* Ostravští strážníci zasahovali u dopravní nehody – srážky dvou aut, kterou se účastníci snažili před policií ututlat, což se jim ale nakonec nepodařilo. Oba řidiči byli silně opilí. Jeden z nich nesrozumitelně artikuloval a orientační dechová zkouška ukázala hodnotu 2,71 promile, druhý nadýchal o něco méně. (Deník)

Pánové si po srážce mohli společně i „zabékat“, třeba refrén známého hitu Po kalíšku dáme: Hoja hoj, hoja hoj, alkohol je síly zdroj.

* V Moravskoslezském kraji loni ubylo turistů. Zahraničních přijelo o osm procent méně a ubyli také hosté z tuzemska. Kraj chce začít turisty lákat na regionální speciality. (Deník)

Nejméně dvakrát měsíčně se v televizních zprávách vysílá, že se tady nedá dýchat a že si po každém otevření okna musíme vypláchnout oči od svinstva, takže se fakt turistům nemůžeme divit, že nestojí u hranic kraje fronty. A ani místní specialita ostravská klobáska – už jinde než v Globusu – nechutná jako masný výrobek.

* Ostravský fotbalový záložník Martin Lukeš hodnotil přípravu na jarní ligu. Na otázku, jak byl zimní trénink náročný, odpověděl: „Většinou jsem nemohl vůbec mluvit…“ (iDnes.cz)

Kdo zná většinu mediálních vystoupení kapitána Baníku, ví, že toho moc nenamluví, ani když není zrovna po náročném nabírání kondice.

* Pohřební služba Concordia pořádala minulý týden o víkendu v Kulturním domě Akord v Ostravě-Zábřehu Funus bál, pětadvacátý ročník plesu. Hlavní cenou v tombole se jako obvykle stala rakev – střešní box na auto. (Deník)

Je příjemné vědět, že lidé, kterým nakonec skončíme v rukou všichni, mají smysl pro humor a že se po práci umí hezky pobavit.

* Přestože ostravský primátor Petr Kajnar (ČSSD) v loňském roce slíbil, že do roku 2013 vyroste v moravskoslezské metropoli nová fotbalová aréna, nyní prezentoval rozhodnutí opravit atletický stadion ve Vítkovicích. „Unáhlil jsem se,“ zdůvodnil rozdíl mezi tehdejším prohlášením a skutečností. (Deník)

Omyl, spletli jsme se my ostatní. A zejména voliči.

Glosáře z minulých týdnů ČTĚTE ZDE!