K nehodě došlo kolem půl sedmé podblíž bývalé šachty Doubrava. Řidič autobusu na protijedoucí osobní automobil reagoval najetím na pravý kraj vozovky, ale střetu zabránit nedokázal.

Zraněný řidič byl vyproštěn z vraku auta a přeložen na palubu záchranářského vrtulníku. „Řidič osobního automobilu byl zaklíněn ve vraku a vyprošťovat jej museli hasiči. Lékaři poté čtyřiadvacetiletého muže ošetřili. Utrpěl vážná poranění horních i dolních končetin a hlavy. Vyloučit nebylo možno vnitřní poranění břicha. Záchranáři muži zajistili dýchací cesty intubací a připojili zraněného k umělé plicní ventilaci. Postarali se dále o podání potřebných léků a fixaci zlomenin,“ uvedl mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.

Další zranění byli hlášení z řad cestujících v linkovém autobusu, který jel do Orlové. Podle dostupných informací se jedná o dvě ženy, shodou okolností zdravotní sestry Nemocnice Karviná Ráj. „Jedna měla poraněné koleno. Po ošetření odešla domů. Druhá žena má poranění v obličeji a poraněné koleno a je hospitalizovaná," potvrdila mluvčí nemocnice Hana Jakubková.