V pátek 30. ledna v době kolem 14:45 hod. muž ročníku narození 1975 z Kravař řídil dodávkové motorové vozidlo značky Seat Inka a jel s tímto vozidlem po silnici číslo I/11 ve směru jízdy z Opavy na Ostravu, kdy v místě před stoupáním do „Hrabyňského kopce“, a to mezi obcemi Nové Sedlice a Hrabyň (přesněji poblíž obce Mokré Lazce, kde se nachází u shora uvedené silnice rodinný dům) z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím nákladním motorovým vozidlem značky Iveco, které řídil muž ročníku narození 1955 z Opavy. Po tomto střetu nákladní vozidlo sjelo do zahrady rodinného domu, kdy mělo dojít k úplnému zničení vozidla v hodnotě 3.000.000,– Kč a řidič tohoto vozidla utrpěl lehké zranění. Dodávkové vozidlo bylo následně odhozeno na protijedoucí osobní motorové vozidlo značky Škoda Octávia, jenž řídila žena ročníku narození 1977 z Opavy. Tato žena vyvázla z dopravní nehody bez zranění, kdy škoda na tomto vozidle byla vyčíslena na částku 80.000,– Kč. Na místo kromě sanitních vozidel přiletěl i vrtulník RZS, přivolaný lékař však konstatoval úmrtí třiatřicetiletého muže z Kravař, který zemřel na místě dopravní nehody na svá zranění. Škoda na dodávkovém vozidle byla vyčíslena na částku 80.000,– Kč. Případ je nadále v šetření, na místě se stále nacházejí opavští policisté a další složky IZS a je zde proveden odklon dopravy.

O nehodě bylo informováno také operační středisko záchranné služby informováno o dopravní nehodě tří vozidel na silnici spojující Ostravu s Opavou. Ke střetu nákladního a dvou osobních automobilů došlo mezi obcemi Hrabyně a Nové Sedlice.

Na místo havárie okamžitě vzlétl vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy a vyjely dvě posádky sanitních vozů z Opavy.

Řidiče jednoho z osobních automobilů nalezli záchranáři zaklíněného ve vraku. Muž nejevil známky života, při střetu utrpěl poranění hlavy a mozku, také dolní končetiny. Lékař poté, co tělo postiženého vyprostili hasiči, mohl již pouze konstatovat smrt.

Silnice 1/11, spojující Ostravu a Opavu, byla nejméně 2 hodiny neprůjezdná.

Třiapadesátiletý muž, jenž cestoval v nákladním vozidle, byl zraněn v oblasti hrudníku a dolní končetiny. Jeho zranění byla lehčího charakteru, byl při vědomí a se záchranáři komunikoval. Po prvotním vyšetření a ošetření na místě nehody transportovala posádka rychlé zdravotnické pomoci pacienta na chirurgickou ambulanci Slezské nemocnice v Opavě.

Třetí zúčastněnou osobou byla jednatřicetiletá žena. Ta byla zasahujícím lékařem vyšetřena, avšak nejevila žádné známky poranění a byla záchranáři ponechána na místě nehody.

Do nemocnice byla tedy záchrannou službou transportována jen jedna osoba. Vrtulník a jeden ze sanitních vozů se vrátili po ukončení zásahu bez pacientů na své základny.