Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PORUBA

Potravinová sbírka na Wichterlově gymnáziu

Studenti a zaměstnanci Wichterlova gymnázia se po loňském velmi úspěšném prvním ročníku opět zapojí do krajské potravinové sbírky, která je organizována ve spolupráci s Potravinovou bankou v Ostravě.

Vandalský rekord v Ostravě? Čmáralové zkazili dětem radost

Dva dny zůstane v pořádku, mínili žáci druhého stupně ze Základní školy Hello z Ostravy-Poruby, když ve čtvrtek po dvou hodinách dobrovolnické práce opouštěli vymalovanou a uklizenou autobusovou zastávku Oblouk.

Závislosti na počítači se nebojím, tvrdí seniorka ve virtuálním světě

Když před rokem vznikalo porubské komunitní centrum Archa, měla Anna Strakošová o virtuálním světě ponětí jako … asi většina běžných seniorů. Nyní ve svých jedenasedmdesáti letech platí mezi dalšími uživateli takřka za počítačovou expertku, která si umí poradit s internetem, sociálními sítěmi, fotografiemi i videem.

Ostravská „fakultka" má celosvětově platný patent pro léčbu očních nádorů

Ostravský CyberKnife získal další významné ocenění. Tentokrát jde o mezinárodní patent na léčbu očních nádorů prostřednictvím stereotaktické radioterapie.

Tramvajová idylka v Porubě dostává trhliny

/DENÍK SLEDUJE/ S prodloužením tramvajové trati na porubský osmý obvod se už tak nějak počítá. Vybírá se jen konkrétní trasa a projektant. Avšak v pozadí toho všeho sílí hlasy „opozice", která si tramvaje nepřeje.

Rozšiřování tramvajové trati v Porubě budí emoce

Do pěti let má v Porubě vzniknout nová tramvajová síť, která povede zdejším sedmým a osmým obvodem až ke Globusu.

Papoušci létají Porubou, oblíbili si děti, ty milují je

Ostrava - Ara ararauna. Tak se jmenují velcí pestrobarevní papoušci, které s radostí vítají děti skotačící na hřišti u restaurace All Stars na zimním stadionu v Ostravě-Porubě.

Letní kino v Ostravě táhlo a má ambice dále růst

Během léta mohli lidé pod širým nebem zhlédnout přes čtyřicet českých i zahraničních filmů různých žánrů. Řadu promítání navštívilo i několik stovek lidí.

Frekventovanou křižovatku budou v následujících týdnech řídit policisté

V paměti, případně pravidlech silničního provozu, by měli zalistovat motoristé využívající frekventovanou křižovatku ulic Martinovské a Opavské v Ostravě-Porubě.

HGF má opět pověřené vedení, kandidát na děkana musí čekat

/DENÍK SLEDUJE/ V čele Hornicko-geologické fakulty (HGF) Vysoké školy báňské Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO) je od včerejška nový člověk. Nikoliv však zvolený kandidát na děkana Jan Valíček, ale profesor Jaroslav Dvořáček. Vedením ho pověřuje rektor „báňské" Ivo Vondrák.

Diabetik v Porubě zkolaboval u lavičky opilců, okolí to nevzrušovalo

Na dosti špatném místě zkolaboval v ulici 17. listopadu v Ostravě-Porubě starší cukrovkář. Lavička, ze které se sesunul k zemi, je totiž oblíbeným posezením bezdomovců a opilců … a tomu odpovídala reakce okolí.

V Porubě vyvinuli unikátní dětské ortézy na hlavičky

Čtyřapůlměsíční dvojčátka Agáta a Gita dostala ve středu unikátní dětské helmičky, které jim vyléčí polohové vady.

Naštvaný cyklista v Porubě jedním úderem rozbil čelní sklo automobilu

Až několik případů silničního násilí řeší každý měsíc moravskoslezští policisté. Nechybějí nadávky, údery pěstmi i různými předměty. Výsledkem jsou zranění a poničený majetek.

AKTUALIZOVÁNO

ANKETA DENÍKU: Líbí se vám projekt tramvajové expanze v Porubě?

/HLASOVÁNÍ PRODLOUŽENO/ Pět let. Takový je nejzazší předpokládaný termín pro vybudování tramvajové sítě na sedmý a osmý porubský obvod. Prodloužená trasa doplní páteřní síť vedenou po ulicích Opavské a 17. listopadu. Tramvají lidé dojedou až ke Globusu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení