Jednoho mrtvého a dva zraněné si vyžádala dopravní nehoda, která se stala v úterý 7. dubna po ránu na Polanecké ulici v Ostravě. Na hranici městských obvodů Svinov a Polanka se čelně srazila osobní vozidla Dacie Logan a Škoda Roomster. Na místě zasahovali policisté, zdravotníci a hasiči, kteří museli z obou automobilů vyprostit tři zaklíněné muže. Nejhůře dopadl pravděpodobný viník – třicetiletý řidič dacie, který utrpěl vážná zranění. „Byl v bezvědomí, s poruchou dechu a podezřením na poranění mozku. Musel být zaintubován a připojen k řízené ventilaci,“ řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl s tím, že pacient byl v kritickém stavu transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Zde ale po chvíli zemřel. „Poranění, která utrpěl, byla neslučitelná se životem,“ potvrdil mluvčí Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě Tomáš Oborný.

Posádky záchranné služby ošetřily i dva zraněné muže věku jednatřicet a devětapadesát let, kteří jeli ve škodovce. Mladší, který seděl za volantem, utrpěl poranění nohy, hrudníku a hlavy. „Vyloučit nebylo možno ani poranění páteře. Záchranáři mu podali léky tlumící bolest, zajistili muže krčním límcem a dlahami. U staršího z dvojice zasahující lékař zjistil poranění dolní končetiny a hrudníku,“ řekl Humpl s tím, že zranění jsou hodnocena jako středně těžká až těžká. Oba muži byli při vědomí, sanitky je převezly na urgentní příjem Městské nemocnice Ostrava-Fifejdy.

„Centrum tísňového volání obdrželo informaci o nehodě v Polanecké ulici po půl sedmé ráno. Na místo ihned vyjely dvě jednotky ze stanic v Ostravě-Porubě a Ostravě-Zábřehu. Hasiči vyprostili pomocí hydraulického nářadí dva muže z Roomsteru a řidiče Loganu – všechny předními bočními dveřmi. Předali je rychlé záchranné službě. Také zabezpečili obě vozidla před požárem a na silnici zasypali místa potřísněná provozními kapalinami,“ popsal situaci mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Havarovaná auta odvezla vozidla odtahové služby. Polanecká ulice byla zhruba hodinu a půl uzavřená v obou směrech. „Příčinu nehod vyšetřujeme,“ uvedla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková. Z dosavadního vyšetřování vyplývá, že řidič Dacie Logan z dosud neznámých příčin vjel do protisměru, kde čelně narazil do škodovky. „V této souvislosti se obracíme na svědky této nehody, aby kontaktovali policii na lince 158,“ uzavřela Holčáková.