VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MALÉ OBVODY

AKTUALIZOVÁNO

Kudy do Dolní oblasti Vítkovic? Co zkusit Jantarovou stezku.

/DOPLNĚNÁ FOTOGALERIE/ Dolní oblast Vítkovic, místo, kde se ještě v devadesátých letech minulého století vyrábělo surové železo, od středy spojuje s centrem Ostravy Jantarová stezka.

Mekka bruslařů v Ostravě: už se staví. Brány otevře v září

/VIZUALIZCE, FOTOGALERIE/ In-line areál, který nemá v České republice obdoby, za bezmála 45 milionů korun se staví naproti Feroně ve Vítkovicích. Veřejnosti by se brány sportoviště měly otevřít v září.

OBRAZEM: Křížová cesta v Hrabové. Co nabídne ostravská katedrála?

/FOTOGALERIE/ Od dřevěného kostela svaté Kateřiny Alexandrijské v Hrabové v pátek dopoledne vyšel průvod farníků směrem do Hrabůvky ke kostelu Panny Marie, Královny posvátného růžence. Vrcholí nejdůležitější křesťanské svátky. Věřící se mohou těšit na řadu akcí v katedrále Božského Spasitele v Ostravě.

OBRAZEM: V Pustkovci vynášeli Mařenu

Ostrava – Na lidový zvyk Vynášení Mařeny ani letos nezapomněli v Ostravě-Pustkovci. Na „smrtnou neděli" tak uspořádal tradiční akci slezský soubor Heleny Salichové ve spolupráci s obvodem a místními hasiči. Průvod vycházel v patnáct hodin od hasičské zbrojnice. Zájemci si mohli přinést i vlastní buřty a později si je mohou opéct na ohništi.

Svatba za dvě stě tisíc korun? S Free Wedding i za více

Na 6. ročníku veletrhu fiktivních firem se představilo více než třicet studentských společností

Pálenice, která vyrobila vadný destilát, je na prodej. Stačí mít 8 a půl milionu

Areál pěstitelské pálenice v Ostravě-Radvanicích s kompletním provozem včetně kancelářských prostor, skladů a šaten se objevil v nabídce jedné z ostravských realitních kanceláří. Základní cena u této akční nabídky činí 8,450 milionu korun. Radvanická pálenice patřila mezi nejznámější v Ostravě.

Přestupní terminál Hulváky: stavět se začne v březnu

Se stavbou nové smyčky pro autobusy, trolejbusy a přestupního bodu pro cestující tramvají na Hulváckém kopci se začne už koncem měsíce. Hotovo má být koncem listopadu.

Objektivem čtenářky Deníku: Rozloučení s letošní zimou ve Vítkovicích

V duchu lidových tradic se v pátek 21. března v Ostravě-Vítkovicích konalo rozloučení se zimou. 

OBRAZEM: V Ostravě otevřeli první bezobslužnou pumpu

/fFOTOGALERIE/ V Ruské ulici v Ostravě včera společnost Benzina otevřela svou samoobslužnou čerpací stanici Expres 24. Řidičům nabídne v rámci nonstop provozu paliva Natural 95, Diesel TOP Q a také plnicí stanici na CNG. „Benzina nyní provozuje v ČR tři bezobslužné čerpací stanice.

OBRAZEM: Auto narazilo do mostního sloupu

U vážné nehody zasahovali v úterý večer moravskoslezští hasiči. Mladý řidič v osobním vozidle Opel Astra narazil do sloupu mostu přes řeku Odru v Ostravě-Petřkovicích.

OBRAZEM: Michálkovičtí slavili masopust

Tradiční masopustní veselí si v sobotu užívaly nejen děti z Ostravy-Michálkovic, ale i dospělí. Masopustní průvod masek vyrazil kolem 16 hodiny z parku u točny autobusů a o hodinu později karnevalové procesí skončilo v místním kulturním domě, kde masopust pokračoval živou lidovou hudbou a bohatou hodovní tabulí.

Před služebním psem Gulliverem se mladý zloděj neschoval

Zloděje, který se vloupal do sběrného dvora v Ostravě-Martinově, zadrželi ve středu nad ránem ostravští strážníci.

Obraz starostky se na plese vydražil za jedenáct tisíc

Za jedenáct tisíc korun byl na sobotním plese mariánskohorské radnice vydražen obraz, který namalovala zdejší starostka Liana Janáčková.

Multifunkční aula Gong ožila sportem. V Dolní oblasti leží hromady sněhu

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Přednášky o upevňování zdraví sportem, ekonomických rozměrech veřejného sportování, ale i lekce pilates nebo taneční překvapení, které rozhýbalo všechny v sále. To bylo náplní páteční celodenní konference s názvem Sport pro všechny a pro zdraví!!!

Ostravský Pentagon je stále na prodej. Podívejte se, co z chlouby Vítkovic zbylo

/VELKÁ FOTOGALERIE INTERIÉRU/ Velkolepé plány na vybudování moderního administrativního centra jsou za současných ekonomických podmínek a přebytku administrativních prostor na trhu nerealizovatelné

Na vítkovické rehabilitaci pomáhá čtyřnohý terapeut pes

Canisterapie rozvíjí hrubou a jemnou motoriku, přispívá k uvolňování napjatých svalů a podněcuje komunikaci.

Lupič, který s nožem v ruce přepadl hernu, skončil s pouty na rukou

Policisté zadrželi lupiče, který koncem ledna přepadl obsluhu herny v Ostravě-Vítkovicích. Čtyřicetiletý násilník barmanku ohrožoval nožem. Nakonec si odnesl téměř devatenáct tisíc korun.

Brány parků v Ostravě se zavírají před vandaly

Zavírat v nočních hodinách hned dva místní parky se rozhodli radní v Ostravě Vítkovicích. Snaží se je tak uchránit před vandaly i narkomany.

Co ukrývá podzemí Beskyd a Jeseníků?

Ostrava - Co ukrývá podzemí Moravskoslezských Beskyd a Jeseníků, jaké jsou mýty a pověsti o místních jeskyních a která zvířata v nich žijí?

Muž zraněný ve středu při výbuchu domu v Ostravě zemřel

Devětatřicetiletý muž, který utrpěl těžká zranění ve středu při výbuchu domu v Ostravě, zemřel. Následkům zranění podlehl v noci na dnešek. 

AKTUALIZOVÁNO

Výbuch v Ostravě-Martinově. Z rodinného domu zbyly jen trosky

/FOTOGALERIE/ V jednom z rodinných domů v Ostravě-Martinově došlo ve středu kolem půl třetí ráno k výbuchu v rodinném domě. Majitel domu byl převezen s těžkými zraněními do Fakultní nemocnice Ostrava. 

Laguny: budou odtěženy do čtyř let?

Výběrové řízení na odstranění kalů z ostravských lagun je v plném proudu. Podle předpokladu by měla být v červenci podepsána rámcová smlouva s pěti uchazeči o tuto zakázku.

Ve Svinově se chystá stavba nové výrobní haly

Výstavba výrobní haly a showroomu ostravské wellness společnosti se plánuje ve Svinově. Objekt bude postaven konci letošního roku a přinese nová pracovní místa.

Davisův pohár je v Ostravě. Vidět ho můžete už tuto sobotu

Potěšit se pohledem na stříbrnou salátovou mísu, legendární trofej pro vítěze Davis Cupu, mohou už tuto sobotu všichni příznivci tenisu v Ostravě. A nejen oni.

Tip na páteční odpoledne: Procházka Vítkovicemi

Ostravská grafička, výtvarnice, ilustrátorka, kronikářka městského obvodu Ostrava-Vítkovice a průvodkyně Lenka Kocierzová pořádá v pátek 24. ledna další odpolední vycházku Vítkovicemi.

Mariánské Hory budou mít vlastní rádio

Občané obvodu Mariánské Hory a Hulváky budou mít brzy více možností, jak se dozvídat informace ze svého obvodu. Kromě zpravodaje v tištěné a elektronické podobě, nově ale také v rádiu.

Vítkovická knihovna otvírá virtuální univerzitu

Virtuální univerzitu třetího věku otvírá od února vítkovická pobočka Knihovny města Ostravy. Je určena všem zájemcům z řad seniorů, důchodců starobních i invalidních a také dlouhodobě nezaměstnaných nad padesát let. Letos se budou studenti zabývat tématem Dějiny oděvní kultury.

Policie dopadla drzého křižovatkového zloděje

Policisté dopadli muže (42 let), který tento týden v křižovatce v Ostravě-Mariánských Horách vnikl do zastavivšího vozidla značky Mazda, v němž seděla jedenačtyřicetiletá řidička. Otevřel dveře na straně spolujezdce a ze sedadla jí vzal tašku. Poté utekl. Na svobodě ale dlouho nepobyl.

OBRAZEM: Řezbář vystavuje pod Landekem hornický betlém

Petřkovický hornický betlém vyřezával ve své dílničce v Ostravě-Petřkovicích Tomáš Kudeljnjak tři roky. Nyní nejen Ostravanům nabízí možnost přijít si ho přímo k němu prohlédnout.

Domy v Trnkovecké koupí obec. Půjdou k zemi!

Ostrava - Když společnost RPG Byty prodala trojici domů v Trnkovecké ulici v Radvanicích novým majitelům, lidé v sousedství začali mít neklidné spaní. Hrozilo totiž, že by zde bylo sociální bydlení.

Na Fifejdách zvětšili parkoviště. Obnova sídliště potrvá do jara 2014

Ostrava /FOTOGALERIE/ - K ukončení postupně spěje rozsáhlá regenerace sídliště Fifejdy 1. Zahájena byla před dvanácti léty, v roce 2001. Za rok by měla skončit.

Přistižený zloděj vytáhl na ochranku ve Futuru zbraň

Ostrava – Dárek pro svého bratra sháněl tento týden pětadvacetiletý muž z Ostravy. Scházely mu však peníze, které se rozhodl získat krádeží zboží a jeho následným prodejem.

Trnkovecká: Byty pro sociálně znevýhodněné tady nechceme!

Ostrava /DENÍK ZJISTIL/ -  Byty pro sociálně znevýhodněné tady nechceme! To zní z úst nespokojených radvanických občanů. Mají strach, že do domů v Trnkovecké ulici se nastěhují nepřizpůsobiví. 

Předvánoční jarmark múzické školy nabízí ručně vyrobené vánoční dárky

Ostrava - Poslední příležitost navštívit předvánoční jarmark Múzické školy a nakoupit vánoční dekorace a drobnosti za příznivé ceny mají všichni ti, kdo oceňují jemnou ruční práci v pátek 6. prosince.

Malý Svět techniky slouží, velký roste před očima. Podívejte se

Ostrava /FOTOGALERIE/ - Stavba Science and Technology Centre neboli velkého Světa techniky v Dolní oblasti Vítkovic se chýlí ke konci. Výjimečná je zejména její obří prosklená fasáda vážící přes deset tisíc kilogramů.

Lesopark Benátky? Unikátní oáza klidu a zábavy

Ostrava /FOTOGALERIE, VIZUALIZACE/ - Město nechalo zpracovat studii, která řeší, jak ze zanedbané lokality na rozhraní tří obvodů vybudovat odpočinkovou zónu.

Rekonstrukce náměstí Jiřího z Poděbrad je v plném proudu

Ostrava /FOTOGALERIE/ - Už za týden se má na náměstí Jiřího z Poděbrad konat Mikulášský jarmark. Zatím jsou práce v plném proudu. Stihnou se dokončit?

Zasypaná cyklostezka se tento rok otevírat nebude

Ostrava /DENÍK SLEDUJE/ - Ještě stále není jisté, jak dlouho bude uzavřena cyklostezka, na kterou se v úseku mezi koblovským mostem a hornickým muzeem Landek v polovině srpna zřítily kameny.

Hazardéři na zastávkách aneb Tramvajové ostrůvky pod dozorem policie

Ostrava - Tramvajové zastávky ve staré zahuštěné zástavbě města skrývají riziko jak pro motoristy, tak pro cestující. Většinou jsou rozmístěny uprostřed vozovky, některé na chodníku. Ať tak či tak, cestující vždy musí na silnici vstoupit, pokud chce do tramvaje nebo zpět. 

Vítkovický hřbitov dýchá historií

Ostrava - V pátek 8. listopadu se můžete seznámit s historií a zajímavostmi hřbitova prostřednictvím vítkovické kronikářky Lenky Kocierzové

Nové barvy streetartu rozzářily protihlukové zábrany

Ostrava - Protihlukové zábrany před Svinovskými mosty již poněkolikáté v těchto dnech zkrášlila streetartová skupina Sprayart 34.

Chodníky v Mariánských Horách: rekonstrukce bude pokračovat

Ostrava /STAV PO ROCE/ - O havarijním stavu chodníků v Ostravě-Mariánských Horách informoval Deník už před rokem. Tehdy si na jejich neutěšený stav stěžovala čtenářka Jana.

Dva triumfy ostravského Gongu v jednom týdnu

Ostrava /FOTO UVNITŘ/ – Plynojem v Dolních Vítkovicích přestavěný podle návrhu architekta Josefa Pleskota na Multifunkční aulu Gong boduje – sbírá doslova jedno ocenění za druhým. A tento týden byl pro něj dvojnásobně úspěšný.

Svinovské mosty se konečně dočkají opravy skleněných výplní

Ostrava - Před několika měsíci havaroval řidič na Svinovských mostech v Ostravě a poškodil nejen skleněné výplně u zastávky městské hromadné dopravy, ale také konstrukci mostů. Sklo na řadu měsíců nahradily dřevotřískové desky a lidé se dohadovali, z jakého důvodu.

OBRAZEM: Bleší trh: poklady za hubičku

Ostrava - Od necek, přes budíky až po staré auto. Bleší trh v Mariánských horách je přehlídkou pokladů z minulého století.  

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: První dáma Ivana Zemanová navštívila i Dětský domov v Hrabové

Ostrava /REPORTÁŽ DENÍKU/ - Pro ně to byl den jako každý jiný. Děti přicházely ze školy, dělaly úkoly nebo si malovaly a povídaly. Děvčata v kuchyňce chystala svačinu. Před čtvrtou ale hemžení, netrpělivé poposedávání a vykukování přece jen nabralo obrátky. Za chvíli je tady vzácná návštěva manželka prezidenta Ivana Zemanová.

Oprava vítkovického náměstí Jiřího z Poděbrad finišuje. Bez bytů i záchodků

Ostrava /FOTOGALERIE/ - V minulosti velké přestupní místo, odkud se denně stovky zaměstnanců Vítkovických železáren rozjížděly autobusy do svých domovů, se mění v zónu klidu a odpočinku.

Richard Pachman v AHOL Gallery už dnes, procházka Vítkovicemi v pátek

Ostrava - V ostravském obvodě Vítkovice se v tyto dny konají hned dvě zajímavé akce.

OBRAZEM: Strážníci přímo na místě dopadli vandala při jeho řádění

Ostrava - Další skleněné výplně zastávky MHD vzaly za své. Tentokrát v ostravském obvodě Nová Ves. Tentokrát však mělo řádění ničitele svědka. A to rovnou strážníka městské policie v civilu.

Ubytovna ve Svinově: ještě před třemi lety zde sídlila řada firem

Ostrava - Administrativní budova v areálu bývalého Dolu Jan Šverma ve Svinově-Dubí už několik let funguje jako ubytovna. Místním a obyvatelům sousední Nové Vsi nedá spát. Obvod ale nemá jak zasáhnout.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT