Dva muži se ve středu odpoledne zranili v opuštěném průmyslovém objektu na ulici U Cementárny v Ostravě. Oba se zřítili z přibližně dvanáctimetrové výšky do šachtice uvnitř domu. Jejich pád naštěstí ztlumily sutiny. Přesto utrpěli závažná poranění. Záchranná služba je převezla do nemocnice. Rvačce předcházelo popíjení alkoholu.

„Policisté zjistili, že v neobydlené a zdevastované třípatrové budově došlo pravděpodobně nejprve k verbální rozepři mezi čtyřicetiletým a šestačtyřicetiletým mužem. Oba měli poté přepadnout do šachtice ve třetím patře domu a spadli do hloubky dvanácti metrů,“ řekla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková s tím, že v době neštěstí byly v objektu i další osoby. Většina z nich však byla zcela opilá a neschopna výpovědi. Mnozí se povalovali po zemi. Nejstřízlivější z účastníků alkoholové party, který policistům alespoň trochu přiblížil, co se stalo, nafoukal 2,4 promile.

Zranění obou mužů jsou vážná. „Mladší utrpěl poranění hlavy, mozku, hrudníku a zad. V době příjezdu záchranářů ležel na zemi s poruchou vědomí. Zasahující lékař mu aplikoval léky, které jej uvedly do umělého spánku, a intubací zajistil dýchací cesty. Muž byl následně připojen k umělé plicní ventilaci. Pomocí vyprošťovacího rámu jej záchranáři přesunuli na nosítka a přiložili mu krční límec,“ řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl s tím, že sanitka jej převezla na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.

„Druhý muž byl při vědomí a s posádkou záchranné služby komunikoval. Také on utrpěl poranění hlavy s podezřením na poranění mozku, dále pak nebylo možno vyloučit ani zranění v oblasti páteře. Pacient byl zajištěn léky a zafixován do vakuové matrace. Záchranáři jej předali do péče urgentního příjmu Městské nemocnice Ostrava-Fifejdy,“ dodal Humpl.