Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PORUBA

Lidé z Lužánku: Práce pro komunitu nás naplňuje

Někdo sportuje, jiný čte knížky, další se válí u televize, anebo sedí u piva… Zatímco Filip Šálek a Ilona Vybíralová dělají něco pro okolí. Přesněji řečeno, vykonávají toho spoustu. Byť momentálně žijí v Břeclavi, starají se o zatraktivnění části Ostravy-Poruby.

Uvazovat, či neuvazovat psy před obchody? Město ani obvod to neřeší

Článek o soukromé válce nájemníka z porubské Hlavní třídy č. 115 s pejskaři vyvolal reakce čtenářů, zda je normální a legální nechávat psy u prodejen na vodítku. Město ani obvod to každopádně neřeší.

Úředníci u bezdomovců: Místo stropu mráz, místo stěn vítr

Když v pátek docela pozdě ráno vylézali Zdeněk (49), Karla (51) a Jiří (65) každý ze svého „separé", teploměr visící na stromě ukazoval -10°C. Trojici porubských bezdomovců to však nijak nevzrušovalo.

Hnusným nátěrem bojují v Porubě proti psům

/FOTOGALERIE/ S příchodem sněhové nadílky se stává viditelnější soukromá válka nájemníka či nájemníků činžáku v porubské Hlavní třídě 115 s pejskaři. Spočívá v mazání míst vhodných na uvazování vodítek čímsi černým, špinavým a lepkavým.

Kuriózní nehoda v Porubě aneb Když se autobusu vzpříčí kloub

/FOTOGALERIE/ Kuriózní nehoda se stala ve středu dopoledne na Alšově náměstí v Ostravě-Porubě.

Ježíšek, Marie, Josef, ti mi dali zabrat nejvíce, tvrdil řezbář

Speciálně pro letošní vánoční atmosféru v Ostravě-Porubě vytvořil Jiří Halouzka dřevěný betlém v životní velikosti. Umělec z Jiříkova na Bruntálsku tím vzdal hold ostravské čtvrti, kde před časem bydlel, když dělal horníka v rubání na Dole Jan Šverma.

Fyzioterapeutka z Poruby upekla 33 druhů cukroví

Nepřijde mi, že by toho bylo více než jindy, tvrdila Dominika Domašíková, když nakládala na talíř letošní vánoční cukroví. Svým způsobem měla i pravdu, jelikož od každého vyrobila možná dvacet třicet kusů. Ale druhů připravila rekordní počet!

VIDEO: Na zkoušku školního sboru dorazil i Tomáš Savka

/ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY/ Lucka, Anetka, Karolínka, ale také Marek, Lukáš či Matěj, kterým je osm nebo devět let, mají jedno společné. Chodí do třetí třídy v Základní škole Bulharská v Ostravě-Porubě a navštěvují tamní pěvecký sbor spolu s dalšími žáky školy, který vede sbormistr a učitel Petr Krňávek.

AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Opilý řidič vjel z křižovatky do protisměru. Ohrozil ženu s dětmi!

Obrovské štěstí v neštěstí měla v úterý dopoledne žena s dvěma dětmi v Ostravě-Porubě. Do jejího auta totiž čelně narazil vůz, jehož opilý řidič (60 let) nezvládl frekventovanou křižovatku ulic Martinovská a Opavská a vyjel z ní rovnou do protisměru.

Nejstaršího předka jsem našla v roce 1701, říká učitelka hudby Jana Přečková

S narozením dítěte začíná Jana Přečková z Ostravy-Poruby vytvářet rodokmen. Letos je prvnímu synu Miroslavovi jedenáct, má šestiletého brášku Vaška … a maminka pořád není hotova s výčtem všeho příbuzenstva!

Dvě stovky krabic od bot z Wichterlova gymnázia aneb Nejen děti dětem

Wichterlovo gymnázium v Ostravě-Porubě se zapojilo do celorepublikového projektu Diakonie Českobratrské církve evangelické Krabice od bot. Stačilo naplnit prázdnou krabici dětskými dárky, pěkně zabalit, popsat, zda je dárek určen dívce či chlapci, uvést přibližný věk a přinést ji vestibulu školy.

Chceme stavět! Co si o tom myslíte, občané?

Porubská radnice udělala začátkem týdne velký krok směrem k obyvatelům druhého největšího ostravského obvodu…

Nejvíce lidí vybralo pítko na Hlavní třídě

Celkem 280 hlasů obdržel v projektu Zelená Porubě záměr Martina Bobka na zřízení veřejného pítka na Hlavní třídě.

Parkování pod „Alšákem"? Přijďte to probrat!

Alšovo náměstí v Porubě má sloužit k bezpečnému pobytu lidí, nikoliv automobilů! Pod tímto heslem hodlá zdejší radnice vybudovat v řečené lokalitě podzemní parkoviště.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení