Záchranným složkám byla nehoda oznámena krátce před 11. hodinou poblíž Těšína. Na místo vyjeli hasiči, zdravotníci i policisté. Vzhledem k vážnosti nehody přiletěl i záchranářský vrtulník. Řidiči však už nebylo pomoci. Při nehodě utrpěl tak vážná zranění, že zemřel okamžitě.

"Hasiči ihned po příjezdu na místo nehody začali pomocí hydraulického vyprošťovacího nářadí postupně rozstřihávat levou část vozidla, odstranili přední a zadní dveře a středový sloupek aby mohl být proveden průzkum uvnitř vozidla, zjištění počtu přepravovaných a nehodou postižených osob. Průzkumem hasiči dále zjistili, že ve vozidle je silně zaklíněná osoba, u které lékař letecké záchranné služby konstatoval smrt. Jednotka poté ukončila záchranné práce a osobu ponechala ve vozidle do vyšetření nehody Policií ČR," informoval mluvčí hasičů Moravskoslezského kraje Petr Faster.

Okolnosti kolize se vyšetřují. Po dobu vyšetřování byl úsek uzavřen.

"Podle prvotních informací zjištěných na místě, se nehoda stala tak, že řidič Škody Fabia jel ve směru do Českého Těšína a v plné rychlosti narazil do zadní části odstaveného litevského kamionu. Jeho řidič v místě zastavil, aby pomohl svému krajanovi, jehož kamion měl poruchu. Oba nákladní automobily byly označeny. Řidič osobního auta toto označení i kamion zřejmě přehlédl. Osobní automobil byl po nárazu silně deformován, když návěs z velké části podjel. Na místě se našly doklady třicetiletého muže. Totožnost zemřelého byla následně potvrzena," řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Po ukončení vyšetřování hasiči uklidi místo nehody. "Na místo se dostavila jednotka z karvinské stanice s protichemickým automobilem. Hasiči zlikvidovali pomocí sorbentu unikající provozní kapliny. Po vyšetření nehody hasiči nadzvedli pomocí autojeřábu návěs kamionu a navijákem vytáhli havarované vozidlo. Pomocí hydraulického vyprošťovacího náředí vyprostili na závěr i tělo řidiče," dodal mluvčí Faster.