Před desátou hodinou dopoledne došlo ke střetu motocyklisty a osobního automobilu u obce Březová, ve směru na Vrchy. Na místo vyjely dvě posádky záchranné služby ze stanoviště ve Vítkově a vzletěl také vrtulník z Ostravy. Nejvážněji zraněn byl osmadvacetiletý motocyklista. Muž utrpěl vážné poranění páteře a po ošetření byl letecky transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě.


Další dva lidé byli zraněni lehce. Jednalo se o devítiletou dívku a jednadvacetiletou ženu. Dítě utrpělo poranění hlavy, starší z pacientek pak dolních končetin a břicha. Obě byly předány na chirurgické ambulanci Slezské nemocnice v Opavě.

O necelou hodinu později vítkovská posádka záchranné služby zasahovala u další nehody, tentokrát v obci Klokočov (nedaleko Vítkova). Zranění lehčího charakteru utrpěla pětadvacetiletá žena a o pět let mladší muž. V prvním případě s poraněním břicha, v druhém s poraněními dolní končetiny a hlavy byli oba transportováni na chirurgickou ambulanci opavské nemocnice.

Před patnáctou hodinou došlo k havárii vozidla na silnici spojující obce Suché Lazce a Pustou Polom. Také zde naše posádky ošetřily dva zraněné. Oba pacienti byli chlapci, a to ve věku šestnáct a sedmnáct let. Mladší z nich utrpěl poranění hrudníku a žeber, starší pak středně těžké zranění horní končetiny. Oba postižení byli při vědomí a se záchranáři komunikovali.
Po ošetření byli předáni do opavské nemocnice.

(luh)