Podle neoficiálních, nicméně důvěryhodných informací, však holčička není v kritickém stavu.

„Pacientka je hospitalizována na oddělení pediatrické, resuscitační a intenzivní péče a je ve velmi vážném stavu. Vzhledem k nízkému věku pacientky však nemůžeme podat o jejím stavů žádné bližší informace,“ řekl redakci tiskový mluvčí fakultní nemocnice Tomáš Oborný dnes před desátou hodinou dopolední.

Deníku se však podařilo získat informaci od dobře informovaného osoby, podle které není stav desetileté dívky tak vážný, jak se zdálo včera bezprostředně po nehodě. Dívka totiž bylo při příjezdu záchranářů v bezvědomí a lékaři vyslovili podezření na poranění mozku. „Co vím, tak nejvážnější obavy se nepotvrdili a dívka není v kritickém stavu,“ prozradila nám dnes dopoledne osoba, která si nepřála zveřejnit své jméno.

O neštěstí, ke kterému došlo včera pár minut před sedmnáctou hodinou, jako první informoval tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský. Desetiletá dívka jela se svou třicetiletou matkou v Renaultu, který řídila dvaadvacetiletá řidička z Rohova. V levotočivé zatáčce ve směru z Rohova na Kobeřice dostalo auto smyk, převrátilo se na střechu a narazilo do stromu. Zdemolovaná střecha auta pak desetiletou holčičku přimáčkla,“ uvedl Černohorský.

Podle informací, které redakci krátce po nehodě poskytl tiskového mluvčího zdál se být stav dívenky opravdu kritický. „Dítě bylo podle svědků ihned po nehodě v bezvědomí. Zasahující lékaři konstatovali poranění hlavy a velmi pravděpodobně i mozku, nevyloučili ani další vnitřní zranění. Dítěti musela posádka zajistit dýchací cesty intubací a připojit je na umělou plicní ventilaci. Po podání léků a stabilizaci stavu byla dívka ve vážném stavu letecky přepravena na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.“

Matka dívky ani dvaadvacetiletá řidička nebyly podle Humpla v bezprostředně ohroženy na životě. „Pacientka ve věku dvaadvacet let utrpěla poranění lopatky horní končetiny a vyloučit nebylo možno poranění páteře. Druhá, třicetiletá žena, měla poraněnu horní končetinu a páteř. Obě postižené byly při vědomí a se záchranáři komunikovaly. Po ošetření je záchranáři transportovali na úrazovou ambulanci Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě,“ řekl mluvčí záchranky.

Spekulovat o důvodech a příčinách nehody je prý podle mluvčího opavských policistů zatím předčasné. Vše je zatím v šetření.