Nehoda se stala po osmnácté hodině poblíž Těrlické přehrady. Právě od ní se motocyklista se svou spolujezdkyní vracel domů. „Šetříme, zda došlo ke spáchání trestného činu. Dechová zkouška vyloučila požití alkoholu, přesto ještě čekáme na výsledky krevního rozboru, abychom vyloučili užití například toxických látek,“ řekla mluvčí Martina Lídlová.

Ke kolizi došlo na úzké silnici vedoucí do jedné z přehradních zátok, k areálu vodního lyžování. Motocykl a osobní automobil se srazily v zatáčce, přičemž existuje podezření, že právě motorkář vjel do ne příliš přehledné levotočivé zatáčky rychle. Pětatřicetiletý řidič Fordu Mondeo i jeho tři spolujezdci vyvázli bez zranění. Horší to bylo s posádkou motorky Suzuki 600.

„Třiadvacetiletý motocyklista utrpěl zlomeninu nohy a existovalo podezření na poranění páteře. Při ošetřování byl při vědomí. Záchranka ho převezla do havířovské nemocnice,“ uvedl mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl. Těžká zranění utrpěla také spolujezdkyně. „Osmadvacetiletá žena byla po nehodě rovněž při vědomí. Ošetřena byla s podezřením na otřes mozku, byl jí přiložen krční límec a na vakuové matraci transportována na urgentní příjem havířovské nemocnice,“ dodal Humpl.

Zatímco motocyklista leží na chirurgickém oddělení, jeho spolujezdkyně je udržována v šetrném umělém spánku na ARO. „Je příliš krátká doba na hodnocení zdravotního stavu,“ řekla hlavní sestra havířovské nemocnice Anna Tomečková.