Na místo kromě hlídek dorazil také policejní vyjednavač, zásahová jednotka, záchranná lékařská služba, hasiči a také specialisté z pyrotechnic­kého týmu.

Padesátiletý muž vykřikoval, že ho už nebaví život a hodlá dobrovolně odejít ze světa. Do výfuku auta chtěl strčit hadici a vyvést ji do kabiny vozu. Ochráncům zákona také vyhrožoval, že pokud se k autu přiblíží, vyhodí jej do vzduchu pomocí trhaviny, kterou má u sebe. Tvrdil, že se již v minulosti pomocí výbušnin pokoušel o sebevraždu. „Dokazoval to popáleninami na rukou a břiše,“ uvedla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková. Muž také tvrdil, že si vzal pistoli.

Vše nasvědčuje tomu, že chtěl tímto způsobem řešit rodinné problémy. K sebevraždě se chystal před domem, ve které ještě nedávno bydlel se svou o rok starší přítelkyní a jejich jedenáctiletým synem. Později se ale odstěhoval a začal přespávat v autě. Policejní vyjednavač se jej snažil přimět k tomu, aby vyhledal pomoc v některém azylovém středisku. Muž ale nakonec nastartoval auto a rozjel se k policejním vozům se slovy: „Podívej, co teď udělám, podívej, mně už je to jedno!“

V té chvíli zakročila speciální zásahová jednotka. „Policisté muže zajistili a umístili na protialkoholní záchytnou stanici. Orientační dechová zkouška ukázala hodnotu 1,06 promile alkoholu,“ dodala Holčáková s tím, že vozidlo i okolí prohledal pyrotechnik s služební pes vycvičený na vyhledávání výbušnin. Žádnou trhavinu nenašli. Muž se po vystřízlivění podrobil lékařskému vyšetření. Na základě výsledků bude rozhodnuto o jeho dalším osudu. V úvahu mimo jiné přichází umístění v psychiatrické léčebně.