Předškoláci a školáci se vracejí do škol. Cestou i na počítačích jim hrozí nebezpečí. Proto se do škol vrátili i policejní preventisté, aby je varovali.

Mezi předškoláky a školáky opět po mnoha měsících vyrazili na besedy policejní preventisté. Jako první měly štěstí děti ve Frýdku-Místku. Děti se vrátily do školních lavic a kromě pozitiv to přináší i stinné stránky.

Tomáš Ptáčník
Kudy z nudy? Třeba rozsekat pár laviček v parku

A právě na ty upozorňují policejní preventisté. Už totiž nesedí jen doma před obrazovkami počítačů, ale opět se vracejí ve větších počtech ven. Minimálně na cestu do školy. Nejmladší děti si tak znovu po dlouhé době oživovaly znalosti, jaká jsou pravidla bezpečnosti na silnicích, na co si dávat pozor a také čeho se vyvarovat při hrách o blížících se prázdninách. Ty starší zase získaly informace o nebezpečí, které je ostatně mohlo potkat i v dobách nejpřísnějších koronavirových opatření – kriminalita v kyberprostoru. Vždyť mnohdy většinu času doma.

V případě mladších i starších dětí se tak ukazuje, že jim po celou domu, kdy se musely vzdělávat jen z domu, chyběl nejen pohyb a sociální vazby se spolužáky či učiteli, ale také kontakt s kýmkoliv, od koho dostanou cenné rady. Mají mnoho co dohánět…