Majitel propojených objektů Daniel Zeman prohlásil, že jedná s investorem, který má zájem ve dvou z památkově chráněných budov celého komplexu zprovoznit hotel. A ještě chce k němu v proluce přistavět další část, včetně podzemního parkoviště. Pokud se člověk na věc podívá optimistickýma očima, jsou to všechno dobré zprávy.

Podnikatel řeckého původu Michalis Dzikos už má za sebou renovace historických staveb, jeho plán na hotel nezní fantasmagoricky a fakt, že podniká na Liberecku v obci Padouchov, je jen komická vsuvka. Opravil a provozuje v Liberci hotel Praha a v hlavním městě se nyní pustil do rekonstrukce proslulých Barrandovských teras.

Pro Daniela Zemana je příchod investora, který by mu mohl uvolnit ruce ve snaze celý objekt opravit a opět zpřístupnit veřejnosti, v každém případě spása. Sám by to těžko zvládl.

Jeho plán, že ve své části opraveného obchodního domu nabídne prostory umělcům a mladým lidem, zní jako z jiného světa. Těžko s určitostí tvrdit, jak to skutečně je. Mezi podnikateli je sice spousta altruistů a mecenášů, málo z nich ale chodí do podobně finančně nákladných projektů předem smířeno s tím, že budou nevýdělečné. Proto je třeba dívat se na vize Daniela Zemana stále obezřetně.