Bylo jich pár desítek, dá se tvrdit, že hrstka, ale to neznamená, že by se jejich názor neměl brát vážně. Demokracie je proto tak krásná, že se každý může vyjádřit skoro ke všemu. Respekt k tomu!

Na druhé straně možná přišla doba, kdy by se měli Ostraváci umět se sebevědomím ozvat a říct, že všechno v tomhle městě špatné není. Že tady sice občas fouká, ale dýchat se tady dá. Že Ostrava není Paříž ani Barcelona, ale že se tady žije docela fajn, když se člověk umí porvat s vlastními problémy a má pár kamarádů.

A taky bychom se měli umět slušně zeptat strážců dobrého vkusu i správného života, kde byli, když se stavěly z vlnitého plechu obchodní centra po ostravských ulicích. Pozdravy z pekel dobrého vkusu.

Karolína se nemusí líbit každému, další stavby taky, každému se v Ostravě žít dobře nemusí a může to dát najevo. To ale neznamená, že bychom si záporný pohled na celý svět měli nechat vnutit všichni.

Špatná nálada je nakažlivá, dobrá ale taky, snad nás je víc.


Nově otevřený kompex Forum Nová Karolina si s ostatními ostravskými obchodními centry nemůžete splést. Foto: Pavel Sonnek