VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PORUBA

Hejtman Vondrák: Ve FNO zuří válka! Pomůže jen krizový management

DENÍK SLEDUJE/ Nezvykle ostrá slova použil ve svém čtvrtečním tiskovém prohlášení odpoledne hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, který se už zítra (v pátek) potká společně s primátorem Ostravy Tomášem Macurou s ministrem zdravotnictví z hnutí ANO Adamem Vojtěchem.

KAUZA FNO: Výroky ředitele Machytky jsou nehorázné, říká šéfka odborů Sargová

Předsedkyně největší odborové organizace ve Fakultní nemocnici Ostrava Zuzana Sargová je už řadu týdnů znepokojena s personální politikou a dalšími strategickými rozhodnutími nového ředitele Evžena Machytky.

Tragická nehoda z Poruby u soudu: řidič tvrdí, že mu selhaly brzdy

Soud začal řešit loňskou havárii na tzv. přechodu smrti v Ostravě-Porubě, kde přišla o život devětaosmdesátiletá žena, desetiletá dívka utrpěla těžká zranění.

Odvolaný šéf porodnice FNO: Většina přednostů vyjádřila řediteli nedůvěru!

Fakultní nemocnice Ostrava volá S. O. S. Většina přednostů měla ve čtvrtek vyjádřit řediteli Evženu Machytkovi nedůvěru. Změní se něco?    

Velké dusno na základní škole v Porubě. Kdo koho šikanuje?

Ředitelka versus matikářka versus žáci. Tuto záludnou rovnici řeší moravskoslezská Česká školní inspekce (ČŠI) a porubská radnice coby zřizovatel ZŠ Porubská 832.

Mineralogická burza v Ostravě nyní i s geology v akci

Aula VŠB-TUO v Porubě hostí v sobotu 13. října od 9 do 14:30 hodin podzimní edici tradičního Mineralogického setkání.

Nechutný boj uvnitř Fakultní nemocnice Ostrava nebere konce

Po nástupu nového ředitele Evžena Machytky skončili už čtyři uznávaní přednostové. Kdo bude další?

Batole v Ostravě spadlo do hluboké roury. Hasiči ho vytáhli pomocí tyče a háku

FOTOGALERIE/ Batole, které spadlo do plastové roury hluboké čtyři metry, zachránili ve středu v podvečer ostravští hasiči. Drama se odehrálo v Ostravě-Porubě.

Čtyřmetrové upozornění na přechod smrti v Porubě

POZOR PŘECHOD. Takové upozornění nastříkali nepřehlédnutelnými čtyřmetrovými bílými písmeny včera pracovníci Ostravských komunikací v obou jízdních pruzích v Opavské ulici u porubské vozovny, kde během necelého roku došlo ke dvěma tragickým nehodám aut s chodci.

Žena se zranila při pádu v autobuse. Policie hledá další cestující

Okolnosti pádu ženy v příměstském autobuse na lince číslo 287 prošetřuje ostravská policie.

"Rozjezdit" Prodlouženou Rudnou se nepodařilo, tak ji alespoň "rozbruslili"

FOTOGALERIE/ Motoristé sice na stále ještě nedokončenou Prodlouženou Rudnou nesmějí, ale bruslaři, maminky s kočárky i další vyznavači „koleček“ se ve čtvrtek od 17 do 19 hodin po nové silnici projíždět mohli.

Nová tramvajová trať v Porubě: miliardový projekt, který rozděluje Ostravu

TÉMA DENÍKU/ Letní prázdniny přinesly v otázce nového dopravního spojení v Ostravě-Porubě zásadní poznatky. „Klima“ kolem trati je ale od počátku neměnné – město ji prosazuje, čtyři tisícovky odpůrců naopak bojkotují.

Přechod smrti se neruší, ale doplňuje oranžovými světly!

Ostrava - Vypadá to, že obyvatelé Opavské ulice dosáhli svého: Takzvaný „přechod smrti“ u vozovny u křižovatky s ulicí B. Martinů nezmizí, ale dostane lepší zabezpečení!

V Ostravě-Porubě v noci vykolejila tramvaj. Nehoda se obešla bez zranění

Nehoda tramvaje v sobotu v noci zkomplikovala dopravu v Sokolovské ulici v Ostravě-Porubě. Při cestě do depa zde vykolejila tramvajová souprava.

Hledá se stavař na opravu kulturního domu v Porubě

Rekonstrukce a modernizace DK Poklad. Tuto veřejnou zakázku vyhlásila Ostrava se lhůtou pro podávání nabídek do 18 října.

Přeháňka zahnala obyvatele a patrně i psy, zloději nahrála

Krádeže jízdních kol v Ostravě nejsou, jak řekl mluvčí policie Richard Palát, vůbec výjimečnou záležitostí, nicméně ta z nedělního odpoledne se poněkud vymykala.

Prázdninám definitivně odzvonilo, škola začala i pro tisíce prvňáčků v Ostravě

/FOTOGALERIE/ Prvním zářijovým pondělím klasicky odstartoval nový školní rok. Dveře se v 8 hodin ráno v Ostravě otevřely také pro zhruba 22 tisíc žáků v 54 základních školách.

Nohavica, Švandová i Heřmánek v legendárním porubském „Amfíku“

Písničkářský bard Jarek Nohavica, ale také známá pražská divadla se v tomto týdnu představí na oslavách padesátin legendárního letního kina Amfi v Ostravě-Porubě.  

Porubská Hlavní třída v sobotu patřila cyklistům

Ostrava − Okruh na porubské Hlavní třídě v sobotu hostil cyklisty, kteří v různých kategoriích usilovali o vítězství v už 15. ročníku Memoriálu Jana Veselého (pozn. red: Bývalý vynikající československý cyklista, mj. i vítěz Závodu míru v roce 1949).

Přechod smrti v Porubě zruší, aby se už neumíralo

Radní pro dopravu: Jednoduché, okamžité řešení! Starosta obvodu: Hurá akce a zvýšení rizika! Místní obyvatelé: Trest pro chodce, výhra pirátů silnic!

Porubou bez omezení. Už od pondělí

Ostrava – Spolu s víkendem skončí i zhruba měsíc a půl trvající rekonstrukce tramvajové trati v páteřní porubské ulici 17. listopadu v úseku mezi Porubkou a Hlavní třídou.

Jak na vedro? V bazénku u výčepu!

Osvěžení v současných tropických dnech v hospůdce Minigolf v porubském kampusu Vysoké školy báňské Technické univerzity Ostrava dosahuje poněkud „vyššího levelu“, nežli je obvyklé. Pivo tu totiž nosívají do nafukovacího zahradního bazénku!

Deník představuje: Poliklinika MephaCentrum v Porubě

Má sice ekonomické vzdělání, přesto se celý život pohybuje ve zdravotnictví. Jeho tatínek byl lékař, maminka zdravotní sestra. Sám pracoval dlouhé roky jako záchranář, posledních 15 let však ve zdravotnictví působí hlavně jako manažer.

AKTUALIZOVÁNO

Tohle je lupič z porubské banky! Poznáte ho na videu?

FOTOGALERIE/ Nejprve šmejdil ve vestibulu okolo bankomatů, sledoval situaci, poté se maskoval, nasadil si zpět kšiltovku, z pravé kapsy bermud vytáhl menší černou pistoli a vběhl dovnitř. Tak si počínal lupič v pobočce UniCredit na porubské Hlavní třídě.

V Ostravě-Porubě začínají víkendové výluky tramvají

Počínaje sobotou proběhnou každý ze tří následujících víkendů další výluky tramvají na trati z vozovny v Porubě směrem na smyčku Vřesinská.

V Ostravě-Porubě přepadli banku – hned vedle plné zahrádky baru

Loupežné přepadení se ve čtvrtek po páté hodině večer odehrálo v pobočce UniCredit Bank v horní části Hlavní třídy v Porubě.

Přechod smrti v Porubě: Muselo se znovu umírat?

Lidé bydlící za křižovatkou u vozovny v Opavské ulici v Ostravě-Porubě nemluví o ničem jiném: Kdyby jim dali pod okna semafory, retardéry či radar na měření rychlosti, nestala by se tady další tragédie na silnici!

Tragická nehoda na přechodu pro chodce v Ostravě-Porubě

Vážná dopravní nehoda, která skončila smrtí, se stala v neděli vpodvečer na vyznačeném přechodu pro chodce v ulici Opavské v Ostravě-Porubě.

DENÍK PŘEDSTAVUJE: V Pustkovci ochutnáte snad nejvíce piv v Ostravě!

FOTOGALERIE/ Komplex známý svého času jako Zlatá fontána v Pustkovci je lokalitou, kde se dá na přibližně 1200 metrech čtverečních ochutnat snad nejvíce piv v Ostravě!

Hlavní třída pod zemí: Dalších třicet let se tu nikdo nepodívá!

Žádné chodby, jen jedenáct šachtic s pětimetrovou hloubkou a zhruba dvoumetrové kanály vedoucí horkovodní trubky. Tak to vypadá pod porubským bulvárem.

DENÍK PŘEDSTAVUJE: Hasičárna neznamená jen „boj“ s žízní

FOTOGALERIE/ Více, než ostatní hospody v porubském komplexu Zuzana – tak se profiluje nejnovější podnik fungující od zimy v jeho zadním traktu u Heyrovského ulice.

Ostrava-Poruba: celý týden se lidem „zjevují“ umělci

Ostrava - Pop-up znamená česky, že se něco znenadání někde vynoří, vyskočí, vykoukne. Tak jako od pondělí do pátku v ulicích Poruby umělci předevčírem na Alšově náměstí big-beat popoví Sousedi a včera před Galerií Dukla kytarový talent Martin Dytko.

OBRAZEM: V Porubě jsou k vidění osobnosti českých dějin v životní velikosti

Od mamuta po Masaryka. České dějiny a pravěk jsou až do neděle k vidění na originální výstavě v Ostravě-Porubě.

Oprava kolejí ve staré Porubě: neprojedou auta ani tramvaje!

Motoristé, pasažéři městské hromadné dopravy, návštěvníci polikliniky a fakultní nemocnice i letního koupaliště se musí připravit na uzávěru ulice 17. listopadu začínající v pondělí 9. července.

OBRAZEM: Vítkovičtí hokejisté bavili svým baseballovým uměním

FOTOGALERIE/ Zajímavou zkušenost mají po dvou letech zase za sebou hokejisté Vítkovic, kteří se představili na Arrows Festu 2018 v Porubě.

Trenér Olšavský končí na lavičce házenkářek Poruby

Házenkářky Poruby budou mít nového trenéra. Po dvou letech na jejich lavičce totiž končí Peter Olšavský, který se s vedením klubu dohodl na ukončení spolupráce.

Prostor renovované pasáže Dukla hyzdí socialistické domovní dveře

Směšné a zároveň smutné. Tak hovoří obyvatelé vchodů č. 706 a 707 na Hlavní třídě v Porubě o velké slávě provázející rekonstrukci pasáže u bývalého kina Dukla.

Jediné řešení! O tramvajové trati v Porubě rozhodne referendum

FOTOGALERIE/ Obyvatelé Poruby a Pustkovce se v jednom určitě neshodnou. Jestli novou tramvajovou trať na sedmý a osmý obvod chtějí, nebo ne. Ani další veřejná debata neměla jasného vítěze.

V Porubě na frekventované křižovatce vypnuli semafory

Zpozornět by měli všichni řidiči, kteří projíždějí frekventovanou křižovatkou ulic 17. listopadu a Vřesinské.

Autobusy místo sportoviště? Ani náhodou, zní z magistrátu!

Šestinásobná česká mistryně v maratonu Petra Pastorová, zlatá loňská evropská oštěpářka Nikol Tabačková, nejlepší tuzemský juniorský softbalista Patrik Kopečný. Ti trénují či trénovali na místě, o němž se uvažuje jako o depu pro vozy městské hromadné dopravy.

Fakultní nemocnice Ostrava: chybí sestřičky i lůžka na plicním

Nový ředitel Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) Evžen Machytka a náměstek pro vědu a výzkum Petr Vávra představují vizi rozvoje tohoto zdravotnického zařízení. To má dostatek lékařů sice na hraně nicméně sestřiček by uplatnilo i několik desítek navíc.

V Krevním centru FNO oslaví Den dárců krve

Světový den dárců se v Krevním centru Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) uskuteční ve čtvrtek 14. června dopoledne.

AKTUALIZOVÁNO

Cirkulum 2018 v Porubě: Daiky a Cheeky předvedli skvělou show

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Od pátku do neděle patřila Hlavní třída v Ostravě-Porubě 3. ročníku festivalu nového cirkusu a pouličního divadla Cirkulum 2018! Jedno ze čtyř vystoupení japonských umělců Daikiho Izumidy (Daiki) a Chiharu Kunishimy (Cheeky) mělo začátek v sobotu přesně v poledne.

Festival Cirkulum je tu, šapitó stojí, začíná uzávěra Hlavní třídy v Porubě

Úderem zítřejší 16. hodiny se z horního konce Hlavní třídy v Ostravě-Porubě vydá na Alšovo náměstí průvod CooPARADE. Tím začne festival nového cirkusu a pouličního divadla Cirkulum 2018!

Zastávku u „přechodu smrti“ přestěhovali kvůli bezpečnosti

Poruba vyslyšela 953 občanů, kteří se podepsali pod petici žádající vyšší ochranu chodců před křižovatkou u vozovny.

O plavání s Bárou byl velký zájem. Do Ostravy přijely děti z Bohumína i Havířova

/FOTOGALERIE/ Jak oslavit Den dětí? Mladí plavci z KPS Ostrava dostali dárek už dnes. Dvě hodiny strávili v porubské kryté padesátce s českou reprezentantkou Barborou Závadovou, účastnicí olympijských her v Londýně 2012 a Riu de Janeiro 2016.

VIDEO: Policie v Ostravě postřelila muže, který hrozil odpálením bomby

FOTOGALERIE/ Velká policejní akce se konala ve středu dopoledne v ostravské Vřesinské ulici. Muž se zavřel v bytě a vyhrožoval odpálením trhaviny. Krátce po poledni se ho podařilo zadržet, při zásahu byl postřelen do nohy. Široké okolí místa policie uzavřela, v pohotovosti byl i vrtulník.

Škola, rodiče i úřad se shodli: Vícejazyčná příprava v Porubě zůstane!

Rozšíření spádovosti ZŠ gen. Škarvady i o ulice se „sociálně znevýhodněným prostředím“ by nemělo mít dopad na kvalitu výuky.

Poruba má svou Radegastovnu

Tři členové rodiny, tři hospody – tak to chodí u Schulzů z Ostravy. Staronovým podnikem, kde jako provozní působí dcera Ivona, se tento týden stala Radegastovna Aura u staré polikliniky v Porubě.

Porubské děti Tě „milují“, vzkazovali hlavnímu odpůrci Prodloužené Rudné

/FOTOGALERIE/ Lidé protestující proti blokování stavby silnice I/11 se rozhodli přenést hluk pod okny jejích odpůrců. Ve středu se jim to povedlo a byl to prý jen začátek!

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT