Podle informací na svém webu to zjistil Radiožurnál, jehož následné výstupy s trochou nadsázky připomínaly hon na čarodějnice (rozumějte Vondrák, Kužel, Lerch, tedy i ředitelé pražské a moravskoslezské policie, pozn. red.).

Byl to přitom sám hejtman Ivo Vondrák, kdo o svém naočkování z vlastní iniciativy informoval veřejnost po zasedání krizového štábu, a to už v pondělí 15. ledna!

Jaromír Nohavica.
VIDEO: Geniální písničkář Jarek Nohavica má nový song. Líbí se vám?

Deník tehdy jeho sdělení pokryl v kontextu řady důležitějších informací stručnou zprávou: „‘Nyní nám dorazila další várka vakcín Pfizer a BioNTech, kterými budeme moci očkovat příští týden. Dostane se na více než deset tisíc lidí,‘ řekl na dnešní tiskové konferenci hejtman kraje Ivo Vondrák, který už byl kvůli zajištění chodu úřadu sám očkován,“ stálo v článku Deníku - VÍCE ZDE.

Osobně nechápu zášť a halo, které se kolem informace zvedly.

Policie ČR monitoruje dodržování vládních opatření ve ski areálu Vaňkův kopec, 5. února 2021 v Horní Lhotě.
Policie znovu zastavila vleky, lyžaře vozí na Vaňkově kopci rolba

Copak je hřích, že očkování dostal někdo, kdo už rok řídí všechny hrdiny v první linii, případně, že byli očkovaní ti, kteří v první linii skutečně jsou? Navíc v situaci, kdy v hektickém období po zisku prvních vakcín hrozilo, že budou vyhozeny?

Zkusme i v této nelehké době zachovávat chladnou hlavu. Zůstaňme lidmi.