K prvnímu pokusu sebevraždy byli voláni krátce po poledni. Sedmadvacetiletý muž překonal zábradlí mostu pro pěší na ulici Českobratrské ve Slezské Ostravě a chtěl ukončit život skokem na frekventovanou pozemní komunikaci. Na místo okamžitě vyráží policejní hlídky, které se nacházely poblíž místa. Současně byli o události informováni také hasiči, lékař i policejní vyjednavač.

„Situace byla dramatická, zasahující policisté věděli, že jde o hodně, na místě jsou pouze oni a muž, který pomýšlí na odchod ze života. Muž vrávoral zády k zábradlí na okraji plastové ochrany trolejí. Byl dezorientovaný, odmítal komunikovat, pravděpodobně byl ovlivněn návykovou či omamnou látkou. Na místě se také nacházela prázdná láhev alkoholu. Komunikaci se podařilo navázat zakročující policistce, pprap. Renátě Jandové. Muž se jí svěřil s rodinnými problémy. Po chvíli muž souhlasil s tím, aby se policistka přiblížila, žena se snažila komunikovat vhodně kladenými dotazy,“ popsala situaci mluvčí ostravského městského policejního ředitelství Gabriela Holčáková.

Muž nebyl schopen komunikace a plakal. Po celou dobu vrávoral, jakmile se policistce podařilo přiblížit se k muži, zachytila jej za oděv a společně s dalšími policisty, nstržm. Michalem Kopalem a nprap. Milanem Kudelkou, muži zabránili ve skoku z lávky.

„Dezorientovaného muže položili na zem, ten nesouvisle sdělil, že si aplikoval nitrožilně pervitin. Během chvíle se tělo začalo vzmítat v křečích. Policisté urgovali příjezd rychlé záchranné služby. Mezitím muži poskytli první pomoc, neboť muž nedýchal a neměl hmatný tep. Další dva policisté, nstržm. Jakub Oster a nstržm. Ondřej Novák, ihned provedli kardiopulmonální resuscitaci. Po chvíli došlo k obnovení dechu i tepu na krkavici, muži však v důsledku svalových křečí neustále zapadal jazyk. Zasahující policisté tak museli udržovat životní funkce až do příjezdu lékaře. Po příjezdu rychlé záchranné služby byl muž převezen na urgentní příjem Městské nemocnice Ostrava. V nemocnici byl následně hospitalizován,“ doplnila mluvčí.

O čtyři hodiny později, přibližně v 16.30 hodin, vyskočila z okna chodby v devátém patře na ulici Milana Fialy v Ostravě-Dubině sedmadvacetiletá žena. Tělo dopadlo na schodiště před vchodem domu. Žena utrpěla zranění neslučitelná se životem. Policii o ženině pádu informoval šestnáctiletý náhodný svědek. Podle prvních zjištěných skutečností měla žena vyskočit z okna po předchozí hádce s matkou, kterou vyvrcholily rodinné problémy. „Žena se měla v minulosti léčit na psychiatrii, není vyloučeno, že nebyla pod vlivem návykové či omamné látky. Tuto skutečnost potvrdí až provedená pitva. Policisté nenalezli dopis na rozloučenou,“ sdělila mluvčí Holčáková.

Stejným způsobem, tedy skokem z výšky, se snažily ukončit život v Ostravě během posledních pěti dnů již čtyři osoby. Dva muže zachránili ostravští policisté, jednoho hasiči.