Podle záchranářů, kteří byli na místě do pěti minut od ohlášení celé věci, sedmdesátiletý muž normálně plaval, avšak zničehonic klesl pod hladinu. „Během dvou minut se jej přítomným podařilo vytáhnout na břeh. Po zjištění, že je muž v bezvědomí a nedýchá, proto kromě přivolání odborné pomoci správně zahájili také oživovací pokusy," popsal sled událostí mluvčí krajské záchranky Lukáš Humpl.

Oživování si ihned po příjezdu vzali pod svá křídla záchranáři, kteří zjistili, že u pacienta došlo k selhání srdeční činnosti. „Kromě nepřímé srdeční masáže bylo nutné také použít defibrilační výboj a muže připojit k přístrojem řízené ventilaci," pokračoval ve vysvětlování Humpl. Asi po půl hodině se podařilo obnovit u seniora spontánní krevní oběh. a byl transportován na anesteziologicko-resuscitační oddělení Slezské nemocnice v Opavě. Zde se pokoušeli lékaři udělat možné i nemožné pro jeho záchranu. Marně.

„Muž byl umístěn na naší jednotce ARO a prioritou byla zejména záchrana jeho života. Byl napojen na plicní ventilaci a uveden do umělého spánku. Bohužel ale musím konstatovat, že ve středu kolem sedmi hodin ráno zemřel," sdělil mluvčí Slezské nemocnice v Opavě Daniel Svoboda. Přesné příčiny úmrtí i zdravotní stav seniora před nehodou se budou nyní zjišťovat.

S ohledem na to, že od samotné události byla hlavní náplní lékařů záchrana samotného života pacienta, nebyl k prošetřování dalších detailních okolností čas.