Konečně se jí to podařilo. Poslankyně za hnutí ANO, starostka centrálního obvodu v Ostravě a zastupitelka Moravskoslezského kraje Zuzana Ožanová na sklonku svého parlamentního angažmá „zaujala“ pozornost celostátních médií.

V její kanceláři na radnici, kde podle zasvěcených pobývá někdy jen jeden den v týdnu, našli policisté štěnici. Pocit to musí být pro každého nepříjemný, v tom směru musí každý s poslankyní soucítit.

V politice ale k takovým jevům dochází a starostka Ožanová není první a ani poslední veřejný činitel, kterého něco podobného postihlo.

Daleko hůře dopadl třeba poslanecký a stranický kolega Jaroslav Faltýnek, jehož ofocené zápisky z diáře unikly do veřejného prostoru. To byla ale úplně jiná káva.

Ostravský případ nejeví známky profesionální špionáže, žádné nahrávky na internetu nekolují a sama Ožanová sice říká, že šlo o politiku, ale neví přesně, kdo za tím stojí. Vše připomíná spíše zfušovaný detektivní pokus někoho z vedlejší kanceláře. Celý příběh působí podivně, když ho navíc odhalila policie z Prahy.

Znalci prostředí si navíc marně lámou hlavu nad tím, proč by někdo vůbec Zuzanu Ožanovou odposlouchával. Kvůli práci na radnici nebo v Parlamentu ČR to nebude. Ani na jednom z těch míst úplně aktivně nevystupuje. V Ostravě už se žertuje v tom smyslu, že někdo potřeboval recept na bábovku, tak se ho pokoušel zjistit tímto způsobem…