Letadlo se po startu asi šedesát metrů od vzletové dráhy zlomilo v půli. Na místo přiletěl vrtulník, který však nebyl potřeba. Osmapadesátiletý polský pilot i jeho šestatřicetiletá žena utrpěli podle předběžných informací pouze lehká zranění a byli sanitkou převezeni do Slezské nemocnice v Opavě. U nehody kromě kriminálních policistů a záchranky zasahovali také hasiči.

Polskému páru se nepovedl vzlet z letiště Zábřeh v Dolním Benešově. „Podle svých slov spadli při špatné reakci stroje zhruba z výšky dvaceti metrů na zem. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů,“ informoval Deník tiskový mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela s tím, že první informací o události obdrželo Operační středisko hasičů v půl deváté večer.

Na letiště byly podle Kůdely vyslány dvě jednotky Hasičského záchranného soboru Moravskoslezského kraje ze stanic v Opavě a Hlučíně a dobrovolní hasiči z Dolního Benešova. „Hasiči po příjezdu na místo nehody zjistili, že se letoun spadl do pole vedle areálu letiště. Pilot letounu a jeho spolucestující se z něj vyprostili sami před příjezdem jednotek a byli v péči lékaře Zdravotnické záchranné služby Hlučín,“ doplnil Kůdela

Hasiči letoun značky Skylark zajistili proti pohybu a natáhli vodní a sněhový proud pro případ požáru ultralightu. Zajistili také nádrž, která se vlivem nárazu uvolnila a ležela asi pět metrů od místa dopadu. Z nádrže do té doby vyteklo zhruba pět litrů paliva. Místo události vytyčili hasiči bezpečnostní páskou.