Byla to situace, které si nevšiml každý, o to více vtipněji ale působila. Během jedné z pauz v úterním utkání Česka s Finskem (0:3) byl na vekloplošné obrazovce záběr na skupinu českých fanoušků. Na tom by ovšem nebylo nic divného, nad nimi ale seděl finský fanoušek, který upřeně zíral na jednu z českých fanynek.

Fanoušek Tibor (v modrém dresu) na šampionátu ve Finsku
Opilcům vstup zakázán. Fanoušek českých hokejistů byl z Finska a piva v šoku

Podle průzkumu prestižního magazínu National Geografic jsou druhé nejkrásnější ženy na světě, na prvním místě jsou Izraelky. I výraz finského fanouška tuto statistiku více než potvrdil.

Hertl ocenil fanynku hokejkou

Po domácím Finsku a švédských fanoušcích je výprava těch českých třetí nejpočetnější. Zvláště během klíčového utkání o postup do čtvrtfinále proti USA byla hala plná českých barev, hodně slyšet bylo i fandění. To pak například ocenil i Tomáš Hertl, který hodil jedné z fanynek jako poděkování hokejku přes plexisklo.

Ve Finsku je už i maminka Davida Pastrňáka s přítelkyní útočníka Bostonu. Doženou svoji podporou spolu se stovkami dalších českých fanoušků hokejisty ke čtvrtfinálovému vítězství proti Německu?