Prověřené spojení Tomáš Macura – Andrej Babiš zafungovalo v Ostravě i potřetí. Triumf to je pro hnutí ANO určitě hodně sladký. Kromě jiného i proto, že se současný primátor vůbec poprvé musel vypořádat s negativními útoky konkurentů proti své osobě.

ANO v celé zemi zmobilizovalo své voliče, které chytře promyšlenou kampaní přesvědčilo, že komunální volby jsou ideální možností vystavit stávající parlamentní koalici vysvědčení. Hnutí bez pochyby také vyšla sázka na kontaktní kampaň s „Babišovým obytňákem“, který sehrál před komunálními volbami klíčovou roli. O mítincích na náměstí se mezi lidmi mluvilo více než o samotném programu ANO pro komunální volby. Babiš, Havlíček i Schillerová odvedli skvělou práci.

Tomáš Macura tak bude vést Ostravu už ve třetím volebním období a v příštích dnech si v klidu vybere nové koaliční partnery. Možností má více než dost.

A jako nezpochybnitelný vítěz voleb vyhlásil, že hodlá pokračovat v rozběhnutých projektech a rozvoji města včetně stavby nové koncertní síně.