VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: OSTRAVA

Ostrava je statutární město na rozhraní Slezska a Moravy na severovýchodě České republiky, poblíž hranice s Polskem. Ostrava leží na soutoku Lučiny, Odry, Opavy a Ostravice. Díky umístění v Moravské bráně spadá do mírně teplé klimatické oblasti, která svědčí řadě druhů fauny a flóry typických pro střední Evropu. Město tvoří celkem 23 městských obvodů. Ostrava, sídlo krajského úřadu Moravskoslezského kraje i okresu Ostrava-město, je tak třetím největším městem Česka.

Ministr Adam Vojtěch v Ostravě nic nevyřešil

Během své páteční návštěvy Ostravy, kde přijel řešit kritickou situaci ve fakultní nemocnici, se snažil nejmladší ministr současné vlády Adam Vojtěch působit sebevědomě a klidně. Po schůzce s hejtmanem Ivo Vondrákem a primátorem Tomášem Macurou se před novináři dostal do defenzivy.

Skandál v obvodě Ostrava-Jih. Lečo ve volbách: Safari, metro… a mrtvý kandidát!

Hnutí slibující „lepší a čistou Ostravu“ nechalo občany na Jihu volit člověka, jenž nežije. Upozornili na to místní sociální demokraté, kteří sami v obvodě naprosto pohořeli. Chtějí opakování voleb!

Budoucnost FNO má v rukou ANO. Kdo drží Machytku?

Ostrava - Největší zdravotnické zařízení v regionu s 3300 zaměstnanci a obratem více než pět miliard korun čeká na verdikt ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha doslova jako na smilování.

Koncertní halu pro Ostravu navrhne šestice zahraničních architektů

Koncem srpna magistrát zahájil jednu z vůbec největších architektonických soutěží v historii města.

Tragický rok na silnicích: umírá víc lidí. I kvůli uzavírkám a rekonstrukcím

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Zatímco v posledních třech letech počty obětí dopravních nehod klesaly, letos se trend obrátil: policisté hlásí už o 43 mrtvých víc než loni.

Baník má nového hlavního partnera. Smlouva je víceletá

Fotbalový Baník Ostrava nesbírá v letošní sezoně úspěchy jen na poli sportovním. Ve čtvrtek klub oficiální oznámil jméno nového hlavního partnera. Je jím Škoda Vagonka.

Šéf firmy, která kupuje huť v Ostravě, bude dnes jednat s odboráři

Jon Bolton, výkonný ředitel společnosti Liberty Steel, která chce koupit od ArcelorMittalu kunčickou huť, se v pátek 19. října v Ostravě setká nejen s vedením firmy, ale bude jednat i s odboráři.

Sochu musí předělat, nebo zbourat, říká syn Věry Špinarové

Ani tři dny po úniku prvních fotografií a dva dny od odhalení sochy v rodině Věry Špinarové neutichá neklid. Syn Adam Pavlík Deníku řekl, že v současné podobě sochu maminky rozhodně nenechá.

Policie v Ostravě dopadla muže hrozícího odpálením bomby

Policisté dopadli muže, který v polovině září hrozil odpálením bomby v restauraci v Ostravě-Zábřehu. Exploze měla nastat dvě hodiny po telefonátu.

Domov handicapovanému pomůže zachránit také ostravská Edith Piaf

Pavel Palkovič sice vloni doslova – za přispění ostravského pediatra Jiřího Dudy a jeho týmu – utekl hrobníkovi z lopaty, nicméně tím jeho trable nekončí. Zůstává na vozíčku a hrozí mu, že nebude mít kde bydlet!

Tragédie v ostravském nákupním centru: zřejmě rozhodnou posudky

Zákazník, který po zákroku člena ochranky upadl do kómatu, později v nemocnici zemřel.

Ostrava na podpis koaliční smlouvy stále čeká

Vítězné hnutí ANO v pátek odpoledne rozeslalo návrh koaliční smlouvy zástupcům Ostravaka, ODS a KDU-ČSL, s nimiž po domluvě do koalice počítá.

OBRAZEM: Postup vybojovaly v derby ostravské volejbalistky

FOTOGALERIE/ I v této sezoně si čtvrtfinále Českého poháru zahrají volejbalistky TJ Ostrava. O postupu rozhodl jediný duel, v němž včera doma porazily v derby Sokol Frýdek-Místek 3:0.

Fenomén "Špinarka" aneb Jde stále jen o sochu? Podle autora za vše mohou fotky

FOTOGALERIE/ I druhý den od odhalení je socha charakterní zpěvačky obsypána lidmi. Fotografují. Diskutují. Okolí sochy pokrývají opovrhující nápisy. „Tahle nám nezpívala!“ praví jeden z nich. Sama starostka se vyjádřila, že by plastika mohla být realističtější…

Lidé si kupují bílé pastelky, pomáhají nevidomým

FOTOGALERIE/ Zhruba 120 středoškoláků, kteří měli na sobě bílé tričko s emblémem Bílé pastelky, vyrazilo ve středu ráno do ulic Ostravy.

Ostravská socha Věry Špinarové se stala terčem vtipů na internetu

FOTOGALERIE/ Socha Věry Špinarové, která byla v úterý odpoledne odhalena v Ostravě, je už nejen tématem četných diskuzí na internetu, ale začínají se objevovat i první sarkastické koláže. Podívejte se.

Kapři budou letos dražší. Kolik připlatíme?

FOTOGALERIE/ Období výlovů rybníků začíná a s ním se objevují i první odhady, kolik letos zákazníci za kapry na vánoční stůl zaplatí.

Exprimátor Prahy Hudeček: Ostrava může být městem nových začátků

ROZHOVOR/ Opět zažíval hektické předvolební období. Tentokrát však ne kvůli politice, nýbrž z rodinných důvodů. Bývalý primátor Prahy Tomáš Hudeček se totiž přestěhoval do Ostravy, kde se mu v těchto dnech narodil druhý syn.

Budoucnost průmyslu v Moravskoslezském kraji se řešila v Dolních Vítkovicích

FOTOGALERIE/ Budoucnost průmyslu v Moravskoslezském kraji byla tématem úterního setkání zástupců firem a institucí v Ostravě.

Kdo bude vládnout velkým obvodům v Ostravě?

Koalice na ostravský magistrát je dojednaná od konce minulého týdne. Na její podobě se dohodlo hnutí ANO, Ostravak, ODS a KDU-ČSL – zbývá už jen podpis smlouvy. Už se také řeší, kdo povede velké obvody. Mají už někde jasno?

Vodík míří do Ostravy. Kraj chce plničku autobusů na Hranečníku

Moravskoslezský kraj se jako první hlásil k vodíkovému pohonu na železnici, nyní jej chce ale nejprve vyzkoušet na autobusech. Ve spolupráci s Dopravním podnikem Ostrava (DPO) a ČSAD Havířov plánuje výstavbu plnicí stanice na terminálu Hranečník. Uvedl to server zdopravy.cz.

Drama ve Fakultní nemocnici Ostrava pokračuje. Ledy se konečně pohnuly!

Působení nového ředitele Evžena Machytky ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO) se nebude řešit jen v útrobách největšího zdravotnického zařízení v regionu a médiích, ale konečně taky na nejvyšší politické úrovni.

Ženou regionu za Moravskoslezský kraj je Dana Meca Franková

Všem ženám, které dosahují jedinečných výsledků nejen ve své profesi, ale aktivně se podílejí i na veřejném životě, tvoří hodnoty, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům a ještě při tom zvládají péči o rodinu, je určena celonárodní soutěž Žena regionu.

Poslední přípravy na odhalení sochy Věry Špinarové v Ostravě. Podívejte se

FOTOGALERIE, ANKETA/ Poslední přípravy na úterní slavnostní odhalení sochy Věry Špinarové v Husově sadu v Ostravě zachytil na svých snímcích fotograf Deníku Lukáš Kaboň.

Leopold Sulovský obhájil post senátora a děkoval voličům

Ostrava rozhodla. Pokud se to dá říci vzhledem k nízké volební účasti nedosahující ve volebním obvodu č. 71 ani 10 procent. Senátorské křeslo obhájil Leopold Sulovský.

Mineralogická burza v Ostravě: Od pravěkých kostí až po drahokamy

FOTOGALERIE/ Tradiční podzimní mineralogické setkání, zasvěcenými taktéž nazývané „burzou šutrů“, v porubské aule Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava v sobotu opět nezklamalo.

Lídr Ostravaku Lukáš Semerák hodnotí povolební vyjednávání

Zdá se, že v Ostravě je po volbách o všem zásadním jasno. Lídr „stříbrného“ hnutí Ostravak Lukáš Semerák v pátek po obědě vydal tiskové prohlášení, kde hodnotí průběh povolebního vyjednávání.

Je rozhodnuto! Ostrava bude mít staronovou koalici

Týden po volbách je konečně jasné, kdo povede Ostravu v následujícím čtyřletém období. Bude to stejná čtyřkoalice jako doposud, tedy hnutí ANO, Ostravak, ODS a KDU-ČSL. Změní se však přerozdělení resortů v radě města.

Hasiči ze tří zemí nacvičovali v Ostravě zásahy při mimořádných situacích

Velké mezinárodní cvičení hasičů z Moravskoslezského kraje, Slovinska a Černé Hory se tento týden koná v Ostravě.

Nákupní frmol v Géčku odstartoval, svou prodejnu otevřel také Mountfield

Natěšení koupěchtiví, nervózní vedoucí a manažéři, poněkud v ústraní se pořád činící montéři a dělníci, usměvavé hostesky, plno balónků, mocný kravál vyluzující bubenická show, slevy i výhodné ceny, akce…

OBRAZEM: Jak dál s odpady?

Historicky první Československý kongres Sdružení ředitelů technických služeb se dnes uskutečnil v Ostravě.

Kabelkový veletrh Deníku se blíží. Ještě stále se můžete zapojit!

Charitativní akce Deníku, která je určena především pro ženy všech věkových kategorií, se kvapem blíží. Kabelky lze odevzdávat do 25. října 2018.

Policisté zajistili další smrtící drogu

Policisté vyšetřující případy intoxikace syntetickými cannabinoidy narazili na další balení obsahující nebezpečnou drogu.

Stabilizace FNO podle Evžena Machytky

Nový ředitel Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) Evžen Machytka se s tím rozhodně nepáře a jde doslova přes mrtvoly.

V Ostravě se nadále jedná o variantě stávající čtyřkoalice

Jednání o nové koalici v Ostravě by mohly podle slov primátora a lídra vítězné strany z hnutí ANO Tomáše Macury nabrat v příštích dnech na obrátkách. 

OBRAZEM: V Ostravě odhalením busty vzdali hold Luďku Eliášovi

FOTOGALERIE/ V ostravském Divadle Petra Bezruče byla v úterý 9. října odhalena busta Luďka Eliáše (1923 až 2018), významného ostravského herce, režiséra a publicisty.

Kdo bude novým vlastníkem huti? Rozhodnutí se odkládá

Kdo bude kupcem ostravské huti ArcelorMittal Ostrava (AMO) zatím stále jasné není.  

Asistenti přepravy v Ostravě čelí nadávkám i výhrůžkám

Vykázaný černý pasažér si vztek vybil na tramvaji. Pak plival po strážnících, které vzápětí napadl.

V Ostravě je nejméně lidí bez práce za posledních 20 let

Celkem 13 007 uchazečů o zaměstnání registrovalo kontaktní pracoviště Ostrava k poslednímu září letošního roku. Je to nejnižší počet lidí bez práce od ledna 1998.

Po čtyři dny se Ostravou ponese Janáčkova hudba

V letošním roce si hudební svět připomíná 90. výročí úmrtí jednoho z největších českých skladatelů Leoše Janáčka. Na sklonku roku oslavíme 100. výročí vzniku Československé republiky. Na obě výročí reaguje Janáčkova filharmonie Ostrava.

Začal „úklid“ tisíců plakátů z ulic Ostravy. Volební hesla zmizí do konce týdne

Velké billboardy u silnic, lukrativní plochy k pronájmu, začaly ztrácet svou volební tematiku už v pátek před volbami. Jak to ale bude s menšími plakáty na sloupech veřejného osvětlení, kterými je Ostrava v těchto dnech poseta?

Ostrava: upečou koalici v Mnichově?

U půllitrů či rovnou tupláků bavorského piva se zřejmě dohodne podoba koalice na ostravský magistrát. Do německé metropole totiž odjeli na veletrh Expo Real jak lídr ANO Tomáš Macura, tak jednička Ostravaku Lukáš Semerák. A mají v plánu pokračovat v debatách o vládě nad Ostravou!

Primátor Ostravy Tomáš Macura: Koalice by mohla být do konce týdne. Bo není čas

Tady se skutečně slavilo! V radniční restauraci v centru města rozložilo svůj štáb ostravské ANO, a jak přibývalo sečtených volebních okrsků, tak čím dál více cinkaly i sklenice se šampaňským v rukou členů hnutí.

Ohlédnutí za výsledkem voleb v Ostravě očima "nevítězných" stran

Vítěz voleb v Ostravě je jasný, o úspěchu ale mohou hovořit i další strany. Přinášíme ohlédnutí za reakcemi na výsledek voleb ostravských lídrů jednotlivých stran.

Zajímavosti z voleb v Ostravě aneb Věděli jste, že…

FOTOGALERIE/ Víte, jaké byly rozdíly ve volební účast oproti posledním komunálním volbám? Která strana zažila největší ústup ze scény a jací byli nejmladší i nejstarší kandidáti i zvolení zastupitelé? Podívejte se na náš stručný přehled zajímavostí a kuriozit.

Hnutí Ostravak dostalo vysvědčení. Není špatné, řekl Deníku lídr Semerák

ROZHOVOR/ Druhé místo v komunálních volbách v Ostravě obsadil Ostravak, jehož lídr Lukáš Semerák si výsledků cenil i proto, že jeho strana nepůsobí v parlamentu.

Komunistům v Ostravě schází ke spokojenosti tři procenta

Ostravský lídr za KSČM Martin Juroška byl v sobotu večer z průběžných výsledků voleb rozpolcený.

Cíl omlazené Ostravy? Play-off

Na jaře získaly v extralize volejbalistek bronzovou medaili, druhou v historii TJ Ostrava. Teď jdou znovu do boje, ale v hodně změněné sestavě.

Boj o senát? Do druhého kola v Ostravě míří Sulovský a Gondek, Paroubek vyhořel

O novém senátorovi za obvody Ostrava-Jih, Proskovice, Polanka rozhodne druhé kolo, do kterého míří stávající senátor Leopold Sulovský (Ostravak) a Ivo Gondek (ANO).

Primátor Ostravy Tomáš Macura by chtěl pokračování nynější koalice

Tomáš Macura přičítá výrazný volební výsledek dobré čtyřleté práci hnutí ANO na „velké radnici“ i v obvodech. „Ale samozřejmě je to i o fenoménu Andrej Babiš,“ míní současný primátor Ostravy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT