Na vině je chybějící dopravní značení v prostoru startu a cíle bývalých automobilových závodů. Do místa, kde stávají prodejci ovoce a zeleniny, nebo tam policie občas váží kamiony, se dá najet z obou směrů. Jednak přímo z Ostravské ulice, ale také z opačné strany. Právě z této strany může motorista nevědomky najet do protisměru.

Následky takové jízdy by byly zřejmě katastrofální. Po rychlostní silnici se automobily běžně pohybují rychlostí kolem 90 km/hod. S autem v protisměru žádný řidič nepočítá. K takové situaci by zřejmě nedošlo v denní dobu, kdy je silnice hustě obsazena projíždějícími automobily a každému by zřejmě došlo, že do protisměru najet nesmí. Naprosto odlišná situace ovšem může nastat v noci, v dešti, mlze nebo za sněžení.

Redakce o nebezpečném místu informovala správce silnice. „Situaci na místě prověřím osobně. Je skutečně možné, že tam není dostatečné dopravní značení a řidiči by za určitých okolností mohli najet do protisměru. To by bylo velmi nebezpečné. Patrně na místo necháme umístit zákazovou značku,“ řekl dopravní inženýr Oldřich Surý z krajského úřadu.

S jízdou v protisměru mají havířovští motoristé své zkušenosti. Někteří neznalí dokáží najet do špatného směru i na ostrůvkem dělené Hlavní nebo Dlouhé třídě. Dochází k ní čas od času i na velkém kruhovém objezdu. Vždy jde však o selhání řidiče.