Jednoho ze zlodějů zabilo vysoké napětí, když začal řezat elektrický kabel pod proudem. Šestatřicetiletý Polák byl na místě mrtvý. Proud ho okamžitě zabil a zapálil. Z muže zbyl doslova škvarek ohořelý až na kosti.

Zatímco ostatní zloději rychle prchali mimo areál, na místo spěchali hasiči a policisté. Mrtvola byla ve výšce v takzvaném energomostu, kterým vedou elektrické kabely z rozvodny do areálu šachty. Přestože šachta už netěží uhlí, v areálu jsou v provozu mnohá zařízení, která potřebují stálý přísun elektrické energie.

Hasiči na mrtvém dohasili hořící oblečení a policisté začali ohledávat tělo a místo neštěstí. Našli například tašku, ve které měl potřebné nářadí, včetně ruční svítilny, kladiva či páčidla. Ruční pilku držel seškvařený zloděj stále v ruce. Tělo bylo spuštěno na zem kolem sedmnácté hodiny. Z mostu ho dostali hasiči na laně.

Podobné neštěstí se v poslední době očekávalo. Zloději se neštítili ukrást cokoli, co mělo nějakou hodnotu. Sami přitom tvrdili, že vědí, kde na ně číhá nebezpečí. „Máme zkoušečku. Víme, co je pod proudem. Nebudeme přece řezat živý drát. Nám stačí to, co je odpojené,“ tvrdil jeden z mužů, které Dukla živí. Na nebezpečné zloděje poukazovali také energetici. „Za chvíli se nám nabourají do rozvodny. Měl by to tady někdo hlídat,“ řekl zaměstnanec energetické společnosti.

Dá se předpokládat, že ani toto neštěstí zloděje od dalšího rabování neodradí. Vědí, že šachta jim může dát materiál za mnoho tisíc korun a objekt není dostatečně hlídán. „O události jsme byli informováni policií. Více informací k případu nemáme. V pondělí jsem byl osobně na místě, když jsme procházeli areál se zájemcem o využití prostorů k podnikání. Prohlíželi jsme si také nové oplocení, které se kolem areálu staví. I ono má ztížit zlodějům v krádežích,“ řekl mluvčí realitní společnosti RPG, která areál Dukly spravuje Petr Handl.