ze svého obvodu. Kromě zpravodaje v tištěné a elektronické podobě, nově ale také v rádiu.

Vítkovická knihovna otvírá virtuální univerzitu

Virtuální univerzitu třetího věku otvírá od února vítkovická pobočka Knihovny města Ostravy. Je určena všem zájemcům z řad seniorů, důchodců starobních i invalidních a také dlouhodobě nezaměstnaných nad padesát let. Letos se budou studenti zabývat tématem Dějiny oděvní kultury.

Policie dopadla drzého křižovatkového zloděje

Policisté dopadli muže (42 let), který tento týden v křižovatce v Ostravě-Mariánských Horách vnikl do zastavivšího vozidla značky Mazda, v němž seděla jedenačtyřicetiletá řidička. Otevřel dveře na straně spolujezdce a ze sedadla jí vzal tašku. Poté utekl. Na svobodě ale dlouho nepobyl.

OBRAZEM: Řezbář vystavuje pod Landekem hornický betlém

Petřkovický hornický betlém vyřezával ve své dílničce v Ostravě-Petřkovicích Tomáš Kudeljnjak tři roky. Nyní nejen Ostravanům nabízí možnost přijít si ho přímo k němu prohlédnout.

Domy v Trnkovecké koupí obec. Půjdou k zemi!

Ostrava - Když společnost RPG Byty prodala trojici domů v Trnkovecké ulici v Radvanicích novým majitelům, lidé v sousedství začali mít neklidné spaní. Hrozilo totiž, že by zde bylo sociální bydlení.

Na Fifejdách zvětšili parkoviště. Obnova sídliště potrvá do jara 2014

Ostrava /FOTOGALERIE/ - K ukončení postupně spěje rozsáhlá regenerace sídliště Fifejdy 1. Zahájena byla před dvanácti léty, v roce 2001. Za rok by měla skončit.

Přistižený zloděj vytáhl na ochranku ve Futuru zbraň

Ostrava – Dárek pro svého bratra sháněl tento týden pětadvacetiletý muž z Ostravy. Scházely mu však peníze, které se rozhodl získat krádeží zboží a jeho následným prodejem.

Trnkovecká: Byty pro sociálně znevýhodněné tady nechceme!

Ostrava /DENÍK ZJISTIL/ -  Byty pro sociálně znevýhodněné tady nechceme! To zní z úst nespokojených radvanických občanů. Mají strach, že do domů v Trnkovecké ulici se nastěhují nepřizpůsobiví. 

Předvánoční jarmark múzické školy nabízí ručně vyrobené vánoční dárky

Ostrava - Poslední příležitost navštívit předvánoční jarmark Múzické školy a nakoupit vánoční dekorace a drobnosti za příznivé ceny mají všichni ti, kdo oceňují jemnou ruční práci v pátek 6. prosince.

Malý Svět techniky slouží, velký roste před očima. Podívejte se

Ostrava /FOTOGALERIE/ - Stavba Science and Technology Centre neboli velkého Světa techniky v Dolní oblasti Vítkovic se chýlí ke konci. Výjimečná je zejména její obří prosklená fasáda vážící přes deset tisíc kilogramů.

Lesopark Benátky? Unikátní oáza klidu a zábavy

Ostrava /FOTOGALERIE, VIZUALIZACE/ - Město nechalo zpracovat studii, která řeší, jak ze zanedbané lokality na rozhraní tří obvodů vybudovat odpočinkovou zónu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT