Městskou policii nejprve na tísňové lince 156 kontaktoval svědek, který uvedl, že po silnici pobíhá stádo koz. Dotyčný také vyjádřil obavy, že by zvířata mohla způsobit karambol. Strážníci okamžitě vyrazili na místo, ještě před jejich příjezdem však skutečně došlo k havárii. Osmačtyřicetiletý muž řídící motorku se nedokázal vyhnout zmateného kozlovi, do kterého narazil. Při pádu si motocyklista poranil nohu, zranění utrpělo i zvíře, které zůstalo ležet na vozovce.

„Strážníkům se podařilo zjistit majitele koz a kontaktovat jej s tím, aby se dostavil zabezpečit si zvířata. Rovněž byla na místo přivolána Policie České republiky, která nehodu šetří,“ uvedla mluvčí ostravské městské policie Vladimíra Kejdová.

Ostravští strážníci a policisté každým rokem řeší několik případů, kdy kozy, ovce či koně utečou svým majitelům a ohrožují řidiče. Ochránci zákona zaznamenali i několik vážných nehod, zaviněných těmito zvířaty. Častější však bývají karamboly s volně pobíhajícími psy či divokou zvěří. Jednu z posledních havárií v minulých dnech řešila dálniční policie. Na dálnici D 47 vozidlo cizinecké policie narazilo do divočáka, který na místě zemřel. Ochránci zákona se naštěstí nic nestalo, škoda na automobilu byla vyčíslena na přibližně třicet tisíc korun.