VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: OSTRAVA

Ostravští taxikáři „podvodníky“ odsuzují. Jejich vpádu se ale nebojí

S protestní jízdou pražských taxikářů jejich kolegové v našem kraji souhlasí. Soucítí s nimi, avšak nepředpokládají, že by k něčemu podobnému také museli přistoupit. A to i proto, že „kontroverzní“ aplikace Uber v Ostravě zatím nefunguje. 

Metalisté na černé burze: Nová deska, hotová mánie!

/TÉMA DENÍKU/ Ostravské nepovolené a poté pololegální burzy byly, nehledě na místo konání, v socialistickém Československu taky nejlepším zdrojem „západní“ hudby. Diskotékové, rockové i (komunisty obzvláště zavrhované) metalové.

Skutečné vietnamské burzy mají letos padesát let

/TÉMA DENÍKU/ Ostravské burzy vznikly v roce 1967, kdy se československé hranice poněkud uvolnily. Rozvinuly se ale o rok později. A pak už to nešlo zastavit. Už nikdo nerozluští, kdo černému trhu v Ostravě dal název burza. To slovo má mnoho významů, ale v prvopočátku šlo také o výměnný obchod. Po roce 1990 bylo pojmenování trhů jako burza zakázáno, burzy peněžní, plodinové a cenných papírů totiž protestovaly.

V zajetí adrenalinu, ale i poetiky života

Do čtyřiapadesáti měst a míst v České republice a na Slovensku zavítá letošní jubilejní patnáctý ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů (MFOF). Zahájen bude už tento pátek v Domě kultury města Ostravy (DKMO) a jeho slavnostní zakončení se uskuteční v pražské Lucerně 9. prosince.

Deset let pro bezcitného lupiče. Podváděl a napadl seniory v kraji

Podvodníci slibovali seniorům peníze za reklamní poutače na plotech.

Ostravané: Zubní pohotovost? Vyhlášená katovna! Zřizovatel žádá objektivitu

Na sociální síti, redakčním portále, jakož i jinde na internetu se živě debatuje o případu neumrtveného zubu Lucie (29) ze Svinova na pohotovosti v nemocnici na Fifejdách. Pacientka mezitím chystá s přítelem stížnost na lékařku a stomatoložka zase zvažuje podání trestního oznámení na pár.

Festival ostravských knihoven nabídne pestrý program

Zábavné putování po knihovnách v centru Ostravy se uskuteční v úterý 3. října 2017 v rámci Festivalu ostravských knihoven. Do akce se jich zapojilo šest a společně nabízí bohatý program.    

SNÍMKY ČTENÁŘŮ: V těchto dnech si z lesů odnášejí plné košíky hub

/FOTOGALERIE/ Spravit chuť v závěru sezony, která ještě donedávna byla právem považována za slabou, si nyní mohou všichni milovníci houbaření. Pokud budou mít štěstí a v lese je nepředběhnou konkurenti, úroda by mohla stát za to.

Deník vezme lídry „na debatní výlet“ autobusem

Nízké mzdy, kriminalita, špatné životní prostředí a nekvalitní či chybějící cesty. To jsou témata, o kterých bude Deník debatovat ve čtvrtek 5. října s lídry stran a hnutí v Moravskoslezském kraji.    

AKTUALIZOVÁNO

Krásná dřina zvaná tanec aneb V rytmu rumby, samby, jive...

/VELKÁ FOTOGALERIE/ Po roce se do Ostravy na víkend vrátila mezinárodní taneční soutěž Czech Dance Open Ostrava 2017 a Super Grand Prix profesionálů v latinskoamerických tancích Finále této taneční soutěže bylo ozdobou již devátého ročníku tanečně zábavného pořadu České televize Galashow s latinou. 

Nevidomí naše knihy poslouchají, říká Miroslava Mikušková z městské knihovny

/FOTOGALERIE/ Už od roku 1976 působí při Knihovně města Ostravy i zvukové oddělení pro nevidomé a slabozraké. Zpočátku nabízelo omezený počet titulů nahraných na magnetofonové kazety. V současnosti zvuková knihovna nabízí téměř 9 tisíc knih. Převážná většina už je ale nahrána na cédéčkách nebo mp3.

Aplikace proti nepořádku. V prvním roce pro tři ostravské obvody zdarma

Zero Waste City, neboli česky Město bez smetí, je aplikace pro mapování kontejnerů, sběrných míst i skládek či hromadících se odpadků. Tvůrci - které za ni ocenil kraj - přitom vycházejí i z konkrétních stížnosti obyvatel na nepořádek, včetně psích exkrementů.  

Herci v Ostravě o víkendu uctí literárního barda

Stopadesáté výročí narození Petra Bezruče si tuto sobotu připomene ostravská divadelní scéna, která nese jeho jméno.

Hledá se telefonní specialista prodeje pro okres Ostrava. Rozšiřte náš tým!

Chcete pracovat v novinách? Jsme druhý největší vydavatelský dům v České republice patřící do mediálního koncernu společnosti Penta. Naše noviny a časopisy čtou více než 3 milióny lidí.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení