VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SLEZSKÁ OSTRAVA

OBRAZEM: Pocta exprezidentovi Václavu Havlovi k jubileu

K nedožitým osmdesátinám exprezidenta Václava Havla byla včera před věznicí Heřmanice odhalena Lavička Ferdinanda Vaňka. S výrobou lavičky pomohli tamní vězni.

Paní Marie oslavila své 105. narozeniny zpěvem

1. 10. 1911. Toto datum má v rodném listě Marie Filipská patřící mezi tři nejstarší obyvatele Ostravy. 

Dopravní obslužnost Slezské Ostravy prověří průzkum

Sociologický průzkum na téma spokojenost s dopravní obslužností obyvatel ve Slezské Ostravě se uskuteční v průběhu října.

Dalších 400 kol míří z Ostravy do Gambie

Bývalí trestanci, studenti, zaměstnanci, podnikatelé. Ti všichni v úterý v Koblově nakládali bicykly a jejich příslušenství pro lidi v Gambii. 

Vězeňské hračky již tři roky pomáhají dětem v krizových situacích

Interventi i samotní odsouzení si pochvalují spolupráci mezi policií a káznicí.

Heřmanický rybník: divočina kousek od centra Ostravy

Kus divoké přírody s rybníkem lemovaným vysokým rákosím, ve kterém hnízdí vzácné druhy ptáků. Narazit tu můžete na bobry, divočáky i jeleny. Heřmanický rybník vzdálený asi 4 kilometry od centra Ostravy je oázou klidu a divoké přírody.

Osmnáctiletý budoucí lesník mezi dřevorubeckou špičkou

Ostrava – V pouhých pěti letech prvně dostal Ivan Bambuškar do ruky sekyru i pilu. Ve stejném věku též viděl dřevorubecký sport a propadl mu. V sobotu se objevil jako nejmladší účastník v soutěži Stihl Timbersports v rámci Festivalu dřeva na Slezskoostravském hradě.

Do Ostravy se sjedou dřevorubci z celé republiky

V sobotu se na Slezskoostravském hradě uskuteční 12. ročník Festivalu dřeva. Návštěvníci se mohou těšit také na kvalifikační závody MČR v timbersportu.

Noc pro netopýry oslaví i zoo v Ostravě. Sobota bude patřit seniorům

Mezinárodní noc pro netopýry se už dvacet let koná na přelomu srpna a září na řadě míst po celém světě. Také ostravská zoo se se k této akci pravidelně připojuje.

Zoo Ostrava: v seznamu EU jsou muntžak a želva

Evropská unie zveřejnila seznam zvířat a rostlin, které se nesmějí rozmnožovat. Zmizí tyto druhy ze Zoo Ostrava a Arboreta Nový Dvůr?

Lidé tvrdí, že heřmanická halda škodí. Podle analýz je obtěžující

DIAMO: Není pochyb, že termicky aktivní odval znamená problém pro ekologickou situaci ve vlastním prostoru i v širším okolí.

Heřmanický rybník - hnízdiště vzácných ptáků

Heřmanický rybník je rájem nejen rybářů. Jak totiž zjistili při nedávné návštěvě ornitologové, přesto každoročně zde hnízdí vzácné druhy ptáků.

V zoo je nová expozice pro velké želvy ostruhaté

/FOTOGALERIE/ Výběh je ohraničen nízkou zídkou, na kterou se mohou návštěvníci posadit a pozorovat zvířata z bezprostřední blízkosti.

Heřmanickou haldu čeká sanace. Potrvá až deset let a dá lidem práci

/FOTOGALERIE/ Hořící haldu pomůže sanovat speciální linka. Postaví ji společnost Ostravská těžební.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT