Záchranáři byli o nehodě informováni čtvrt hodiny před třiadvacátou. „Na místo události vyjela posádka rychlé lékařské pomoci ze stanoviště v Orlové. Pacient se nacházel několik stovek metrů od nádraží ve směru na Bohumín a záchranáři k němu museli dojít po kolejích pěšky,“ uvedl mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.

Devětačtyřicetiletý muž byl v té době sice při vědomí, jeho stav však byl velmi vážný. „Utrpěl těžká zranění, která jej ohrožovala na životě. Posádka pacienta uložila a zafixovala do vakuové matrace, postarala se o ošetření vážně poraněného hrudníku a zadlahování zraněné horní končetiny. Dále podala potřebné léky, infuzní roztoky a kyslík. Záchranáři poté muže za stálého sledování životních funkcí transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě,“ dodal Humpl.

Případ začala ještě v noci vyšetřovat policie. „Víme, že strojvedoucí vlakové soupravy jedoucí z Prahy do Českého Těšína viděl muže, který šel po okraji pražců vnějšího kolejového pásu proti směru lokomotivy. Zvukové znamení mělo muže upozornit na blížící se vlak. Muž na signály nereagoval a strojvedoucí střetu již nemohl zabránit. Kriminalisté zjistili, že muž byl zbaven způsobilosti k právním úkonům s diagnózou poúrazový epileptik,“ informovala okresní policejní mluvčí Zlatuše Viačková.