Filmy, videohry, knížky a stále stejný (byť krásný) pohled z okna v osmnáctém patře. Čeští hokejisté za sebou mají individuální izolaci po příletu do Rigy, dějiště letošního mistrovství světa.

V úterý si poprvé zatrénovali na ledě, úplně svobodní ale stále nejsou. Nyní je na řadě tzv. týmová karanténa, během níž se například nesmějí potkat s ostatními výpravami.

Jeden výdobytek tu ovšem je: hráči smějí třikrát denně na „vycházku“ na hotelovou terasu. Reprezentanti ovšem nelenili ani na pokojích. „Každá hodinka cviků pomůže, trochu jsem se protahoval,“ popsal útočník Tomáš Zohorna.

Za věru netradičních koronavirových okolností je péče o fyzickou kondici hokejistů ještě důležitější než obvykle. Na šampionátu ji má na starost kondiční a silový trenér Dominik Kodras.

„Kluci byli po příjezdu dva dny v karanténě, což bylo trochu nezvyklé, ale v úterý už jsme všichni mohli fungovat v normálním režimu,“ popsal Kodras pro Deník.

Komplikace, omezující jeho práci, prý neřeší. „Zatím ještě nemáme podrobnější zprávy, jak to vše bude během šampionátu vypadat. Až ve čtvrtek se dozvíme detaily od direktoriátu turnaje,“ řekl kondiční kouč, který si užívá své první MS.

Kdo z českého týmu je na tom po fyzické stránce nejlépe? „Mašinami jsou Radan Lenc, Dominik Kubalík a Filip Hronek. Ale ještě musím vyzdvihnout Matěje Blümela. Fyzicky je na tom fakt perfektně, a právě to mu pomohlo do závěrečné nominace,“ vyzdvihl Kodras mladého debutanta.

Jinak podle něj není mezi hráči zásadnější rozdíl, a to ani mezi „Evropany“ a legionáři z NHL. „Dnes už musíte být připravený na sto procent všude,“ vysvětlil kouč.

Jeho úkolem je teď hlavně vyladit reprezentanty na páteční úvodní mač proti ruské sborné.

„Máme pokyny, které souvisejí s nominací na první utkání. S někým tedy pracujeme víc a s někým naopak méně. Je důležité najít rovnováhu mezi tím, abychom kluky nepřetrénovali, ale abychom je zároveň nepřipravili o dostatečný trénink,“ přiblížil Kodras.

Teď už česká parta žije jen blížícími se zápasy. „Všichni chceme makat,“ řekl za tým útočník Filip Zadina. Ukáže se to v pátek?