I tak se dá zatím dívat na půlroční působení nové starostky centrálního obvodu Zuzany Ožanové (ANO), která si většinu pracovního týdne plní své poslanecké povinnosti v Praze. Kde není šéf, není pořádek a čas od času tam může zavládnout i anarchie.

Půlroční vysvědčení pro nové vedení centrálního obvodu proto není moc příznivé a jeho kroky vyvolávají mírně řečeno spíš rozpaky.

Jakou stopu za sebou zatím starostka a spol. zanechali? Tady je výčet nejviditelnějších kroků radnice – prim hraje dohadování se o budoucnosti sochy Věry Špinarové (což je sice zděděný, ale v současnosti ještě zbytnělý problém), za zmínku stojí zrušení pískového beachvolejbalového kurtu na Masarykově náměstí, drobná nehoda místostarostky Vaňkové v podzemní garáži pod radnicí, diskutabilní je i omezení sekání trávy v Komenského sadech a nejnověji je upřená pozornost na vyhlášení nového výběrového řízení v úspěšnému podniku Dětský ráj v centrálním parku.

Sečteno, podtrženo: sběratelka funkcí Zuzana Ožanová na začátek svého funkčního období vsadila spíše než na vlastní nápady a projekty na revizi práce svých politických předchůdců. Nebo dokonce ještě hůř – na „bláznivé“ nápady svých koaličních parterů v čele s Piráty. A ti zatím dokazují, že si rádi točí kormidlem, jak se jim zachce. Zvláště pak, když mají kapitánku lodi po většinu času v poslanecké kanceláři v Praze.