K nehodě došlo poslední červnovou neděli, když žena připravovala čisticí roztok do bazénu. Jak tvrdí její muž, postupovala podle rady, kterou mu dal prodavač v prodejně, kde přípravek nakupoval. „Nejprve měla naředit roztok ve kbelíku, až pak to celé vlít do bazénu. Když roztok na čištění přidávala do vody, rychle začal pěnit a během několika sekund vyprskl z nádoby. Manželka stačila sice uskočit, ale roztok jí zasáhl obličej a popálil i oči. Jedno oko bylo tím roztokem potřísněno více, na to zpočátku neviděla vůbec. Teď už se to sice zlepšilo, ale lékaři jsou v prognózách pořád skeptičtí,“ říká Luboš Vůjtek.

Ten už se setkal minulý týden také se zástupcem prodejny, ve které chemikálii nakoupil, i s distributorem firmy, která přípravek na náš trh dodává.

„Vystupovali sice formálně slušně, ale jednoznačně odmítají, že by vina byla na jejich straně. Zkoušeli také přípravu roztoku a dali do kbelíku údajně trojnásobnou dávku přípravku, ani tak ale nic nezačalo vyprskávat. Takže tvrdí, že na jejich straně vina být nemůže. Distributor nám nejprve také nabídl, že nám budou dva roky čistit bazén v jejich režii. Zůstalo ale jen u návrhu, pak odešli a nestáli jsme jim ani za zdvořilostní dotaz týkající se zdraví mé ženy,“ popisuje jednání Vůjtek a dodává: „Vypadá to už sice lépe než zpočátku, ale stále není jisté, že ta nehoda nebude pro ni mít trvalé následky. To je teď věc, na kterou myslíme nejvíc. Na druhé straně ale vím, že z naší strany rozhodně k pochybení nedošlo. Dost mě také zarazila i dost nešťastná poznámka zástupce distributora, který se vyptával v tom duchu, jestli manželka náhodou nešťastně nezakopla o kbelík a nezpůsobila si zranění sama. To je samozřejmě nesmysl a dost mě to i uráží. Pokud někdo něco nabízí a bere za to od zákazníků peníze, musí počítat také s tím, že nese i zodpovědnost. Z vyjádření prodejce ale zaznělo, že pokud se budeme chtít domoci nějaké omluvy, vysvětlení nebo i něčeho dalšího, tak to půjde jedině cestou právníků,“ popisuje setkání Vůjtek a říká, že po schůzce s prodejcem a distributorem je připraven podniknout kroky, aby celý případ takzvaně nevyšuměl do ztracena.