Předplatit Deník
Přihlásit

O Deníku

Aleš Uher

Šéfredaktor

Archiv Aleše Uhra

Práci novináře mi v nadsázce prorokovaly už sudičky u postýlky. Jasno v tom, že bych chtěl jednou dělat stejnou profesi, jako můj otec, jsem měl už v dětství. První sportovní články do ostravského Večerníku jsem psal ještě na psacím stroji, na své začátky v novinách (Svoboda) celkově rád vzpomínám. Měl jsem velké štěstí, že jsem se mohl učit od profesionálů, kteří se mnou měli trpělivost a dokázali mě hlavně v začátcích usměrnit.

Archiv Aleše Uhra

Důležité taky bylo, že jsem nikdy nedostal nic zadarmo. Třeba svou první velkou reportáž jsem psal z ME v ringu, které se konalo v Olomouci. Dodnes si rovněž vybavuji pocit, s jakým respektem jsem chodil pro své rukopisy do korektorny. Především v posledních letech si říkám, že právě podobné zkušenosti nejvíce scházejí začínajícím kolegům.

Archiv Aleše Uhra

Během mého působení ve sportovní redakci se toho událo opravdu hodně. Psal jsem reportáž z příjezdu hokejistů ze ZOH v Naganu, sledoval hokejové kluby Vítkovic, Třince a Vsetína.

Archiv Aleše Uhra

Velkou událostí bylo, když v roce 2004 dovezl do redakce Deníku bájný Stanley Cup hokejový obránce Pavel Kubina.

Společně s dalším skvělým hokejistou Václavem Varaďou pak přinesli našim čtenářům a kolegům ukázat také pohár pro mistry světa a zlaté medaile.

 

 

Archiv Aleše Uhra

Nejvíce jsem se ale věnoval zpravodajství o fotbalovém Baníku Ostrava. Až na zápas Žižkov – Baník (1:2) jsem byl na všech zápasech slezského klubu v památné mistrovské sezoně, na kterou rád a často vzpomínám. Třeba i proto, že jsme před každým domácím zápasem na Bazalech rozdávali zdarma čtyřstránkovou přílohu k utkání.

Archiv Aleše Uhra

Na práci sportovního redaktora mě vždycky bavila pestrost a taky adrenalin při editorských službách těsně před uzávěrkou.

Archiv Aleše Uhra

S příchodem internetu mě začalo zajímat webové zpravodajství. I kvůli této velké novinářské výzvě jsem opustil řady "sporťáků". Svého rozhodnutí nelituji, stále pracuji se skvělými kolegy, kteří mají svou práci rádi a považují i v dnešní složité době novinařinu za své poslání. A to nejen v Moravskoslezském, ale nově rovněž v Olomouckém a Zlínském kraji.

< Předchozí
1 z 7
Další >

Nejnovější články redaktora:

Napište zprávu redakci:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas se Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Seznamte se s šéfredaktory Deníků severní Moravy:

Prozkoumejte jiný region ČR: