Ale pak tam jste. V Dolních Vítkovicích na Colours of Ostrava. A zas a znovu musíte smeknout nad tím, jak se tento stroj podaří každý rok výborně namazat, že pak celé čtyři dny jede neuvěřitelným tempem. Festival přináší nejen spoustu hudebních zážitků, ale teď už i zajímavé osobnosti na přednáškách, neokoukanou módu od mladých designerů ve stáncích nebo také pestrý výběr jídel ze všech možných moderních bister. Ale hlavně - přitahuje do krajské metropole hromadu lidí, které byste tady běžně nečekali.

Vypadá to, jako by všichni chtěli být na Colours a navíc to pak museli stvrdit vyselfenou fotkou okamžitě vystřelenou do světa přes sociální sítě. "Haló, jsem v Ostravě a je to tu super!" vzkazují festivaloví hosté do všech koutů republiky a i za hranice země. V mumraji lidí přitom potkáte kromě běžných návštěvníků mluvících snad všemi světovými jazyky také hromadu ministrů a dalších politiků, známé pražské herce i herečky, hudebníky a další "celebrity", na které si jen vzpomenete…

Ostrava je v těchto čtyřech červencových dnech prostě IN. A má přitom šanci ukazovat, jak se ze zaprášeného města postupně mění v moderní a přitažlivou metropoli, které má co nabídnout. Podle reakcí lidí na festivalu to dokazuje dost přesvědčivě. Colours je zkrátka pro Ostravu reklama k nezaplacení!