*Automobilů je za smogu v ulicích města o čtyři tisíce méně než v jiné dny, hromadná doprava zadarmo má smysl, je to jedna z možností, jak zlepšit v Ostravě životní prostředí, tvrdí to primátor Ostravy Kajnar a jeho náměstek Boháč (ČSSD). (Deník)
Další kotrmelec pánů z radnice, nejdřív doprava zadarmo ano, pak že ne – a pak překvapí sami sebe a dopravu zadarmo v době smogu nechají. Při smogu se také třeba doporučuje zvýšená konzumace vitaminu A, tak by mohli oba pánové ráno na radnici dávat občanům mrkev.

*Touha hrát automaty přivedla osmadvacetiletého Martina z Ostravy až k závislosti. Začal hrát už na střední škole, pak prohrával peníze, které dostal na školné, a nakonec prohrál také celé rodinné úspory. Z pasti, do které se dostal, ho prý nakonec vytáhla rodina. (Deník)
Říká se, že je dobré mít nějakého koníčka. Něco se do nich investuje a pak už se to jenom vrací. V případě gamblerství to ale neplatí, pozor na to.

*Žena na Novojičínsku kontrolovala naplněnost septiku. Hlavu strčila do otvoru, ale už ji nemohla vytáhnout. Její zoufalé volání naštěstí zaslechli lidé v okolí a sousedce pomohli ven. Druhá žena se zranila při česání vlasů, vykloubila si rameno a skončila na ortopedii. (idnes.cz)
Je někdy těžké být genderově korektní a nebýt škodolibý, protože se takové věci nepřihodí žádnému chlapovi.

*Přestože byla sezona dlouhá, do skiareálů v Beskydech zavítalo vesměs méně lyžařů než v předchozích letech. „Sezona je výrazně horší než loňská,“ zhodnotil zimu vedoucí Skialpinu Pustevny. (Deník)
Pláč vlekařů patří k evergreenům jarního novinového zpravodajství. Nebo znáte majitele vleku, který by říkal, že letos někdy byla zima super a že něco vydělal?

*„Vítkovičtí hokejisté se jako obvykle nebudou v semifinále play off holit,“ hlásí před sérií s mistrovskými Pardubicemi obránce Marek Malík. (Deník)
Marku, bude to svědit, ale ať máte fousy až na zem, hlavně ty saláty vyřaďte!!!