Zda se Dostál zranil při tréninku nebo jsou jeho zdravotní potíže následkem sobotního utkání, vedení reprezentace tají. "Lukáš je teď v nemocnici na vyšetření. Čekáme na vyjádření doktorů. Jedná se o zranění v dolní části těla, což bych specifikovat nechtěl. Počkáme, jak dopadnou vyšetření," řekl asistent trenéra Libor Zábranský.

Hokejista Tomáš Hertl na MS 2022 ve Finsku.
Facka se Švédy, která může pomoct. Šimek čeká řez v sestavě, Hertl zlepšení

Zatím nechtěl spekulovat, zda talentovanému gólmanovi hrozí v krajním případě i konec na turnaji. "V týmu je pořád, zůstává s námi na hotelu. Starají se o něj fyzioterapeut a náš lékař. Uvidíme, co napoví další vyšetření v nemocnici. Dál to ale nechceme komentovat. Jen abyste věděli, proč teď s námi nebude chodit na led a měli informace. Jak budeme vědět více, dáme vědět," řekl omluvně Zábranský.

Problémy s dopsáním na soupisku

Náhradníka za zraněného brankáře tým využít nemůže, pravidla to umožňují jen v případě nákazy covidem. Pro český tým tak není situace jednoduchá. Na soupisce zbývají ještě dvě volná místa, které plánovalo vedení týmu obsadit ofenzivními posilami z NHL.

Čeští hokejisté nastoupili ve druhém utkání skupiny proti Švédsku.
Čeští hokejisté na Švédy neměli. Šel jsem tam zastavit krvácení, uvedl Langhamer

"Manažer týmu Honza Černý na tom pracuje, ale tohle bych nechal zatím otevřené. Všichni věříme, že to nic vážného nebude. S týmem Lukáš zůstává, ale situace je zkrátka taková, jaká je, nic příjemného," připustil Zábranský k nečekaným komplikacím.