Jeho osmnáctiletý spolujezdec ze Slušovic byl s těžkým zraněním páteře letecky dopraven do Fakultní nemocnice s poliklinikou v Ostravě-Porubě, kde bojuje o život. „Pacient je hospitalizován na naší jednotce intenzivní péče traumatologického centra a je ve velmi vážném stavu,“ sdělil redakci tiskový mluvčí fakultní nemocnice Tomáš Oborný.

Jak uvedl tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský, došlo k tragické nehodě přibližně dvacet minut před dvacátou hodinou. „Muž jel na motocyklu Kawasaki od Pustých Jakartic na Opavu. Na Ratibořské, dvě stě metrů od firmy Dřevona předjížděl motorové vozidlo Renault Megané. Přitom se čelně střetl s protijedoucím autem Hundayi Lantra,“ informoval Černohorský s tím, že motorka po střetu vylétla a spadla na předjížděného renaulta.

Záchranka už řidiči motorky nedokázala pomoct. „Utrpěl mnohočetná zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel,“ řekl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. Zranění utrpěla také posádka hundaye. „Muž a žena, oba ve věku dvaapadesát let utrpěli zranění břicha a kotníku a byli převezeni do opavské nemocnice,“ dodal Humpl.

Muž z Hertic je za poslední dva měsíce je to již čtvrtý motorkář, který zemřel na silnicích v Opavě a okolí.