*Z fyzického útoku na sociální pracovnici úřadu Ostrava-Jih je podezřelý sedmdesátiletý důchodce – olašský král Jan Lipa. Čtyřicetiletou ženu, pracující na oddělení hmotné nouze, napadl verbálně a pak ji škrtil. Úřednice byla hospitalizována. (Deník)

Některé zprávy se snad ani komentovat nemusejí. Snad je na tomto příběhu ještě zajímavé to, že pana Lipu na oddělení hmotné nouze přivezlo auto taxislužby.

*Po zhruba 120 letech se na našem území mohou vylíhnout mláďata orla skalního. Kdyby se snůška vajec a poté odchování mláďat podařilo, byla by to senzace. „Vypadá to velmi nadějně,“ řekl vedoucí projektu Petr Orel . (idnes.cz)

Nomen omen, jak jinak by se odborník na orly měl jmenovat.

*Podle ostravských obchodníků se Mezinárodní den žen stává stále oblíbenějším. „Rozdíly v tržbě jsou určitě vidět. Valentýn je o ničem, MDŽ je mnohem lepší,“ řekl prodejce květin. (Deník)

MDŽ pro mě symbolizují karafiáty na stole, „dobrota“ jménem Ostravský kahan a silně podnapilí chlapi, kteří se na tento svátek těšili už od Vánoc. Snad je to jen retro módou, že se chlapský svátek žen vrací zase do módy.

*Nejen peníze a peněženky, ale i kola, notebooky, mobilní telefony, berle, hodinky, klíče mají v úschově pracovníci ztrát a nálezů ve městech našeho kraje. Pátrali dokonce i po majiteli urny a před restauračním zařízením našli dokonce invalidní vozík, který tam zanechal jeden z konzumentů. V úschově jsou i umělé zuby. (Deník)

Na světě jsou některé nevysvětlitelné záhady – například můj syn Kuba, dnes už dospělý, hledá přibližně deset let rovnátka, které ztratil záhadně přímo z tehdy pubertálních úst.